Справа № 442/2611/17
Провадження №3/442/842/2017
Іменем України
21 квітня 2017 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Крамар О.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
●ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, учасника бойових дій АТО, -
за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Головним державним інспектором Львіврибохорони Хом»як А.М. 06 березня 2017 року складено протокол про адміністративне правопорушення № 3497, відповідно до якого: водойма в м.Дрогобичі озеро «Залісся» 06.03.2017 року о 23 год. 15 хв. гр..ОСОБА_1 спільно з гр..ОСОБА_2 проводив вилов риби забороненим знаряддям лову, а саме острогою риби не зловив. При затриманні порушник рибальства острогу викинув у воду. Чим порушив п.3.15 «Правил любительського та спортивного рибальства та Постанову КМУ від 19.07.98р. № 1126»
ОСОБА_1 в суді своєї вини не визнав, вказуючи на те, що жодного вилову риби на озері «Залісся» не проводив, а інспектором Рибохорони безпідставно складено протокол. 06.03.2017 року він з товаришами поверталися до дому попри озеро, так як живуть біля озера «Залісся», в цей час почули якісь крики в їхню сторону «стійте браконьєри», вони зупинились і до них підійшли невідомі їм особи, які представились інспекторами Рибохорони. Поспілкувавшись з ними розійшлись в різні сторони, при цьому на місці ніякі протоколи не складались.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для оформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
За змістом ст. ст. 9-12, 280 КУпАП, підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за нормами КУпАП є встановлення в діянні цієї особи всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, зокрема об'єктивної та суб'єктивної сторони правопорушення. Приймаючи до уваги, що суд здійснює оцінку вже зібраних та наявних в матеріалах справи доказів, зазначення всіх ознак складу правопорушення має бути належним здійснене в протоколі про адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 256 КУпАП.
Перевіривши виконання вимог ст. 251, 256 КУпАП, по зазначеному матеріалу, було встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 3497 від 06.03.2017 року складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, відсутній підпис свідка ОСОБА_3, відсутні пояснення свідків.
Згідно п. 2 ст. 278 КУпАП, суддя перевіряє правильність складання протоколу та інших матеріалів по адміністративній справі.
За змістом закону, підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому без усунення зазначених вище недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Враховуючи те, що адміністративний протокол не в повній мірі відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, значна частина протоколу про адміністративне правопорушення № 3497 від 06.03.2017 року є незаповненою, що унеможливлює проведення об'єктивного розгляду даної справи та отримання додаткових доказів у справі, у зв'язку з чим прихожу до висновку про необхідність направлення адміністративного матеріалу для належного оформлення органу, який його склав.
Керуючись ст. 256 ч. 1, 283-285 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення передбачене ч.4 ст. 85 КпАП України направити до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області для організації приведення їх у відповідність до вимог, передбачених ст.ст.254, 256 КУпАП.
Постанова оскаржуваною не підлягає.
Суддя О.В. Крамар