Справа № 219/7196/17
Провадження № 3/219/1699/2017
30 червня 2017 року Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Дубовик Р.Є., розглянувши матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,-
за ч. 1 ст. 204-3 КпАП України,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 21 червня 2017 року близько 12 години 15 хвилин, рухаючись через КПВВ «Майорськ» з тимчасово непідконтрольної території на автомобілі Мерседес Спринтер держ.номер ВВ 6217 СР, в порушення п. 9.31 Порядку переміщення товарів до або з району проведення АТО, затвердженого постановою КМУ від 01.03.2017 року № 99, в якому під час огляду було виявлено товарно - матеріальні цінності на суму 27 575,00 грн.
Протокол оформлений з порушенням вимог ст. 256 КупАП, а саме:
- в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена суть вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а саме: які протиправні, винні дії вчинила ОСОБА_1, результатом яких стало виявлення у неї виявлено товарно - матеріальних цінностей.
Оскільки диспозиція ч. 1 статті 204-3 КупАП визначає, що об'єктивною стороною даного адміністративного правопорушення є порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а не виявлення правоохоронними органами у громадянина таких товарів. Сам по собі факт виявлення товарів - це наслідок вчинення особою складу адміністративного правопорушення з усіма його ознаками /субєкт, субєктивна сторона, обєкт, обєктивна сторона/.
Фабула вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення не містить відомостей про порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Відповідно до ч. 1 ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом
правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статті 234-2 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Санкція ч. 1 ст. 204-3 КУпАП передбачає обов'язкову конфіскацію товарів, які ОСОБА_1 намагалась перемістити до району проведення антитерористичної операції. Проте, як вбачається з Акту прийому-передачі на відповідальне зберігання товарно-матеріальних цінностей, відповідні товари знаходяться на зберіганні особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Таким чином, знаходження товарів у особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позбавляє суд можливості вирішити питання накладення адміністративного стягнення у виді конфіскації і подальше виконання судової постанови.
Керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП,
Протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України для оформлення згідно норм КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Р.Є. Дубовик