Ухвала від 03.07.2017 по справі 803/665/17

УХВАЛА

про відмову в об'єднанні адміністративних справ

03 липня 2017 року Справа № 803/665/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Валюха В.М.,

при секретарі судового засідання Столярчук А.В.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання про об'єднання адміністративних справ в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Птахокомплекс «Губин» до Державної екологічної інспекції у Волинській області про визнання протиправним та скасування припису,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Птахокомплекс «Губин» (далі - ТзОВ «Птахокомплекс «Губин», позивач) звернулося з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції у Волинській області (далі - Держекоінспекція у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування припису № 000183 від 21.04.2017.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 заявив клопотання про об'єднання в одне провадження цієї справи із справою № 803/753/17 за позовом ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» до Держекоінспекції у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказів та припису.

Заслухавши думку представника відповідача, яка заперечила проти клопотання, суд приходить до висновку, що клопотання не підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Відповідно до статті 116 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд може своєю ухвалою об'єднати в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами одного й того ж позивача до того ж відповідача чи до різних відповідачів або за позовними заявами різних позивачів до одного й того самого відповідача, а також роз'єднати одну чи декілька поєднані в одне провадження позовні вимоги у самостійні провадження, якщо їхній спільний розгляд ускладнює чи сповільнює вирішення справи.

У пункті 16 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 № 2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» роз'яснено, що за правилами статті 116 КАС України питання про об'єднання та роз'єднання адміністративних справ вирішується після відкриття провадження в адміністративній справі, як правило під час підготовчого провадження, з прийняттям ухвали, яка оскарженню не підлягає.

Разом з тим, представник позивача у своєму клопотанні просить об'єднати в одне провадження дану справу, у якій судовий розгляд справи по суті було розпочато, та справу № 803/753/17 за позовом ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» до Держекоінспекції у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказів та припису, яка знаходиться у провадженні іншого судді та у якій ухвалою суду від 30.06.2017 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 10:00 11.07.2017.

Відтак, виходячи із приписів статті 116 КАС України та роз'яснень, наданих у пункті 16 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 № 2, відсутні правові підстави для задоволення клопотання про об'єднання адміністративних справ.

Керуючись статтями 116, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про об'єднання адміністративних справ відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та не може бути оскаржена.

Суддя В.М.Валюх

Ухвала складена у повному обсязі 06 липня 2017 року