Постанова від 04.04.2017 по справі 445/562/17

Справа № 445/562/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.04.2017 року суддя Золочівського районного суду Львівської області Кіпчарський О. М. при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді монтера в ТзОВ «Електроконтакт Україна»,

за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

04.04.2017 року від Золочівського відділу поліції ГУНП у Львівській області до суду надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.

Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

З матеріалів про адміністративне правопорушення вбачається, що протокол серія АА № 698060 від 03.04.2017 року оформлений ДОП СП ПП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області капітаном поліції ОСОБА_2 з порушенням вимог ст. 256 КУпАП.

Згідно фабули протоколу про адміністративне правопорушення серія АА № 698060 від 03.04.2017 року, зазначено таке: «15.03.2017 року гр. ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство відносно своєї дружини гр. ОСОБА_3, з якою спільно не проживає одинадцять місяців і відносно гр. ОСОБА_4, а саме виражався нецензурною лайкою, словесно погрожував, чим своїми діями порушував порядок і спокій вищевказаних громадян, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

Так, відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Окремо, суд звертає увагу, що порядок оформлення в органах Національної поліції України матеріалів про адміністративні правопорушення врегульовано «Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», що затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06.11.2015 року.

Відповідно до п. 9,12 вказаної Інструкції, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, з поміж іншого, таке:

у графі «посада, найменування органу поліції, звання, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол» - прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол

у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).

Натомість, у вищевказаному протоколі серії АА № 698060 від 03.04.2017 року, ці вимоги законодавства не є дотриманими особою, що складала такий протокол, зокрема:

1)допущено скорочення в назві посади посадової особи, яка склала протокол;

2)у фабулі протоколу не вказано часу та місця правопорушення, що позбавляє суд можливості з'ясувати питання підсудності розгляду справи про адміністративне правопорушення;

3)суть викладеного у фабулі протоколу адміністративного правопорушення не відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеного у статті ст. 173 КУпАП, оскільки обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є місце його скоєння, а саме - громадське місце, про що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено;

4)протокол не містить відомостей про потерпілого від адміністративного правопорушення.

За вказаних обставин, матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП слід повернути у Золочівський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області для доопрацювання та приведення у відповідність до вимог ст. 256 КУпАП.

Керуючись ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 173 КУпАП повернути для доопрацювання та приведення у відповідність до вимог законодавства у Золочівський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_5