Ухвала від 21.06.2017 по справі 914/3151/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

21.06.2017 р. Справа№ 914/3151/14

Господарський суд Львівської області у складі судді Кітаєвої С.Б., при секретарі судового засідання Папроцькій Б.С., розглянув матеріали справи за скаргою від 24.04.2017р. №14/5-441в , яка поступила на розгляд до господарського суду Львівської області 28.04.2017р. (вх.№1920/17) від Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія» Нафтогаз України» на дії органу державної виконавчої служби

орган дії якого оскаржуються: Самбірський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, м.Самбір

у справі № 914/3151/14

позивач: Публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», м.Київ

відповідач: Підприємтсво теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго», м.Самбір

про стягнення 515 853,28 грн. заборгованості.

за участю представників:

від скаржника (стягувача): ОСОБА_1 - представник (довіреність в матеріалах справи)

від боржник: ОСОБА_2 - представник (довіреність в матеріалах справи);

від ВДВС : ОСОБА_3 - представник (довіреність в матеріалах справи)

Права та обовязки, згідно ст. ст. 20, 22 ГПК України, суд роз»яснив представникам сторін. Заяви про відвід судді не надходили. Клопотання про технічну фіксацію судового процесу до суду не надходили.

Суть спору: Публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» подало на розгляд до Господарського суду Львівської області скаргу від 24.04.2017р. №14/5-441в (вх.№ 1920/17 від 28.04.2017р.), у якій просить:

визнати незаконними дії Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області щодо винесення 12.04.2017р. постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №47343382 з примусового виконання наказу Господарського суду Львівської області від 12.02.2015р. у справі №914/3151/14 ;

визнати недійною постанову Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області від 12.04.2017р. про закінчення виконавчого провадження ВП №47343382 з примусового виконання наказу господарського суду Львівської області від 12.02.2015р. у справі №914/3151/14.

Скарга подана в порядку ст.121-2 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою суду від 03.05.2017 р. скаргу прийнято до розгляду та призначено її розгляд в судовому засіданні на 07.06.2017 року.

В судове засідання 07.06.2017р. представник скаржника зявився, надав пояснення по суті заявленої скарги.

Представник боржника в судове засідання з»явився, надав письмові пояснення по скарзі, котрі зареєстровані в канцелярії суду за вх. №20195/17 від 07.06.2017р. З підстав, наведених у поясненні просить в задоволенні скарги відмовити.

В судове засідання 07.06.2017р. представник відділу державної виконавчої служби не зявився, вимог ухвали суду від 03.05.2017р. не виконав, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду скарги, про свідчить повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції 10.05.2017р. (вх.№17398/17 від 06.05.2017р.).

За таких обставин ухвалою від 07.06.2017 року розгляд скарги відкладено на 21.06.2017 року.

В судове засідання 21.06.2017 року сторони , Самбірський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, явку повноважних представників забезпечили.

Представником скаржника подано для долучення до матеріалів справи копію Постанови Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області від 12.04.2017 року ВП №47343382 про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання наказу №914/3151/14, виданого 12.02.2015 року Господарським судом Львівської області на стягнення з Підприємства теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго» на користь ПАТ НАК «Нафтогаз України» 54 681,19 грн. пені, 99973,52 грн. інфляційних нарахувань,30501,35 грн. - 3% річних та 10317,07 грн. судового збору.

Відповідачем по справі подано клопотання про долучення до матеріалів справи документів, а саме : копії наказу по підприємству відповідача від 06.02.2017 року №6 «Про списання пені, інфляційних нарахувань та трьох процентів річних», копію листа від 09.02.2017 року №45 «Щодо закінчення виконавчого провадження» , скерованого на ім»я начальника Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, а також, долучено копію заяви Підприємства теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго» вих.№263 від 15 червня 2017 року , адресованої Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України , про включення до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії». (клопотання зареєстроване за вх.№22035/17 від 21.06.2017 р.).

Самбірським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області 21.06.2017 року (вх.№22036/17) подано Відзив на скаргу на дії органу ДВС з долученими до нього копіями матеріалів виконавчого провадження.

Представник скаржника обґрунтував незаконність закінчення державним виконавцем виконавчого провадження ВП №47343382, підтримав вимоги скарги та просив її задовольнити шляхом визнання незаконності дій Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області щодо винесення 12.04.2017 року постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №47343382 та недійсності вказаної постанови.

Представники відповідача (боржника) та Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області проти незаконності оскаржуваної постанови заперечили та просили відмовити у задоволенні вимог скарги.

Розглянувши матеріали скарги , заслухавши представників сторін та Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, оцінивши наявні у справі докази в порядку ст.43 Господарського процесуального кодексу України, суд встановив наступне.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 13.11.2014 року у справі № 914/3151/14, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26 січня 2015 року, позов задоволено частково, стягнуто з Підприємства теплових мереж "Самбіртеплокомуненерго" (81400, Львівська область, м. Самбір, вул. С. Крушельницької, 9, ідентифікаційний код 05506477) на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (01001, м.Київ, вул. Б.Хмельницького, 6, ідентифікаційний код 20077720) 54 681,19 грн. пені, 99973,52 грн. інфляційних нарахувань, 30501,35 грн. - 3% річних та 10317,07 грн. судового збору. В частині стягнення 285958,06 грн. основного боргу провадження у справі припинено. У задоволенні позовних вимог в частині стягнення 44 739,16 грн. пені відмовлено.

12.02.2015 на виконання рішення Господарського суду Львівської області від 13.11.2014 року та постанови Львівського апеляційного господарського суду від 26.01.2015 року позивачу був виданий відповідний наказ.

Постановою Вищого господарського суду України від 08 квітня 2015 року касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» залишено без задоволення, а рішення Господарського суду Львівської області від 13.11.2014 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 26.01.2015 у справі №914/3151/14 - без змін.

22.04.2015 року старшим державним виконавцем Співак Р.Б. , відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції у Львівській області, винесено постанову ВП №47343382 про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання наказу №914/3151/14, виданого 12.02.2015 року Господарським судом Львівської області на стягнення з Підприємства теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго» на користь ПАТ НАК «Нафтогаз України» 54 681,19 грн. пені, 99973,52 грн. інфляційних нарахувань,30501,35 грн. - 3% річних та 10317,07 грн. судового збору.

З матеріалів виконавчого провадження вбачається, що 14.02.2017 року до Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області поступив лист від Підприємства теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго» за №45 від 09.02.2017 року «Щодо закінчення виконавчого провадження». До листа долучалась копія наказу по підприємству теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго за №6 від 06.02.2017 року «Про списання пені, інфляційних нарахувань та трьох процентів річних». У листі боржник просив закінчити виконавче провадження ВП №44343382 на підставі п.16 ч.1 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження» посилаючись на те, що станом на 30 листопада 2016 року (дата набрання чинності Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» сума заборгованості за спожитий природний газ згідно виконавчого провадження №47343382 з примусового виконання наказу №914/3151/14, виданого 12.02.2015 року Господарським судом Львівської області про стягнення з ПТМ «Самбіртеплокомуненерго» на користь ПАТ «НАК «Нафтогаз України» 54 681,19 грн. пені, 99973,52 грн. інфляційних нарахувань,30501,35 грн. - 3% річних, виходячи з положень ч.3 ст.7 вказаного Закону, була погашена до набрання чинності цим Законом.

12.04.2017 року старшим державним виконавцем Співак Р.Б. , відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області, винесено постанову ВП №47343382 про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання наказу №914/3151/14, виданого 12.02.2015 року Господарським судом Львівської області на стягнення з Підприємства теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго» на користь ПАТ НАК «Нафтогаз України» 54 681,19 грн. пені, 99973,52 грн. інфляційних нарахувань,30501,35 грн. - 3% річних та 10317,07 грн. судового збору.

Постанова мотивована посиланням на п.16 частини першої статті 39, статтю 40 Закону України «Про виконавче провадження».

Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулося до Господарського суду Львівської області зі скаргою на дії органу державної виконавчої служби. ( вх.№1920/17 від 28.04.2017).

За результатами розгляду скарги суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для її задоволення .При розгляді скарги суд виходив із наступного.

У п. 2 ст. 1 Закону України "Про державну виконавчу службу" зазначено, що завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом. Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначені Законом України "Про виконавче провадження".

Згідно з ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 № 1404- VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Згідно з оскаржуваною постановою, підставою для закінчення виконавчого провадження ВП №47343382 стали обставини визначені п. 16ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 № 1404- VIII.

Так, пунктом 16 ст. 39 вищезгаданого Закону передбачено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі: погашення, списання згідно із Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" неустойки (штрафів, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних, нарахованих на заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", її дочірньою компанією "Газ України", Публічним акціонерним товариством "Укртрансгаз" за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), перед постачальниками електричної енергії за спожиту електричну енергію, що підлягали виконанню на підставі виконавчого документа за судовим рішенням. (Частину першу статті 39 доповнено пунктом 16 згідно із Законом № 1730-VIII від 03.11.2016).

Як вбачається зі змісту оскаржуваної постанови , вона мотивована тим, що встановлено погашення, списання згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» неустойки (штрафів, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних, нарахованих на заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України», її дочірньою компанією «Газ України», Публічним акціонерним товариством «Укртрансгаз» за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), перед постачальниками електричної енергії за спожиту електричну енергію, що підлягали виконанню на підставі виконавчого документа за судових рішенням.

На підставі наведеного та з посиланням на положення п.16 ч.1 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавчем прийнято постанову від 12.04.2017 року ВП №47343382 про закінчення виконавчого провадження.

При розгляді скарги судом встановлено, що факт списання заборгованості носить односторонній характер. Стягувачем за виконавчим документом є ПАТ «НАК «Нафтогаз України». Однак, доказів списання заборгованості стягувачем (вказаної у наказі гоосподарського суду по присуджених до стягнення сумах пені, 3% річних та інфляційних нарахуваннях) матеріали виконавчого провадження не містять, оскільки стягувач не звертався до ДВС з клопотанням про закінчення виконавчого провадження з таких підстав.

Отже, державним виконавцем не враховані приписи частини 3 ст. 7 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", відповідно до яких визначено, що на заборгованість за природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, погашену до набрання чинності цим Законом, неустойка (штраф, пеня), інфляційні нарахування, проценти річних не нараховуються, а нараховані підлягають списанню з дня набрання чинності цим Законом.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" процедура врегулювання заборгованості - заходи, спрямовані на зменшення, списання та/або реструктуризацію заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиту електричну енергію шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості.

В свою чергу, преамбулою Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" визначено, що цей Закон визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" дія цього Закону поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії.

Згідно абз. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" процедура врегулювання заборгованості - заходи, спрямовані на зменшення, списання та/або реструктуризацію заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиту електричну енергію шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості.

Абзацами 4 та 5 ч.1 ст.1 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" визначено, що заборгованість, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону (далі - заборгованість) - кредиторська заборгованість перед постачальником природного газу теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Відповідно до приписів ч.1 ст.3 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення включаються до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства (далі - реєстр).

Вказана норма кореспондується з абз. 12 ч.1 ст.1 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", яким визначено, що учасники процедури врегулювання заборгованості - підприємства та організації, включені до реєстру, постачальники природного газу та/або електричної енергії, оптовий постачальник електричної енергії, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що для участі у процедурі врегулювання заборгованості шляхом її списання, теплопостачальні та теплогенеруючі організації повинні бути включені до відповідного реєстру. Так, для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення включаються до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.

Для включення до реєстру підприємства централізованого водопостачання і водовідведення, теплопостачальні і теплогенеруючі організації подають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, заяву, до якої додаються: копії установчих документів; копії наявних ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності; копії балансу підприємства (організації) та звіту про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованості станом на 1 липня 2016 року (розрахункова дата) та за останній звітний період; довідка, складена підприємством (організацією) у довільній формі, про обсяги та структуру дебіторської та кредиторської заборгованостей із зазначенням кредиторів, дебіторів, величини і видів заборгованості станом на розрахункову дату та за останній звітний період; копії актів звіряння взаєморозрахунків; розрахунки обсягів заборгованості з різниці в тарифах та копії протоколів територіальних комісій з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах (ця норма не поширюється на теплогенеруючі підприємства, що не постачають теплову енергію населенню).

Відповідальність за повноту та достовірність даних, наведених у поданих документах, несуть учасники процедури врегулювання заборгованості. Рішення про включення або про відмову у включенні до реєстру приймається керівником центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, або уповноваженою ним посадовою особою протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви та розміщується на офіційному веб-сайті цього органу.(частини 1-2 статті 3 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії").

Підприємство (організація) вважається виключеним з реєстру з наступного дня після прийняття центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, рішення про виключення такого підприємства з реєстру та внесення відповідного запису до реєстру.

Таким чином, господарський суд дійшов висновку, що для списання зобов'язань з оплати суми інфляційних нарахувань , пені та процентів річних в порядку, передбаченому вищевказаним Законом, Підприємство теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго» мало набути статусу учасника процедури врегулювання заборгованості, тобто бути включеним до реєстру.

Такої правової позиції , станом на даний час, дотримується Вищий господарський суд України (постанова від 15.05.2017 №910/15873/13, від 10.05.2017 №917/348/16, від 13.06.2017 №910/12374/14).

Підприємство (організація) вважається виключеним з реєстру з наступного дня після прийняття центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, рішення про виключення такого підприємства з реєстру та внесення відповідного запису до реєстру.

Відтак, суд дійшов висновку, що для списання зобов'язань з оплати суми інфляційних нарахувань, процентів річних та пені в порядку, передбаченому вищевказаним Законом, підприємство мало набути статусу учасника процедури врегулювання заборгованості, тобто бути включеним до реєстру.

У матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази включення Підприємства теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго» до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості чи подання документів, визначених частиною 2 статті 3 вказаного Закону, для включення до такого реєстру.

Отже, на переконання суду, дії Відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції у Львівській області, про закінчення виконавчого провадження ВП № 47343382 є передчасними.

Суд не встановив серед поданих доказів таких, які підтверджують те, що Підприємством теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго» як боржником у справі та у відповідному виконавчому провадженні було вчинено передбачені вказаним Законом заходи, спрямовані на списання заборгованості, в тому числі і включення до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.

Отже, для списання зобов'язань з оплати неустойки (штраф, пеня), трьох відсотків річних та інфляційних нарахувань в порядку, передбаченому вищевказаним Законом, підприємство мало набути статусу учасника процедури врегулювання заборгованості, тобто бути включеним до реєстру, чого ним здійснено не було.

Натомість, боржник обмежився лише одностороннім повідомленням органу примусового виконання рішень про списання та припинення зобов'язань з оплати неустойки (штраф, пеня), трьох відсотків та інфляційних нарахувань, на підставі якого Відділ державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції у Львівській області самостійно дійшов висновку про наявність підстав для списання вказаних нарахувань та закінчив виконавче провадження № ВП 47343382, незважаючи на те, що факт списання заборгованості належними та допустимими доказами не підтверджено.

На підставі викладеного суд вважає, що Відділ державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції у Львівській області передчасно встановив наявність підстави для закінчення виконавчого провадження в порядку п. 16 ч. 1ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки не врахував положень Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", що передбачають обов'язковий порядок дій боржника для такого списання.

За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, в якій господарський суд або визнає доводи заявника правомірними і залежно від їх змісту визнає постанову державного виконавця щодо здійснення заходів виконавчого провадження недійсною, або визнає дії чи бездіяльність органу Державної виконавчої служби незаконними, чи визнає недійсними наслідки виконавчих дій, або зобов'язує орган державної виконавчої служби здійснити певні виконавчі дії, якщо він ухиляється від їх виконання без достатніх підстав, або визнає доводи скаржника неправомірними і скаргу відхиляє. Вказана правова позиція викладена в постанові Пленуму Господарського суду міста Києва "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" № 9 від 17.10.2012 (п. 9.13).

На підставі викладеного вище, доводи скаржника визнаються судом обґрунтованими і правомірними, дії органу примусового виконання рішень щодо закінчення виконавчого провадження ВП № 47343382 незаконними, а прийнята постанова про закінчення виконавчого провадження ВП № 47343382 від 12.04.2017 - недійсною.

Керуючись Законом України "Про виконавче провадження", Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", ст.ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Задовольнити скаргу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" від 24.04.17 №14/5-441в (вх.№1920/17 від 28.04.2017р.) на дії органу державної виконавчої служби .

2. Визнати незаконними дії Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області щодо винесення постанови від 12.04.2017 ВП №47343382 про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання наказу Господарського суду Львівської області від 12.02.2015 у справі №914/3151/14.

3. Визнати недійсною постанову Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області від 12.04.2017 ВП №47343382 про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання наказу Господарського суду Львівської області від 12.02.2015 у справі №914/3151/14.

Суддя Кітаєва С.Б.