ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"05" липня 2017 р. Справа № 809/793/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Біньковської Н.В.
за участю: секретаря судового засідання Хоми О.В.
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
представника третьої особи - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ Ураїни в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ліквідаційної комісії Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.06.2017 року замінено первинного відповідача - ліквідаційну комісію Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області на належного відповідача - ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області.
Як слідує зі змісту адміністративного позову та заяви про уточнення позовних вимог, ОСОБА_1 просить суд визнати протиправною бездіяльність щодо невиготовлення та ненадання позивачу і ненаправлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії ОСОБА_1; зобов'язати виготовити і надати ОСОБА_1 та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року за № 988, наказу МВС від 06.04.2016 року за № 260 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Частиною 4 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Підсудність адміністративної справи визначається Кодексом адміністративного судочинства України за допомогою трьох критеріїв, які позначаються як різновиди підсудності адміністративних справ, а саме: предметної (родової), територіальної (просторової) та інстанційної (функціональної).
Предметна підсудність адміністративних справ визначена статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно приписів пункту 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи те, що предметом судового розгляду є правовідносини щодо проведення перерахунку грошового забезпечення та видачі довідки про грошове забезпечення для пред'явлення в орган Пенсійного фонду України для обчислення/перерахунку пенсії, а такі відносини стосуються пенсійного забезпечення ОСОБА_1 як колишнього працівника органів внутрішніх справ України та регламентуються, зокрема, Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", суд прийшов до переконання, що адміністративний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, що виключає можливість його розгляду Івано-Франківським окружним адміністративним судом.
За змістом статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справи неповноважним судом є підставою для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Зважаючи на вищевикладене, суд зазначає, що розгляд заявлених ОСОБА_1 позовних вимог віднесений до компетенції місцевого загального суду, а саме Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області як адміністративного суду, а адміністративна справа № 809/793/17 підлягає передачі.
Керуючись статтями 18, 22, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративну справу № 809/793/17 за позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ Ураїни в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій передати на розгляд Калуському міськрайонному суду Івано-Франківської області.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено із застосуванням правил частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Біньковська Н.В.
Ухвала складена в повному обсязі 06.07.17.