Постанова від 30.06.2017 по справі 456/1781/17

Справа № 456/1781/17

Провадження № 3/456/693/2017

ПОСТАНОВА

іменем України

30 червня 2017 року

Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , розглянувши матеріали, які надійшли зі Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого,

за ч. 1 ст. 187 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

13.06.2017 року до Стрийського міськрайонного суду Львівської області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення серії АА№802018 від 06.06.2017 року та серії АА№866297 від 08.06.2017 року, складені відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Постановою Стрийського міськрайонного суду від 20.06.2017 року справу №456/1781/17 провадження № 3/456/693/2017 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серії АА№802018 від 06.06.2017 року) об'єднано в одне провадження зі справою № 456/1781/17 провадження № 3/456/694/2017 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серії АА№866297 від 08.06.2017 року). Справі присвоєно номер № 456/1781/17 провадження № 3/456/693/2017.

Дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення та додані до них матеріали, приходжу до висновку, що дані протоколи разом з долученими до них матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 187 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) нереєстрація в органі Національної поліції.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до п. 3 ст. 278 КУпАП серед питань, які вирішує орган (посадова особа) при підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду є те, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

Правопорушник ОСОБА_1 в судові засідання 20.06.2017 року та 30.06.2017 року не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про причину неявки суд не повідомив.

Згідно з довідкою «Укрпошти» ф.20 від 27.06.2017 року ОСОБА_1 судову повістку, надіслану з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення від 21.06.2017 року, не отримав, відправлення повернулося на адресу суду ''за незаписом''.

Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Згідно з ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 187 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

Наведенні обставини свідчать про неповноту оформлення адміністративних матеріалів та не дають можливості розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тобто, встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, вину даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути в Стрийський відділ поліції ГУНП у Львівській області для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 245, 268, 278, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Протоколи про адміністративне правопорушення серії АА№802018 від 06.06.2017 року та серії АА№866297 від 08.06.2017 року, складені відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути у Стрийський відділ поліції ГУНП у Львівській області для належного оформлення.

Cуддя ОСОБА_2