про повернення позовної заяви
30 червня 2017 року 810/2187/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ХІЛ КОНСТРАКШН" до Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа: Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області про скасування реєстраційного запису,
встановив:
27 червня 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "ХІЛ КОНСТРАКШН" (далі - ТОВ "ХІЛ КОНСТРАКШН") до Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа: Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області про скасування реєстраційного запису.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Як убачається з ч. 1 ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 р. № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР), система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду, сільську, селищну, міську раду, сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, старосту, районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, органи самоорганізації населення.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 10 Закону № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до вимог ч.ч. 1-2 ст. 11 Закону № 280/97-ВР виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Крім того, як убачається з ст. 54 Закону № 280/97-ВР, сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.
Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.
Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.
Як вбачається з позовної заяви, відповідачем у справі є Відділ державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради, який є виконавчим органом міської ради та відповідно органом місцевого самоврядування.
З урахуванням викладеного суддя дійшов висновку, що даний спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цього спору Київським окружним адміністративним судом.
Згідно з вимогами п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Проте, повернення позовної заяви не позбавляє права позивачів на повторне звернення до відповідного місцевого загального суду як адміністративного у встановленому ч. 2 ст. 19 КАС України порядку.
Керуючись ст.ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Повернути товариству з обмеженою відповідальністю "ХІЛ КОНСТРАКШН" позовну заяву до Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа: Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області про скасування реєстраційного запису у зв'язку з непідсудністю цьому адміністративному суду.
2. Копію ухвали надіслати товариству з обмеженою відповідальністю "ХІЛ КОНСТРАКШН".
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Виноградова О.І.