про залишення позовної заяви без руху
29 червня 2017 року № 810/2162/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Василенко Г.Ю., перевіривши виконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовної заяви Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району до Головного управління Держпраці у Київській області, Головного державного інспектора Головного управління Держпраці Шандурської Вікторії Станіславівни про визнання протиправними та скасування наказу і припису, визнання дій неправомірними,
Центральна районна лікарня Києво-Святошинського району звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Київській області, Головного державного інспектора Головного управління Держпраці Шандурської Вікторії Станіславівни про визнання протиправними та скасування наказу і припису, визнання дій неправомірними.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
На підтвердження сплати судового збору позивачем до адміністративного позову додано квитанції про сплату судового збору від 23.02.2017 №6 на суму 1600,00 грн. та від 22.03.2017 №12 на суму 3200,00 грн.
Разом з тим, як вбачається з відомостей програмного комплексу "Діловодство спеціалізованого суду" квитанції про сплату судового збору від 23.02.2017 №6 та від 22.03.2017 №12 на загальну суму 4800,00 грн. було додано Центральною районною лікарнею Києво-Святошинського району при зверненні до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Київській області, Головного державного інспектора Головного управління Держпраці Шандурської Вікторії Станіславівни про визнання протиправними та скасування: наказу відповідача-1 від 24.01.2017 № 174; припису відповідача-2 від 31.01.2017 № 10-93/84-58, в межах адміністративної справи №810/1091/17.
Тобто, вказаний судовий збір сплачено за подання іншого адміністративного позову Центральною районною лікарнею Києво-Святошинського району в межах адміністративної справи №810/1091/17.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.06.2017 №810/1091/17 позовну заяву Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району до Головного управління Держпраці у Київській області, Головного державного інспектора Головного управління Держпраці Шандурської Вікторії Станіславівни про визнання протиправними та скасування: наказу відповідача-1 від 24.01.2017 № 174; припису відповідача-2 від 31.01.2017 № 10-93/84-58 - повернуто в зв'язку з не усуненням недоліків позовної заяви.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Таким чином за подання кожного окремого позову, в разі відсутності пільг щодо сплати судового збору, необхідно сплатити судовий збір в розмірах та порядку, передбачених Законом України "Про судовий збір", а тому судовий збір, сплачений за подання адміністративного позову, не може бути використаний для підтвердження сплати судового збору за подання до суду іншого адміністративного позову, в тому числі адміністративного позову, поданого тим самим позивачем до того самого суду.
Крім того суд зазначає, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги. Тобто, законодавством встановлено чіткий порядок повернення сплаченої суми судового збору, яка в подальшому, на розсуд особи, може бути використана для сплати судового збору за подання іншого (нового) позову, в той же час використання сплаченої суми судового збору при поданні іншого позову не передбачено законодавством та є порушенням порядку сплати судового збору.
З огляду на це, квитанції про сплату судового збору від 23.02.2017 №6 та від 22.03.2017 №12 є підтвердженням сплати судового збору за подання адміністративного позову в адміністративній справі №810/1091/17 та не може бути підтвердженням сплати судового збору за подання іншого адміністративного позову Центральною районною лікарнею Києво-Святошинського району в адміністративній справі №810/2162/17.
Отже, судом встановлено відсутність доказів сплати позивачем судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті у строк до 20 серпня 2017 року шляхом подання до суду: оригіналу документу про сплату судового збору за подання позовної заяви, яка містить три позовні вимоги немайнового характеру, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, за належними реквізитами та у розмірі, визначеному статтями 4, 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI.
Керуючись ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
1. Позовну заяву Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району до Головного управління Держпраці у Київській області, Головного державного інспектора Головного управління Держпраці Шандурської Вікторії Станіславівни про визнання протиправними та скасування наказу і припису, визнання дій неправомірними, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 20 серпня 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Василенко Г.Ю.