Україна
15 жовтня 2009 р. справа № 2а-14595/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Овчаренко О.М.
за участю:
відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Христинівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю, суд,-
встановив:
Позивач, Христинівський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до відповідача, ОСОБА_1 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 10.10.2007 р. до Христинівського районного центру зайнятості звернувся відповідач.
17.10.2007р. у своїй заяві відповідач зазначив, що на даний час він не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та не отримує пенсію.
Позивачем направлявся запит до ДПІ про доходи фізичних осіб та безробітних. На запит надійшла відповідь про те, що відповідач мав дохід. Фактично відповідач працював згідно договору цивільно - правового характеру в «Уманьгаз» з 01.09.2008 р. та в цей же період перебування на обліку як безробітний отримував допомогу по безробіттю.
Таким чином відповідачем незаконно отримана допомога в розмірі 643,93 грн.
Тому, позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь вказану суму.
Від позивача до суду надійшла заява з проханням розгляду справи без участі їхнього представника, разом з тим, позивач наполягає на задоволенні позову.
Відповідач в судовому засіданні з позовом погодився, проти його задоволення не заперечував.
Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач перебував на обліку у позивача як безробітний, про що свідчить заява позивача від 17.10.2007 р.
Разом з тим, зі змісту листа ВАТ «Уманьгаз» від 13.05.2009 р. № 700, адресованого відповідачу вбачається, що позивач дійсно працював на вказаному підприємстві за трудовою угодою у 3 кварталі 2008 р.
У зав'язку з виявленим фактом, позивачем видано наказ від 18.05.2009 р. за № 230, зі змісту якого вбачається, що на підставі отриманих даних та відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 12 та ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та протоколу комісії з розслідування страхового випадку, яким встановлено працевлаштування згідно договору підряду було вирішено зобов'язати відповідача повернути кошти, виплачені як допомога по безробіттю в сумі 643,93 грн.
Згідно з довідкою позивача від 31.08.2009 р., до повернення підлягає отримана допомога по безробіттю за період працевлаштування відповідача в ВАТ «Уманьгаз» з 01.09.2008 р. по 10.10.2008 р., загальний розмір якої становить 643,93 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
На підставі ст. 2 вказаного Закону, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Згідно до ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Приписами ч. 3 ст. 36 наведеного Закону обумовлено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що з відповідача підлягає стягненню на користь позивача сума в розмірі 643,93 грн.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд вважає, що позовні вимоги, заявлені позивачем знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, а тому підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Христинівського районного центру зайнятості на рахунок код ЄДРПОУ - 21368460, рр 37170002001230 УДК у Черкаській обл., МФО - 854018 кошти в сумі 643 (шістсот сорок три) гривні93 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 15 жовтня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.