Справа № 263/6148/17
Провадження №3/263/1285/2017
26 червня 2017 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Хараджа Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з ГУ ДФС в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН3049421334, мешкаючого за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривій Ріг, вул. Малинова, 31а, за ст.164 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Жовтневого районного суду м. Маріуполя на виконання постанови суду щодо повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного до оформлення, надійшов адміністративний протокол № 262/05-99-14-05 від 16.05.2017 року про притягнення до адміністративної відповідальності ФОП ОСОБА_1 за ст.164 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При цьому, місцем вчинення правопорушення зазначено - м. Маріуполь, пр. Металургів, 112.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повторного повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Згідно ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата та місце його складання, посада, прізвище, імя та по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час здійснення та суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за вказане правопорушення; прізвище, адреса свідків та потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, які необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Так, до протоколу додана копія акту (довідки) від 06.04.2017 року, згідно якого була здійснена перевірка бару у дитячому розважальному комплексі «Fly Kids» за адресою: м. Маріуполь, пр. Металургів, 112, в ході якої було виявлено провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії, чим порушено ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів №481/95- ВР, а також порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг
Також, суду не надано доказів того, що ОСОБА_1 є ФОП та здійснює свою діяльність саме за адресою розташування дитячого розважального комплексу «Fly Kids», та відповідно про здійснення саме ФОП ОСОБА_1 вище інкримінованого правопорушення, суду не надано.
Крім того, слід зауважити на наявність протиріч у часі виявлення (вчинення) адміністративного правопорушення, так у доданому до протоколі акті (довідки) перевірки час встановлення адміністративного правопорушення вказаний «13-15», в той час, як у самому протоколі про адміністративне правопорушення, складеного на підставі вказаного акту, зазначено - «12-22».
За змістом ст.278 КУпАП, при виявлені недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на до оформлення.
Таким чином зазначені обставини не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на до оформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 164 ч.1, 251, 256 , 278 КпАП України,
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.164 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до ГУ ДФС в Донецькій області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Хараджа