Справа № 466/4655/17
«30» червня 2017 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Глинська Д.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Львівського управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, працюючого головним бухгалтером ТзОВ «Фукс Мастила Україна», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,-
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
29 червня 2017 року до Шевченківського районного суду м. Львова надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 27 червня 2017 року серії ВП Лв №000151, ОСОБА_1М, головний бухгалтер ТзОВ «Фукс Мастила Україна» притягається до адміністративної відповідальності за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток згідно поданої декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2017 року, а саме згідно Акту перевірки від 06 червня 2017 року №129/28-10-48-06/20843516 було порушено п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно із вимогами ст.ст.245, 252 КУпАП під час провадження в справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне дослідження всіх обставин справи.
Відповідно до ст. 245 КУпАП суд повинен своєчасно, повно, всебічно та об'єктивно з'ясовувати обставини справи. Для правильного вирішення справи необхідно, щоб були дотримані вимоги щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачені ст.256 КУпАП.
У відповідності до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка складала протокол; відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих, протокол може бути підписано також і цими особами.
У протоколі про адміністративне правопорушення від 27 червня 2017 року головний державний ревізо інспектор Стойко Н.Ю. посилається на Акт перевірки від 06 червня 2017 року №129/28-10-48-06/20843516. Однак, у матеріалах адміністративної справи міститься копія Акту перевірки від 06.06.2016 року.
Отже, наявний у матеріалах справи протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що даний адміністративний матеріал слід повернути у Львівське управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Державної фіскальної служби України для доопрацювання.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП,
матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-2 КУпАП повернути для належного оформлення у Львівське управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Державної фіскальної служби України.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_2