Справа № 453/666/17
№ провадження 3/453/333/17
29.06.2017 року м.Сколе
Суддя Сколівського районного суду Львівської області Ясінський Ю.Є., розглянувши матеріали отримані від Сколівського ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, -
за ч.2 ст. 187 КУпАП, -
Згідно протоколу серія АА №866209/181 від 11.06.2017 року складеного ДОП Сколівського ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області ст. лейтеннатом поліції ОСОБА_2, вбачається, що ОСОБА_1, якому 26.01.2017 року Сколівським районним судом Львівської області, встановлено адміністративний нагляд, а саме заборона перебувати у торгових точках де продають спиртні напої на розлив, 11.06.2017 року близько 17 години знаходився у ПП «Каштан», та вживав там горілку, чим порушив правила адміністративного нагляду повторно, протягом року.
У судове засідання ОСОБА_1 не з»явився з невідомих суду причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомленний належним чином.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків..., а також іншими документами.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Аналізуючи докази надані до адміністративних матеріалів на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.187 КУпАП, прихожу до висновку, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази про те, що в ПП «Каштан», продають спиртні напої на розлив. Зокрема, не відібрано пояснень у власника чи продавця ПП «Каштан», не надано копії ліцензії на право продажу спиртних напоїв на розлив.
З урахуванням того, що у матеріалах адміністративної справи відсутні беззаперечні докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, під час судового розгляду такі докази судом не здобуті, тому вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад зазначеного адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
У відповідності ж до п. 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення орган, орган (посадова особа) виносить постанову про закриття справи у випадку відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 9, 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.187 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Сколівського районного
суду Львівської області ОСОБА_3