Копія
Справа № 822/1864/17
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
04 липня 2017 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Касап В.М., розглянувши матеріали справи за позовом Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницький області про скасування постанов державного виконавця, -
позивач звернувся з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницький області про скасування постанов державного виконавця.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 26.06.2017 року на адресу ГУНП в Хмельницькій області надійшла постанова головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області від 21.06.2017р. про відновлення виконавчого провадження №52997207, яка винесена у зв'язку із скасуванням начальником відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області постанови про закінчення виконавчого провадження. Вважає постанову про скасування постанови головного державного виконавця від 13.05.2017 про закінчення виконавчого провадження та постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про відновлення виконавчого провадження №52997207 незаконними та такими, що суперечать нормам чинного законодавства.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Вирішуючи питання, викладене в п.4 ч.1 ст.107 КАС України, дійшов висновку про те, що заявлений позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, враховуючи наступне.
Встановлено та підтверджується матеріалами справи, що постановою про результати розгляду перевірки законності виконавчого документа від 12.06.2017р. начальником відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області скасовано постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про закінчення виконавчого провадження №52997207 від 13.05.2017, як таку, що винесена передчасно.
Також, 21.06.2017р. головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області винесено постанову про відновлення виконавчого провадження на підставі виконавчого листа №676/1910/16-а виданого 10.11.2016р. Кам'янець-Подільським міськрайонним судом.
Вказаний виконавчий документ видано на підставі рішення суду у цивільній справі.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Пунктом 2 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби" роз'яснено, що до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.
Відповідно до ч.1, ст.74 Закону України "Про виконавче провадження", рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Згідно постанов, які оскаржує позивач, вбачається, що їх прийнято на підставі виконавчого листа №676/1910/16-а виданого 10.11.2016, Кам'янець-Подільським міськрайонним судом.
Верховний Суд України у постанові від 16 листопада 2016 року у справі № 6-931цс16, роз'яснив, що адміністративні суди не розглядають позови або скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця, якщо законом, передбачений інший порядок їх оскарження.
Згідно зі статтею 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Скарга на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ (частина друга статті 384 ЦПК України).
Справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК України з особливостями, встановленими статтею 386 цього Кодексу, за участю державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дії або бездіяльність якої оскаржуються.
За результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу (частина перша статті 387 ЦПК України).
Отже, якщо законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, то це виключає юрисдикцію адміністративних судів у такій категорії справ.
Згідно ч.2 ст.244-2 КАС України, висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
Предметом позовних вимог, з якими позивач звернувся до суду, є скасування постанов відповідача прийнятих в порядку цивільно-процесуального судочинства, рішенням Кам'янець-Подільського міськрайонного суду.
За таких обставин даний спір не є адміністративно-правовим, а справа не підлягає розгляду у порядку, встановленому КАС України.
Таким чином, позов, з яким позивач звернувся до суду, підлягає розгляду в порядку цивільно-процесуального судочинства.
Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України, -
відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницький області про скасування постанов державного виконавця.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу його право на звернення із вказаним позовом до Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ОСОБА_1
"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1