Справа 826/6670/17
Суддя доповідач Літвіна Н. М.
23 червня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Літвіна Н.М., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м. Києві на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 травня 2017 року по справі за адміністративним позовом Головного управління ДФС у м. Києві до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обгунтованості адміністративного арешту майна, -
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 травня 2017 року адміністративний позов залишено без розгляду.
На вказану ухвалу суду позивачем - Головним управлінням ДФС у м. Києві, подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Проте, відповідно до акту від 08 червня 2017 року № 267, складеного працівниками відділу документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян Окружного адміністративного суду м. Києва встановлено, що під час розкриття конверту, надісланого від Головного управління ДФС у м. Києві не виявилось вказаного у додатку документа, а саме: копії апеляційної скарги.
Крім того, апелянтом не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги , а подано клопотання про звільнення від сплати судового збору. Клопотання мотивовано відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до пп. 5 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду, заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1 600 грн.
Отже, ставка судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду становить 1 600 грн.
Надаючи оцінку клопотанню позивача про звільнення від сплати судового збору, судом враховується, що відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналогічне положення закріплено у ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
З наведеного випливає, що звільнення від сплати судового збору, його відстрочення чи розстрочення є дискреційним правом, а не обов'язком суду, можливість реалізації якого пов'язується з майновим станом особи.
Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану.
Однак, апелянтом не надано доказів наявності визначених ст. 88 КАС України підстав для задоволення поданого ним клопотання.
Виходячи з зазначених вище обставин, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.
Вказані недоліки апеляційної скарги можуть бути усунуті шляхом надання до суду апеляційної інстанції оригіналу документа про сплату судового збору та копії апеляційної скарги з додатками.
Згідно до ч. 3 ст. 189 КАС України - до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, тому суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки, вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції у відповідності із ст. ст. 189, 108 КАС України, а тому апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту надано строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суд, -
У задоволенні клопотання Головного управління ДФС у м. Києві про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м. Києві на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 травня 2017 року по справі за адміністративним позовом Головного управління ДФС у м. Києві до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обгунтованості адміністративного арешту майна, - залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків 20 (двадцять) днів з моменту отримання копії зазначеної ухвали.
В разі невиконання вимог суду у строк встановлений судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Н.М. Літвіна