1Справа № 335/7692/17 2/335/1521/2017
про повернення позовної заяви
29 червня 2017 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Рибалко Н.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: четверта державна нотаріальна контора м. Запоріжжя про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу, про визнання права на спадкування, -
ОСОБА_1 звернулася до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя з позовною заявою до ОСОБА_2, третя особа четверта державна нотаріальна контора м. Запоріжжя про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу, про визнання права на спадкування. В позові просить встановити факт проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_3А однією сім'єю без шлюбу та визнати за ОСОБА_1 право на спадкування нарівні із спадкоємцями першої черги на квартиру АДРЕСА_1.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням цього майна.
Відповідно до ст. 114 ЦПК України та п.42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.03.2013 року №3 „Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ” виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; право володіння і користування ним; про поділ нерухомого майна та виділ частки із цього майна; про право користування нерухомим майном; про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди, тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі, стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позивач, в своєму позові просить суд визнати за нею право на спадкування на квартиру АДРЕСА_1, яка знаходиться на території Хортицького району м. Запоріжжя. Зазначений позов підпадає під дію ст. 114 ЦПК України, тобто під дію виключної підсудності за місцезнаходженням нерухомого майна. У зв'язку з вищевикладеним, позовна заява не підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Запоріжжя.
Згідно із ст. 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилається позивачеві.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що позивачу необхідно звертатись з даним позовом до суду згідно правил підсудності, передбачених ч. 1 ст. 114 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 109,110, 115 ЦПК України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: четверта державна нотаріальна контора м. Запоріжжя про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу, про визнання права на спадкування - повернути позивачу для звернення до належного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.І. Рибалко