Справа 810/560/15 Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
29 червня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Бужак Н.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2016 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними та скасування рішення і вимоги,-
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 27.10.2014 року № 0020691702, № 0020681702, рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 27.10.2014 року № 0020701702 та вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 27.10.2014 року № Ф-0020711702.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 16.03.2015 року позов задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення - рішення ДПІ у Вишгородському районі від 27.10.2014 року № 0020691702 та № 0020681702. В іншій частині позовні вимоги залишено без розгляду, у зв'язку з пропуском позивачем встановленого законом строку звернення до адміністративного суду.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2015 року постанову Київського окружного адміністративного суду від 16.03.2015 року залишено без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19.07.2016 року постанову Київського окружного адміністративного суду від 16.03.2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 02.09.2014 року скасовано в частині залишення без розгляду позовних вимог щодо визнання протиправиними та скасування вимоги № Ф 0020711702 від 27.10.2014 року та рішення про застосування штрафних санкцій № 0020701702 від 27.10.2014 року, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2016 року адміністративний позов в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 27.10.2014 року № 0020701702 та вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 27.10.2014 року № Ф-0020711702 задовольнити.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, Вишгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Перевіривши апеляційну скаргу суддя вважає, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 189 КАС України передбачено, що отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Згідно ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як вбачається із матеріалів справи, апелянт оскаржує постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2016 року, тоді як апеляційну скаргу подано 08 червня 2017 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Разом з тим, представник податкового органу у апеляційній скарзі просить поновити строк на апеляційне оскарження.
Як на підставу для поновлення строку на апеляційне оскарження апелянт посилається на ту обставину, що копію постанови, згідно супровідного листа Вишгородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області було отримано 10.05.2017 року №2089/9/10-08, проте на виконання Порядку №778, передано до ГУ ДФС у Київській області для подальшого оскарження лише 24.05.2017 року. Тобто, на порушення Порядку №778, Вишгородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області невчасно передано постанову Київського окружного адміністративного суду від 30.08.2016 року до ГУ ДФС у Київській області для апеляційного оскарження.
При цьому, як свідчать матеріали справи, апеляційну скаргу подано саме Вишгородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області, а не ГУ ДФС у Київській області.
Отже, суддя вважає, що апеляційна скарга подана поза межами строків на апеляційне оскарження, тоді як причини пропуску строку звернення до суду не можна вважати поважними, а тому апелянту слід надати інші докази поважності причин пропуску строку подання апеляційної скарги.
Згідно з ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається, документ про сплату судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", чинного на момент подання позовної заяви, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, яка була чинною на момент звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Пунктом 3.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, що діє з 01 вересня 2015 року встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2015 року встановлено у розмірі 1 218 грн.
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги відповідно становить 2009,70 грн. (1 848+18 480=20 328; 20 328*2%/100%; 1 218*1,5=1 827; 1 827*110%/100%=2 009,70).
Оскільки Вишгородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області не було сплачено судовий збір, то апелянт має сплатити судовий збір у сумі 2009,70 грн.
Судовий збір необхідно сплатити на рахунок Київського апеляційного адміністративного суду (код ЄДРПОУ 34729486) за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31211206781007, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому згідно ст.ст. 108, 189 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апелянт має право надати до суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, де зазначити поважність причин пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження (ч. 4 ст. 189 КАС України) .
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя, -
Апеляційну скаргу Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2016 року залишити без руху.
Надати Вишгородській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області строк для усунення недоліків в термін протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги можуть буди оскаржені в касаційному порядку особою, яка подала апеляційну скаргу, в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Суддя: Бужак Н.П.