Постанова від 05.07.2017 по справі 822/1565/17

Копія

Справа № 822/1565/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2017 року 17:58м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участі:позивача, представникА відповідача

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_3М.) звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області (далі по тексту - відповідач, ГУ НП в Хмельницькій області), в якому просить: зобов'язати ГУ НП в Хмельницькій області виготовити та надати ОСОБА_3 нову довідку, встановленого зразка, про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії, з урахуванням 70% грошового забезпечення та з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 11.11.2015 року №988 із врахуванням складових грошового забезпечення, які встановленні на час звільнення з ОВС, обрахованих з нових складових.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що довідка видана відповідачем з порушенням вимог законодавства та без урахування фактичних обставин.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити з підстав, що зазначені в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначив, що довідка видана позивачу на виконання рішення суду, в межах повноважень та у спосіб, визначені чинним законодавством України, а тому відсутні підстави для видачі нової.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши письмові докази, які знаходяться в матеріалах справи, оцінивши їх в сукупності, надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що згідно наказу "По особовому складу" від 12 серпня 2014 року №198о/с, майора міліції ОСОБА_3, помічника начальника районного відділу - оперативної чергової частини штабу Кам'янець-Подільського районного відділу УМВС звільнено з органів МВС в запас Збройних Сил.

На виконання постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.10.2016 року по справі №676/1910/16-а позивачу відповідачем надана довідка про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії п/с №10776. У даній довідці зазначено, що:

- посадовий оклад - 2500,00 грн.,

- оклад за військовим (спеціальним) званням - 2000,00 грн.;

- надбавка за вислугу років - 1800,00 грн. (40%);

- надбавка за виконання особливо важливих завдань - не передбачена;

- надбавка за роботу в умовах режимних обмежень - 250,00 грн. (10%);

- надбавка за службу в спецпідрозділах по БОЗ - не передбачена;

- надбавка за оперативно-розшукову діяльність - не передбачена;

- премія - 1048,00 грн. (16,0%).

Вважаючи, що зазначені в довідці відомості зазначені без урахування надбавок, які отримував ОСОБА_3 під час проходження служби в органах внутрішніх справ, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.

Відповідно до п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45), для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом ОСОБА_4 України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом ОСОБА_4 України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом ОСОБА_4 України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Зі змісту норм п.5 Порядку №45, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань не входить в структуру грошового забезпечення, з якого здійснюється нарахування та перерахунок пенсії.

Пунктом 15 Закону України "Про національну поліцію" визначено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Отже, за колишніми працівниками міліції та пенсіонерами зберігаються встановлені раніше пільги та гарантії, у тому числі, що стосується пенсії.

Грошове забезпечення поліцейських затверджене постановою Кабінету Мінітсрів України від 11 листопада 2015 року №988 (далі - Порядок №988). Встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, не зазначення у довідці даних щодо надбавок за виконання особливо важливих завдань, за службу в спецпідрозділах по БОЗ, за оперативно-розшукову діяльність, а також матеріальна допомога на оздоровлення відповідає вимогам як Порядку №45, так і Порядку №988, оскільки зазначені позиції не входить в структуру грошового забезпечення, з якого здійснюється нарахування та перерахунок пенсії.

Згідно п.3 Порядку №45, довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.

Суд встановив, що позивач був звільнений наказом начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 12 серпня 2014 року №198о/с. При цьому, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області як юридична особа не ліквідовано, перебуває у стані припинення, а ГУ НП в Хмельницькій області не є його правонаступником.

Таким чином, саме зазначене управління, з урахуванням вимог п.3 Порядку №45, повинне видавати довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

Згідно до ст.6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За таких обставин суд дійшов висновку, що дії відповідача відповідають вимогам ч.3 ст.2 КАС України та вчинені з урахуванням усіх обставин, що мали значення для їх вчинення, а, відтак, є правомірними.

Відповідно до вимог ч.1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч.1 ст.71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд враховує, що згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету ОСОБА_4 Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем доведена, а позивачем не спростована правомірність його дій.

Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_3 до ГУ НП в Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії необхідно залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст.158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області про зобов'язання виготовити та надати нову довідку, встановленого зразка, про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, з урахуванням 70% грошового забезпечення та з повною реальною інформацією згідно постанови КМ України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 року №988 - залишити без задоволення.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 07 липня 2017 року , 16:32.

Суддя/підпис/ОСОБА_1

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1