Провадження № 2-а/742/99/17
Єдиний унікальний № 742/1718/17
26 червня 2017 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді Гумен В.М.
при секретарі Харченко Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Прилуки адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Прилуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач, ОСОБА_1 в своїй позовній заяві просить суд визнати протиправною, відмову Прилуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у зарахуванні їй до стажу державної служби період роботи на посаді звільненого секретаря комітету комсомолу технічного училища № 8 Прилуцького міськкому ЛКСМ України Чернігівської області з 18 серпня 1980 року по 29 жовтня 1982 року та зобов'язати відповідача зарахувати їй до стажу роботи державної служби зазначений період роботи на вказані посаді.
Свої вимоги мотивує тим, що вона 05 квітня 2017 року звернулася з заявою до Прилуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України про перерахунок пенсії призначеної за віком згідно ЗУ «Про державну службу», проте листом від 12 квітня 2017 року на підставі розпорядження від 10 квітня 2017 року їй було відмовлено в переведенні на пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу», оскільки на день набрання чинності ЗУ «Про державну службу» № 889-УІІІ від 10 грудня 2015 року на 01 травня 2016 року відсутній необхідний 10 річний стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби та враховуючи те, що стаж роботи позивача на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби становить 9 років 11 місяців 9 днів, що недостатньо для призначення пенсії за віком згідно ЗУ «Про державну службу».
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник позовні вимоги повністю підтримали та просили їх задовольнити.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, надав до суду заяву в якій просить розглядати справу без його участі. В своєму письмовому запереченні відповідач позовні вимоги не визнає та просить у задоволенні таких відмовити.
Відповідно ч.1 ст. 6 КАС України, кожна особа має в порядку, встановленого цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно п.4 ч.1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Заслухавши пояснення позивача та її представника, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Прилуцькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України, як отримувач пенсії.
05 квітня 2017 року вона звернулася до відповідача з заявою про переведення її на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
Листом Прилуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України від 12 квітня 2017 року за № 1743/05 (а.с.5) ОСОБА_1 було повідомлено їй у переведенні на пенсію за віком, згідно розпорядження відповідача від 10 квітня 2017 року (а.с.6) про відмову в переведенні на пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу», мотивуючи тим, що на день набрання чинності ЗУ «Про державну службу» №889-УІІІ від 10 грудня 2015 року станом на 01 травня 2016 року відсутній необхідний 10 річний стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби та враховуючи те, що стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби становить 9 років 11 місяців 9 днів, що недостатньо для призначення пенсії за віком згідно ЗУ «Про державну службу». Страховий стаж становить 40 років 7 місяців 13 днів.
Відповідно до Розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації від 27 квітня 2015 року (а.с.9), щодо призначення ОСОБА_1 головою Прилуцької районної державної адміністрації, яким встановлено надбавку за вислугу років (стаж державної служби понад 10 років) у розмірі 20% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг, що також підтверджується Розпорядженням Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області від 27 квітня 2015 року за № 82-ос (а.с.10).
Відповідно до Розпорядженням Президента України від 28 лютого 2017 року № 51/2017-рп «Про звільнення ОСОБА_1 з посади голови Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області» згідно з п.3 ч. 1 ст.83 ЗУ «Про держану службу» (а.с.7) ОСОБА_1 припинила виконання повноважень голови Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області 3 березня 2017 року, що підтверджується Розпорядженням Прилуцької районної державної адміністрації від 02 березня 2017 року № 49-ос, в якому вказано стаж державної служби 12 років (а.с.8).
Із архівної довідки від 02 березня 2017 року № Р-31П, виданої Державним архівом Чернігівської області (а.с.11), вбачається, що в архівному фонді Прилуцького міськкому ЛКСМ України Чернігівської області у протоколі засідання бюро Прилуцького міськкому ЛКСМ України Чернігівської області від 28 серпня 1980 року № 10 ОСОБА_1 значиться затвердженою звільненим секретарем комітету комсомолу технічного училища № 8 з 01 серпня 1980 року.
Із записів у трудовій книжці НОМЕР_1, виданої на ім'я ОСОБА_1, виданої 08 лютого 1980 року (а.с.12) вбачається, що ОСОБА_1 затверджено звільненим секретарем комітету комсомолу технічного училища № 8 з 01 серпня 1980 року по 29 жовтня 1982 року.
ОСОБА_1 вийшла заміж та змінила своє дошлюбне прізвище «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1», на підставі свідоцтва про шлюб НОМЕР_2 від 26 листопада 1983 року, що підтверджується записами в трудовій книжці (а.с.12).
Згідно з пунктом 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283, до стажу државної служби зараховується робота (служба) на посадах, зокрема, керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.
У зазначеному додатку міститься перелік державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, періоди роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби, до яких віднесено, серед іншого, виконавчі комітети місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, в тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
У відповідності до вимог ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.
У відповідності до ч. 2 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, визнати дії відповідача протиправними та зобов'язати його зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи державної служби період роботи на посаді звільненого секретаря комітету комсомолу технічного училища № 8 Прилуцького міськкому ЛКСМ України Чернігівської області з 18 серпня 1980 року по 29 жовтня 1982 рік.
Керуючись ст. 24 Конституції України, ст.ст. 6, 9, 17, 158, 160-163 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Прилуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Прилуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у зарахуванні ОСОБА_1 до стажу державної служби період роботи на посаді звільненого секретаря комітету комсомолу технічного училища № 8 Прилуцького міськкому ЛКСМ України Чернігівської області з 18 серпня 1980 року по 29 жовтня 1982 рік.
Зобов'язати Прилуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи державної служби період роботи на посаді звільненого секретаря комітету комсомолу технічного училища № 8 Прилуцького міськкому ЛКСМ України Чернігівської області з 18 серпня 1980 року по 29 жовтня 1982 рік.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Прилуцький міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Гумен В.М.