Ухвала від 06.07.2017 по справі 809/969/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"06" липня 2017 р. Справа № 809/969/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про визнання неправомірними та скасування п.п.16,16.4 рішення №361-9 від 20.01.2017 та п.п.15, 15.2 рішення №134-12 від 24.05.2017, зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2 міської ради про визнання неправомірними та скасування п.п.16,16.4 рішення №361-9 від 20.01.2017 та п.п.15, 15.2 рішення №134-12 від 24.05.2017 про відмову в наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража, зобов'язання надати дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва індивідуального гаража.

Суд, вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження та підсудності даної справи ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, встановив наступне.

Відповідно до частини 3 статті 140 Конституції України та частини 2 статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно частини 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Разом з тим, згідно з пунктом 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, предметом даного спору є визнання неправомірними та скасування рішень ОСОБА_2 міської ради, як органу місцевого самоврядування про відмову в наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража, зобов'язання надати дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва індивідуального гаража.

З врахуванням викладеного, оскільки відповідач за вказаним позовом є органом місцевого самоврядування, даний спір не підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду та повинен розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним, з урахуванням правил територіальної підсудності.

Згідно пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

За таких обставин, дана позовна заява підлягає поверненню позивачу разом з доданими до неї документами.

На підставі наведеного, керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про визнання неправомірними та скасування п.п.16,16.4 рішення №361-9 від 20.01.2017 та п.п.15, 15.2 рішення №134-12 від 24.05.2017, зобов'язання до вчинення дій - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Григорук О.Б.