Справа № 815/954/17
20 червня 2017 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді - Балан Я.В.,
судді - Потоцька Н.В.,
судді - Стефанов С.О.,
розглянувши у порядку письмового провадження за наявними матеріалами справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» до Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» до Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України, про зобов'язання відповідачів здійснити внесення до Єдиного реєстру акцизних накладних даних акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас», згідно квитанції №1 від 21.03.2016р., поданої до Ізмаїльської ОДПІ 21.03.2016 року.
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що у відповідності до вимог п.9 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України «Перехідні положення» протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, платник податку зобов'язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року. Форма акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального була затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016р. №219 «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та Порядку його заповнення та подання», зареєстрованим в Міністерством юстиції України 12.03.2016р. за № 377/28507 (далі - Наказ №219). Позивач зазначає, що згідно п. З Наказу №219, дата набрання ним законної сили була покладена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, в залежність від дати його офіційного опублікування, тобто 05.04.2016р. З урахуванням зазначеного, в контексті порядку та строків виконання платниками податків приведених вище вимог п. 9 підрозділу 5 розділу XX ПК України, вбачається висновок про те, що вимоги Наказу №219 ще не набрали законної сили на останній день подання акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального, тобто станом на 21.03.2016р. З урахування наведених вище вимог чинного ПК України та Порядку №114, ТОВ «Алвас» в процесі здійснення господарської діяльності з метою виконання своїх податкових зобов'язань 21.03.2016р. було направлено на адресу Державної фіскальної служби України акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на 01.03.2016р., що підтверджується квитанцією №1 від 21.03.2016р., оформленою податковим органом о 21 год. 17хв. Однак, автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС України зазначений документ прийнято до виконання не було з посиланням на порушення платником податку п. 2 Порядку №114 в частині несвоєчасності подання звітного документу у межах передбаченого цим Порядком терміну для реєстрації документів (з 8 до 19 години). Позивач зазначає, що неодноразово звертався листами до Ізмаїльської ОДПІ з вимогою про вжиття заходів щодо реєстрації зазначеного акту з послідуючим внесенням його даних до Єдиного реєстру акцизних накладних, однак Ізмаїльською ОДПІ акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального, згідно квитанції №1 від 21.03.2016р. зареєстровано не було. ТОВ «Алвас» з посиланням на приведені вище обставини та норми матеріального права звернулося до суду та постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29.07.2016р. по справі №815/3074/16 визнано протиправними дії Ізмаїльської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області щодо відмови у прийнятті акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального, поданого ТОВ «Алвас» згідно квитанції №1 від 21.03.2016 року та акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас» (ідентифікаційний код юридичної особи: 23856703) згідно квитанції №1 від 21.03.2016 року вважати поданим. Окрім того, у період з 30.08.2016р. по 13.09.2016р. було проведено перевірку позивача щодо даних інвентаризації обсягів залишку пального, також те, що за результатами перевірки встановлені відхилення, які підлягають корегуванню в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП). У зв'язку з чим, з урахуванням висновків перевірки та постанови Одеського окружного адміністративного суду від 29.07.2016р. по справі №815/3074/16, ТОВ «Алвас» 04.11.2016р. звернулося на адресу відповідача з вимогою внесення до Єдиного реєстру акцизних накладних даних акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального позивача, згідно квитанції №1 від 21.03.2016р., однак, Ізмаїльською ОДПІ відповідних заходів вжито не було.
06.06.2017р. від представника позивача надійшло клопотання про розгляд прави у порядку письмового провадження.
Представник відповідачів, зазначивши, що позивач 21.03.2016р. засобами електронного зв'язку направлено податковому органу акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.2016р. Згідно квитанції №1 вказаний документ був доставлений до центрального рівня ДФС України, але не прийнятий. Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29.07.2016р. по справі №815/3074/16 зобов'язано ОДПІ здійснити реєстрацію акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального. Представник відповідача зазначає, що єдиний реєстр акцизних накладних ведеться центральним органом виконавчої політики, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками акцизного податку електронними документами. Окрім того, згідно до п.5 Порядку, ДФС веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального. У зв'язку з чим, представник відповідача вважає, що позовні вимоги до Ізмаїльської ОДПІ та ГУ ДФС в Одеської області безпідставні.
Враховуючи відсутність потреби заслухати свідка або експерта, та можливість вирішення справи на підставі наявних у ній доказів, суд вирішив за доцільне розглянути справу у порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини якими обґрунтовуються вимоги позивача, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Алвас» (код ЄДРПОУ 23856703) зареєстровано виконавчим комітетом Ізмаїльської міської ради Одеської області 14.11.1995 року. Основним видом економічної діяльності є оптова торгівля твердим, рідким та газоподібним паливом (а.с. 18-21).
Законом України №909-VIII від 24.12.2015року «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році» п.212.3 ст.212 ПК України було доповнено підпунктом 212.3.4. відповідно до якого особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.
Також вищевказаним законом ПК України було доповнено ст.232 відповідно до п.232.3 якої платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (?АНакл), обчислений за такою формулою:
?АНакл = ?АНаклОтр + ?АМитн + ?ЗаявкиПоповн - ?КоригЗаявкиПоповн - ?АНаклВид - ?Втрат,
де:
?АНаклОтр - загальний обсяг пального за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до них таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
?АМитн - загальний обсяг пального, ввезеного на митну територію України, оформленого належним чином митними деклараціями, з якого сплачено акцизний податок;
?ЗаявкиПоповн - загальний обсяг пального за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального заявками на поповнення обсягу залишку пального, із списанням з облікових карток грошових коштів сплаченого акцизного податку в бюджет, рівних сумі акцизного податку для відповідного обсягу пального;
?КоригЗаявкиПоповн - загальний обсяг пального за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального коригуваннями до заявок на поповнення обсягу залишку пального, за якими зменшується попередньо збільшений обсяг залишку пального;
?АНаклВид - загальний обсяг пального за виданими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
?Втрат - загальний обсяг пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального, що засвідчені відповідним актом втрати, псування чи знищення пального.
Пунктом 9 Підрозділу 5 розділу ХХ ПК України встановлено, що протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, платник податку зобов'язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адрес об'єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об'єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 цього Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.
Форма акта проведення інвентаризації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання. При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29.11.2016р. по справі №815/3074/16 визнано протиправними дії Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області щодо відмови у прийнятті акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального, поданого Товариством з обмеженою відповідальністю «Алвас» згідно квитанції №1 від 21.03.2016 року. Вважати акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» (ідентифікаційний код юридичної особи: 23856703) згідно квитанції №1 від 21.03.2016 року поданим до Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області 21.03.2016 року, тобто в межах граничного строку, встановленого пунктом 9 Підрозділу 5 розділу ХХ ПК України для його подання контролюючому органу та, відповідно прийнятим Ізмаїльською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС в Одеській області з моменту його подання, а саме з 21.03.2016 року. (а.с.43-48)
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2016р. постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 липня 2016 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» до Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - залишено без змін. (а.с.49-53) Ухвала набрала законної сил из моменту її проголошення.
Зазначеними судовими рішеннями встановлено, що 20.03.2015 року між Ізмаїльскою ОДПІ ГУ Міндоходів (органом ДПС) та ТОВ «Алвас» (платником податків) був укладений договір №200320151 відповідно до п.1 якого предметом договору є визнання податкових документів (податкової звітності, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних з податку на додану вартість та інших звітних податкових документів), поданих платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу.(а.с. 21-25).
21.03.2016р. ТОВ «Алвас» засобами електронного зв'язку подало до Ізмаїльської ОДПІ акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на 01.03.2016р. Згідно квитанції №1 вказаний акт інвентаризації обсягів залишку пального надійшов від позивача до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС України 21.03.2016 року о 21 годині 17 хвилин. За результатами обробки вказаного акта інвентаризації обсягів залишку пального автоматизованою системою було сформовано повідомлення наступного змісту: «документ доставлено до Державної фіскальної служби України. Документ не прийнято. Документ не може бути прийнятий відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №114 від 24.02.2016 року, операційний день для реєстрації документів триває щодня з 08 до 19 години».
Станом на час направлення відповідачу в електронному вигляді акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального, а саме о 21:17 год. 21.03.2016 року, чинним законодавством не було встановлено часових обмежень в межах календарного дня , а саме 21.03.2016р., протягом якого позивач повинен був надіслати відповідачу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального, а також звертаючи увагу на те, що у відповідача станом на 21.03.2016р. були відсутні правові підстави для відмови у прийнятті акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального, суд дійшов до висновку про протиправність дій відповідача щодо такої відмови у прийнятті акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального згідно квитанції № 1 від 21.03.2016ру.
У вказаному рішенні зазначено, що визнання протиправними дії відповідача щодо відмови у прийнятті акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального згідно квитанції №1 від 21.03.2016 року тягне за собою визнання такого Акта поданим 21.03.2016року, тобто в межах граничного строку, встановленого пунктом 9 Підрозділу 5 розділу ХХ ПК України для подання такого акта контролюючому органу та, відповідно, прийнятим з моменту його подання, а саме з 21.03.2016 року.
Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Судом встановлено, що у період з 30.08.2016р. по 13.09.2016р. Ізмаїльською ОДПІ було проведено перевірку ТОВ «Алвас» щодо даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п. 9 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України, на предмет відповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку, за результатами якої складено акт №1942/150240000/23856703 від 13.09.2016р. (а.с.54-56) У висновку якою зазначено, що перевіркою не підтверджено відображені ТОВ «Алвас» інвентаризаційні залишки пального станом на 01.03.2016р. зазначені у акті інвентаризації, залишки пального підлягають коригуванню на зазначені відхилення в СЕАРП.
Листом 04.11.2016р. за вих. №82 ТОВ «Алвас» звернулось до Ізмаїльської ОДПІ з проханням внести до Єдиного реєстру акцизних накладних даних акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас», відповідно до акту №1942/150240000/23856703 від 13.09.2016р. та постанови Одеського окружного адміністративного суду від 29.11.2016р. по справі №815/3074/16. (а.с.57) Відповідно до відбитку штампа зазначений лист було отримано Ізмаїльською ОДПІ 04.11.2016.
Під час офіційного з'ясування обставин справи представник позивача пояснив, що відповіді на зазначений лист ТОВ «Алвас» не отримано.
28.09.2016р. ТОВ «Алвас» зверталось до ТУ ДФС України в Одеській області з листом в якому просило надати інформацію щодо причин не внесення даних акту інвентаризації обсягів залишку пального станом на 01.03.2016р. за результатами перевірки Ізмаїльською ОДПІ в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та вимагало вжити заходів щодо внесення даних акту інвентаризації обсягів залишку пального. (а.с.58-59)
Однак, ТУ ДФС України в Одеській області листом від 27.10.2016р. за №2342/10/15-32-40-03-08 було повідомлено ТОВ «Алвас», що питання внесення до системи АІС «Податковий блок» результатів акту інвентаризації обсягів залишків пального ТОВ «Алвас» станом на 01.03.2016р. буде розглянуто після отримання рішення суду по апеляційній скарзі Ізмаїльської ОДПІ». (а.с.60-61)
ТОВ «Алвас» листом від 15.11.2016р. звернулось до ГУ ДФС України щодо: надання інформації щодо реєстрації акту інвентаризації обсягів залишків пального ТОВ «Алвас» в Єдиному реєстру акцизних накладних з моменту подання, а саме з 21.03.2016р., відповідно постанови Одеського окружного адміністративного суду від 29.11.2016р. по справі №815/3074/16; надати ТОВ «Алвас» інформацію щодо причин не внесення даних акту інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас» станом на 01.03.2016р. за результатами перевірки Ізмаїльської ОДПІ ГУ ДФС України в Одеській області в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП); вжиття ГУ ДФС України в Одеській області заходів щодо реєстрації акту інвентаризації обсягів залишків пального ТОВ «Алвас» в Єдиному реєстру акцизних накладних з моменту подання, а саме з 21.03.2016р., відповідно постанови Одеського окружного адміністративного суду від 29.11.2016р. по справі №815/3074/16; ГУ ДФС України в Одеській області заходів щодо реєстрації акту інвентаризації обсягів залишків пального ТОВ «Алвас» станом на 01.03.2016р. за результатами перевірки Ізмаїльської ОДПІ ГУ ДФС України в Одеській області в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) відповідно до положень пункту 9 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України.(а.с.62-65)
Листом від 05.12.2016р. за №2645/10/15-32-10-04-07 повідомило позивача про те, що на даний час здійснюється касаційне оскарження рішень суду по справі №815/3074/16 за зверненням Ізмаїльської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, у зв'язку з чим в даному випадку вирішення питання щодо правомірності дій контролюючого органу та їх відповідності вимог чинного законодавства належить до компетенції суду. Окрім того, повідомило ТОВ «Алвас», що внесення інформаційних даних щодо обсягів пального у системі електронного адміністрування реалізації пального забезпечується в автоматичному режимі на центральному рівні виконавчої влади. (а.с.66-68)
ТОВ «Алвас» листом від 30.12.2016р. звернулась до ДФС України, зокрема, щодо вжиття заході щодо реєстрації акту інвентаризації обсягів залишків пального ТОВ «Алвас», згідно квитанції №1 від 21.03.2016р., в Єдиному реєстру акцизних накладних в межах граничного строку, встановлено п. 9 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України для його подання контролюючому органу та вважати його прийнятим Ізмаїльською ОДПІ з моменту його подання, а саме з 21.03.2016р. (а.с.70-71)
Листом ДФС України від 16.01.2017р. №807/6/99-99-12-03-03-15 повідомило позивача, що постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29.11.2016р. по справі №815/3074/16, яка була залишена без змін ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 25.10.2016р. було зобов'язано Ізмаїльську ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області прийняти акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального. Враховуючи те, що ДФС не виступало стороною під час розгляду справи та не набувало статусу відповідача, а тому не наділено адміністративною процесуальною правоздатністю виконувати судове рішення. (а.с.72-73)
У відповідності до вимог п.п.14.1.60 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) єдиний реєстр акцизних накладних - реєстр відомостей, щодо акцизних накладних, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками акцизного податку електронними документами.
Згідно вимог абз.2 п.232.1 ст.232 Податкового кодексу України ведення обліку обсягів пального у системі електронного адміністрування реалізації пального здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну і митну політику.
У відповідності до пункту 27 розділу VI Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого Постановою КМУ від 24.02.2016р. №113, ДФС веде автоматичний облік за допомогою СЕАРП у розрізі платників податків обсягів залишків пального, на які платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних у розрізі кодів згідно з УКТЗЕД.
З урахуванням викладеного, а також те, що Єдиний реєстр акцизних накладних веде Державна фіскальна служба України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в частині зобов'язання Державну фіскальну службу України здійснити внесення до Єдиного реєстру акцизних накладних даних акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас», згідно квитанції №1 від 21.03.2016р., поданої до Ізмаїльської ОДПІ 21.03.2016р. У іншій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Частиною 1 ст.71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до приписів ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в частині щодо зобов'язання Державну фіскальну службу України здійснити внесення до Єдиного реєстру акцизних накладних даних акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас», згідно квитанції №1 від 21.03.2016р., поданої до Ізмаїльської ОДПІ 21.03.2016р.
В процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
При цьому, згідно ч.3 ст.94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне стягнути з Державної фіскальної служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» (код ЄДРПОУ 23856703) 1600,00 грн. сплаченого судового збору.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» (код ЄДРПОУ 23856703) до Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України, про зобов'язання відповідачів здійснити внесення до Єдиного реєстру акцизних накладних даних акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас», згідно квитанції №1 від 21.03.2016р., поданої до Ізмаїльської ОДПІ 21.03.2016 року - задовольнити частково.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України здійснити внесення до Єдиного реєстру акцизних накладних даних акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас» (код ЄДРПОУ 23856703), згідно квитанції №1 від 21.03.2016р., поданої до Ізмаїльської ОДПІ 21.03.2016р.
В решті позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Державної фіскальної служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Алвас» (код ЄДРПОУ 23856703, адреса: 68600, Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Калініна, 33/2) 1600,00 грн. сплаченого судового збору.
Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючого судді Балан Я.В.
Судді Стефанов С.О.
Судді Потоцька Н.В.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України здійснити внесення до Єдиного реєстру акцизних накладних даних акту проведення інвентаризації обсягів залишку пального ТОВ «Алвас» (код ЄДРПОУ 23856703), згідно квитанції №1 від 21.03.2016р., поданої до Ізмаїльської ОДПІ 21.03.2016р.
В решті позовних вимог - відмовити.