Постанова від 02.11.2016 по справі 804/3228/16

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2016 р. Справа № 804/3228/16

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Турової О.М.

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпро адміністративну справу за позовом Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Хладон» про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

Криворізька південна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Хладон», в якому просила стягнути кошти платника податків Комунального підприємства «Хладон», який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету податкову заборгованість по земельному податку з юридичних осіб в сумі 109 867,14 грн.: 33216811700026, код бюджетної класифікації 18010500, отримувач: УДКС України у м.Кривому Розі, ОКПО 38032222, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області МФО 805012).

В обґрунтування пред'явлених позовних вимог зазначалося, що відповідач має податковий борг з земельного податку з юридичних осіб в сумі 109 867,14 грн., в т.ч. основного платежу - 108 269,03 грн., залишок несплаченої пені в сумі 1 598,11 грн. Станом на теперішній час означений податковий борг відповідачем не погашений, тому позивач звернувся до суду з позовом про його стягнення.

Представники сторін про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, проте у судове засідання їх представники не з'явився. Будь-яких клопотань на адресу суду не надходило.

Зважаючи на приписи ч.6 ст.128 КАС України, а також на строки розгляду адміністративних справ, встановлені ст.122 КАС України, суд розглянув дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами, оскільки не вбачає потреби заслуховувати свідків та експертів.

Дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку про те, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Комунальне підприємство «Хладон» (далі - КП «Хладон») (код ЄДРПОУ 30442796) перебуває на податковому обліку в Криворізькій південній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області) як платник податків.

Відповідно до вимог пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, відповідач як платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Статтею 36 Податкового кодексу України встановлено податковий обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Приписами п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Так, згідно ст.285 цього Кодексу базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Приписами п.286.3 ст.286 Податкового кодексу України встановлено, що платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Згідно п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При цьому нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

Щодо податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб в сумі 109 867,14 грн., останній виник на підставі наступного.

Як вбачається з розрахунку суми грошових вимог КП «Хладон», який міститься в матеріалах справи: 20.02.2015 р. Криворізькою південною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області було нараховано КП «Хладон» податковий борг у сумі 22 587,98 грн. нарахованого на підставі податкового розрахунку земельного податку №9019318687 від 20.02.2015 р. з граничним терміном сплати до 30.12.2015 р.; 20.02.2015 р. Криворізькою південною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області було нараховано КП «Хладон» податковий борг у сумі 22 587,97 грн. нарахованого на підставі податкового розрахунку земельного податку №9019318687 від 20.02.2015 р. з граничним терміном сплати до 30.01.2016 р.; 18.02.2016 р. Криворізькою південною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області було нараховано КП «Хладон» податковий борг у сумі 31 546,54 грн. нарахованого на підставі податкового розрахунку земельного податку №9020108094 від 18.02.2016 р. з граничним терміном сплати до 01.03.2016 р.; 18.02.2016 р. Криворізькою південною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області було нараховано КП «Хладон» податковий борг у сумі 31 546,54 грн. нарахованого на підставі податкового розрахунку земельного податку №9020108094 від 18.02.2016 р. з граничним терміном сплати до 30.03.2016 р.; 22.02.2016 р. контролюючим органом було нараховано відповідно до норм ст.129 ПК України, пеню у сумі 562,96грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання по податковому розрахунку №9002941595 від 29.01.2014 р. з граничним терміном сплати до 30.07.2014 р.; 22.02.2016 р. контролюючим органом було нараховано відповідно до норм ст.129 ПК України, пеню у сумі 1035,15грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання по податковому розрахунку №9002941595 від 29.01.2014 р. з граничним терміном сплати до 30.08.2014 р.

Відтак, з урахуванням зазначеного вище, сума податкового боргу, яка підлягає сплаті складає у розмірі 109 867,14 грн.

Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п.95.3 цієї статті стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Зважаючи на наведене, суд приходить до висновку про те, що позивачем - суб'єктом владних повноважень, було доведено правомірність своїх вимог щодо стягнення з відповідача наявної у нього заборгованості по узгодженим грошовим зобов'язанням за рахунок коштів з рахунків у банках, що обслуговують це підприємство, натомість відповідачем не було надано суду доказів сплати податкового боргу у встановлені законодавством строки,а також доказів оскарження податкових повідомлень-рішень, якими були визначені грошові зобов'язання з податку на додану вартість.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 183-2, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Хладон» про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути кошти з рахунків Комунального підприємства «Хладон» (код ЄДРПОУ 30442796) в банках, обслуговуючих цього платника податків, на користь державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу у загальній сумі 109867,14грн. (сто дев'ять тисяч вісімсот шістдесят сім гривень 14 копійок).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1