Справа № 815/3438/17
29 червня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., вивчивши матеріали подання державної податкової інспекції у Суворовському районі міста ОСОБА_1 управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Юни-Сервис» про стягнення сум податків з рахунків у банках, -
29.06.2017 р. о 17 год. 16 хв. до Одеського окружного адміністративного суду надійшло подання державної податкової інспекції у Суворовському районі міста ОСОБА_1 управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Юни-Сервис» про стягнення сум податків з рахунків у банках.
Ухвалою суду від 29.06.2017 р. у задоволенні клопотання державної податкової інспекції у Суворовському районі міста ОСОБА_1 управління ДФС в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за направлення до суду подання відмовлено.
Відповідно до ч. 3 ст. 183-3 КАС України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Згідно з ч. 4 ст. 183-3 КАС України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Статтею 183-3 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.
Водночас у частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Проте дане подання податкового органу зазначеним вимогам не відповідає.
Дане подання не відповідає ч.3 ст.106 КАС України, оскільки заявником не сплачено судовий збір та не надано документи, що підтверджують звільнення від його сплати.
Відповідно до з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Однак, заявником не надано до матеріалів подання доказів, які підтверджують сплату судового збору (платіжне доручення, квитанція тощо).
При цьому, суд зазначає, що заявник не відноситься до осіб, які звільняються від сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України “Про судовий збір”.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Статтею 183-3КАС України подання визначено як форму звернення до суду органу Державної фіскальної служби України при здійсненні ним передбачених законом повноважень.
Отже, подання як форма звернення до суду передбачена Кодексом адміністративного судочинства України.
Вказане подання Закон України “Про судовий збір” не відносить до об'єктів, за які судовий збір не справляється, а органи Державної фіскальної служби України - до осіб, для яких встановлено пільги щодо сплати судового збору.
Таким чином, подання органу Державної фіскальної служби України, передбачене статтею 1833 КАС України, є об'єктом справляння судового збору.
Аналогічної правової позиції дотримується пленум Вищого адміністративного суду України в постанові №2 від 05.02.2016 р. “Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI “Про судовий збір” у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно вимог Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, з 1 січня 2017 року 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить - 1600 гривень.
З урахуванням вищевикладеного заявнику належить сплатити судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни подання на рахунок Одеського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626).
Суддя зазначає, що подання є видом позовного провадження, відтак, державній податковій інспекції у Суворовському районі міста ОСОБА_1 управління ДФС в Одеській області належить сплатити судовий збір у розмірі, визначеному Законом України “Про судовий збір” за подання до суду позовної заяви майнового характеру.
Крім того, згідно ч. 3 ст. 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. Однак до подання не додано доказів його надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-3 КАС України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за заявлені вимоги майнового характеру у встановленому законом розмірі.
Беручи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність надати заявнику строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, - УХВАЛИВ:
Подання державної податкової інспекції у Суворовському районі міста ОСОБА_1 управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Юни-Сервис» про стягнення сум податків з рахунків у банках, - залишити без руху.
Надати Державній податковій інспекції у Суворовському районі міста ОСОБА_1 управління ДФС в Одеській області строк до 10 год. 00 хв. 30 червня 2017 року для усунення недоліків подання.
Повідомити заявника, що у разі неусунення у визначений судом термін недоліків, подання буде повернуто заявникові відповідно до приписів ч.4 ст.183-3 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-ти денний строк з дня отримання ухвали.
Суддя Самойлюк Г.П.