Ухвала від 27.06.2017 по справі 922/396/17

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у роз'ясненні

"27" червня 2017 р. Справа № 922/396/17

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя Сіверін В. І., суддя Тихий П.В., суддя Россолов В.В.

без виклику представників сторін

розглянувши заяву Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради (вх. № 6609 від 20.06.2017 року) про роз'яснення судового рішення у справі

за позовом ОСОБА_1, м. Лозова

до:

1) ТОВ «Сурят», с. Веселе

2) ОСОБА_2, м. Горлівка

3) Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради, м. Харків

про визнання недійсним рішення загальних зборів та договору купівлі-продажу частки в статусному капіталі, скасування державної реєстрації

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням господарського суду Харківської області від 20.03.2017 року (суддя Новікова Н.А.) позовні вимоги ОСОБА_1 до відповідачів товариства з обмеженою відповідальністю «Сурят», ОСОБА_2, Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради задоволені.

Визнано договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «Сурят» від 10 січня 2017 року недійсним; визнано рішення загальних зборів ТОВ «Сурят», зафіксоване у протоколі загальних зборів учасників №1/2017 від 10 січня 2017 року недійсним; визнано недійсною заяву від 06 січня 2017 року про відступлення (безоплатну передачу) ОСОБА_1 на користь громадянина України ОСОБА_2 частки у статутному капіталі ТОВ «Сурят», посвідчену приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Трубінською О.О. та зареєстровану в реєстрі за №16; скасовано державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, номер реєстраційної дії 14761050026001258 від 12 січня 2017 року, та державну реєстрацію внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами до установчих документів, номер реєстраційної дії 14761070027001258 від 12 січня 2017 року щодо ТОВ «Сурят», проведену державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради Кравченко Н.В.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 10.05.2017 року

Рішення господарського суду Харківської області від 20.03.2017 року залишено без змін.

До Харківського апеляційного господарського суду надійшла заява Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради (вх. № 6609 від 20.06.2017 року), в якій заявник просить надати роз'яснення щодо виконання рішення господарського суду Харківської області від 20.03.2017 року, яке залишено без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 10.05.2017 року у справі № 922/396/17.

Розглянувши заяву про роз'яснення рішення, колегія суддів зазначає наступне.

Так, відповідно до положень частини 1 статті 89 Господарського процесуального кодексу України, суддя за заявою сторони чи державного виконавця, приватного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.

Здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду.

Відповідно до положень пункту 18 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про судове рішення" 23.03.2012 року № 6, роз'яснення рішення здійснюється тим же суддею (складом суду), що приймав первісне рішення, за винятком випадків, коли це неможливо з об'єктивних причин (звільнення судді, відсутність його у зв'язку з відпусткою, захворюванням тощо).

Як вбачається з поданої Управлінням державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради заяви, останнє просить роз'яснити рішення господарського суду Харківської області від 20.03.2017 року, проте, це рішення приймалось господарським судом Харківської області, а не Харківським апеляційним господарським судом. Тому, колегія суддів дійшла висновку про відмову у задоволенні заяви Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради про роз'яснення рішення.

Керуючись статтями 86, 89, 99 ГПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

У задоволенні заяви Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради (вх. № 6609 від 20.06.2017 року) про роз'яснення рішення господарського суду Харківської області від 20.03.2017 року у справі № 922/396/17 - відмовити.

Головуючий суддя Сіверін В. І.

Суддя Тихий П.В.

Суддя Россолов В.В.

Попередній документ
67404746
Наступний документ
67404748
Інформація про рішення:
№ рішення: 67404747
№ справи: 922/396/17
Дата рішення: 27.06.2017
Дата публікації: 03.07.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Харківський апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Корпоративних відносин; визнання недійсними господарських договорів, пов’язаних з реалізацією корпоративних прав