Постанова від 28.04.2007 по справі 2/421-5/23А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

28.04.07 Справа№ 2/421-5/23А

за позовною заявою: Служби автомобільних догір у Львівській області, м. Львів

до відповідача: Контрольно-ревізійного управління у Львівській області, м. Львів,

про часткове скасування акту

суддя Петрик І.Й.

Представники:

Від позивача: М.Б. Рісний - представник

Від відповідача: Іванкова І.Е., Островський Б.М. - представники

Суть спору: позов заявлено Службою автомобільних доріг у Львівській області до Контрольно-ревізійного управілння у Львівській області про часткове скасування акту субєкта владних повноважень

Розглянувши матеріали справи, суд визнав їх достатніми для прийняття заяви до розгляду і ухвалою від 05.04.2007р. призначив розгляд справи на 16.04.07 р. Цією ж ухвалою суд зобов'язав сторони долучити документи, необхідні для вирішення спору. В судових засіданнях оголошувались перерви до 23.04.07р., 26.04.07р. та 27.04.07р. для надання відповідачу можливості надати суду додаткових доказів. Крім того, 27.04.07р. оголошувалась перерва на 28.04.07р. для виготовлення повного тексту рішення.

27.04.07р. представник Позивача в судове засідання з»явився, позовні вимоги підтримав, просить позов задоволити в повному обсязі.

Представник Відповідача в судове засідання з»явився проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, просить відмовити у задоволенні позову.

Сторонам роз'яснено їх права та обов'язки, передбачені ст.ст. 48, 51 КАС України. Від здійснення технічного забезпечення судового процесу сторони відмовились.

Заслухавши в судовому засіданні представників Позивача та Відповідача, суд встановив наступне:

Контрольно-ревізійним управлінням у Львівській області, на виконання плану роботи КРУ України на 4-й квартал 2006 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Львів -ській області за період з 01.01.2005 р. по 01.10.2006р. За результатами даної ревізії складено акт від 27.12.06р. № 06-24/42. На підставі Акту ревізії Відповаідач пред»явив Позивачу вимогу «Про обовязкові вимоги» № 06-15м/569 від 31.01.2007 р. якою на Позивача було покладено ряд фінансових та майнових обовязків

Позивач стверджує, що Вимога є незаконною та необгрунтованою щодо необхідності оформлення відповідно до вимог чинного законодавства прийняття на баланс доріг, балансовою вартістю 55,1 тис. грн., та забезпечення відшкодування зайвої оплати бюджетними коштами завищених обсягів і вартості виконання ремонтно-будівельних робіт на суму 451,4 тис. грн.

Позивач стверджує, що при прийнятті на баланс доріг загальною вартістю 55,1 тис. грн., жодних порушень чинного законодавства Службою автмобільних доріг у Львівській області допущено не було.

Позивач також зазначає, що згідно Закону України «Про автомобільні дороги»правомірно витратив 433,2 тис. грн. для проведення ремонту автодороги Воля Якубова -Залужани від км. 0+000 до км. 3+727.

Відповідач в підтвердження своєї позиції зазначив, що відповідно до контрактів на виконання робіт з полегшеного капітального ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення від 24.03.05р. № 22-КПМ та від 15.07.05р. №2 3-КПМ/м на а/д від км. 0+000 до км. 3+727 виконано робіт на загальну суму 433,2 тис.грн. Дані роботи оплачені в повному обсязі в т.ч.: за кошти державного бюджету 225,0 тис.грн. та за кошти місцевого бюджету 208,2 тис.грн.

Відповідач вважає, що відповідно до статей 10, 11 Закону України «Про автомобільні дороги»Служба автомобільних доріг організовує будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування, а відповідно до ст. 16,17,19,41 Закону України «Про автомобільні дороги»органи місцевого самоврядування здійснюють будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що знаходяться у комунальній власності за рахунок власних бюджетів. Таким чином, Службою оплачено вартість ремонтних робіт а/д Воля Якубова - Залужани, яка є власністю сільської ради на суму 433,2 тис.грн

Відповідач також ствреджує, що в розділі V «Прикінцеві та перехідні положення»відповідно до п. 10 (абз. 2,3) Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21.05.1997p. № 2280/97-BP зазначено, що майно передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради. За пропизиціїєю сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих обєктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.

Крім того, відповідач зазначає, що відповідно до п.п. 3 (абз. 1,2,3); 4 (абз. 1,2); 6 (абз.1). «Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об'єктів з комунальної власності у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об'єктів у державну власність», (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998р. № 1482) - передача з комунальної в державну власність об'єктів права спільної власності територіальних громад здійснюється за рішенням районних, обласних рад. Ініціатор погоджує пропозиціі щодо передачі з відповідною обласною державною адміністрацією та органом управління державним майном. Якщо передача здійснюється за згодою органу, уповноваженого управляти державним майном, або самоврядної організації, пропозиції щодо передачі погоджуються з Міністерством економіки України, Міністерством фінансів України та Фондом державного майна України.

Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, доводи позовної заява, заперечення на позовну заяву, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення враховуючи наступне.

Відповідно до Рішення Снятинської сільської ради Дрогобицького району Львівської області № 96 від 21.04.2005 р. з метою покращення експлуатаційного утримання автомобільної дороги вирішено передати на баланс Служби автомобільних доріг у Львівській області ділянку міжгосподарської дороги Воля Якубова - 3алужани загальною протяжністю 2,8 км від км, 0+927 до км. 3+727.

12.06.2005 р. згідно рішення Волянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області № 145 на баланс Позивача передано ділянку міжгосподарської дороги Воля Якубова - Залужани загальною протяжністю 0,927 км від км. 0+000 до км. 0+927.

На підставі розпорядження Голови Дрогобицької райдержадміністрації від 14.06.2005 р. № 171 згідно актів від 17.06.2005 р. на баланс Позивача передано вищевказані ділянки міжгосподарської дороги Воля Якубова - 3алужани загальною протяжністю 3,727 км.

Згідно листа Дрогобицької районної ради № 97 від 05.02.2007р. ділянка міжгосподарської дороги Воля Якубова - 3алужани загальною протяжністю 2,8 км від км. 0+927 до км. 3+ 727, станом на 21.04.2005 р. та ділянка міжгосподарської дороги Воля Якубова - Залужани загальною протяжністю 0,927 км від км. 0+000 до км. 0+927, станом на 12.06.2005 року - не перебували у спільній власності територіальних громад Дрогобицького району.

Відповідно до п. 2 Порядку надання та розгляду пропозицій щодо передачі обєктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі обєктів у державну власність, затвердженого постановою КМУ від 21.09.1998 р. № 1482, ініціатива щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність може виходити від міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Фонду державного майна, інших державних органів, які відповідно до законодавства здійснюють функції з управління державним майном, об'єднань підприємств, яким делеговано функції з управління майном підприємств і організацій, заснованих на державній власності Національної академії наук, галузевих академій наук, інших установ та організацій, яким державне майно передано у безоплатне користування органів місцевого самоврядування.

Згідно п. 3 вказаного Порядку передача об'єктів з комунальної у державну власність здійснюється за рішенням: сільських, селищних, міських рад - щодо об'єктів права комунальної власності відповідних територіальних громад; районних, обласних рад - щодо об'єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад.

Передані на баланс Позивача ділянки міжгосподарської дороги Воля Якубова - Залужани, загальною протяжністю 3,727 км., належали до комунальної власності відповідних територіальних громад Волянської та Снятинської сільських рад і не перебували у спільній власності територіальних громад Дрогобицького району, про що свідчить лист Дрогобицької районної ради № 97 від 05.02.2007р.

Відповідно до п. 4 Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність «Ініціатор передачі об'єктів з комунальної у державну власність погоджує пропозиції щодо їх передачі з Радою міністрів АРК або відповідною обласною державною адміністрацією та відповідним органом місцевого самоврядування; органом, уповноваженим управляти державним майном, або самоврядною організацією, яким передається майно.

24 березня 2005 року та 15 липня 2005 року між Позивачем та Дочірнім підприсмством «Львівський Облавтодор»ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»укладено контракти на виконання робіт з полегшеного капітального ремонту на автодорозі Воля Якубова -Залужани від км. 0+000 до км. 3+727. На виконання даних контрактів Позивачем оплачено вартість виконаних ДП «Львівський Облавтодор»робіт у сумі 433,2 тис.грн.

Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про автомобільні дороги України»державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника цснтрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях.

Згідно п. 6 ст. 11 ЗУ «Про автомобільні дороги України»одним із основних обов'язків органу державного управління автомобільними дорогами загального користування є організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими для них державними стандартами нормами.

Як вбачається із матеріалів справи, докази які долучені відповідачем 26.04.07р. (відповідні листи від 24.04.07р. № 70, від 25.04.07р. № 2/28-514 та від 24.04.07р. № 43) підтверджують, що передані на баланс Позивача ділянки міжгосподарської дороги Воля Якубова - Залужани, загальною протяжністю 3,727 км., належали до комунальної власності відповідних територіальних громад Волянської та Снятинської сільських рад і не перебували у спільній власності територіальних громад Дрогобицького району.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що Службою автомобільних доріг правомірно на виконання вищезазначених норм ЗУ «Про автомобільні дороги»витрачено 433,2 тис. грн. для проведення ремонту автодороги Воля Якубова -Залужани від км. O+OO~ дО км. 3+727.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають до задоволення у повному обсязі.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 128, 158-163 КАС України суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю: скасувати вимогу Контрольно-ревізійної служби у Львівській області «Про усунення порушень та наслідків за наслідками ревізії»№ 06-15м/596 від 31.01.2007 р. в частині вимоги щодо оформлення відповідно до вимог чинного законодавства прийняття на баланс доріг, балансовою вартістю 55,1 тис.грн., та забезпечення відшкодування зайвої оплати бюджетними коштами завищених обсягів і вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт на суму 451,4 тис.грн.

Постанова набирає законної сили у відповідності до вимог ст.254 КАС України і може бути оскаржена у порядку і строки передбачені ст.186 КАС України.

Суддя