Постанова від 14.06.2017 по справі 814/2859/16

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

14 червня 2017 р. Справа № 814/2859/16

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., за участю секретаря судового засідання Єрзікова О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1,

доУправління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області,

треті особи за участю: позивача: ОСОБА_1 представника відповідача: Руснакова Т.А.Ліквідаційна комісія УМВС України в Миколаївській області,

простягнення грошового забезпечення в сумі 1407,03 грн.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до УМВС України в Миколаївській області з вимогами про стягнення заборгованості в сумі 1407,03 гривень, яка є індексацією грошового забезпечення, за період з 01.01.08 по 30.09.11.

Свої позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтував тим, що відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.03, він мав право на проведення індексації до свого грошового забезпечення, але відповідач у період 01.01.08 по 30.09.11 таку індексацію не проводив. Самостійно позивачем обраховано заборгованість за цей період на суму 1407,03 гривень.

Відповідач позов не визнав, просив в його задоволенні відмовити. Свої позовні вимоги відповідач обґрунтував тим, що позивачем помилково зроблені висновки про невиплату йому свого часу індексації. Відповідно до п.2 Порядку, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру. До таких видів, серед іншого, відносяться оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій, пенсії, стипендії, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та ін. У відповідності до п.1.3 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженого наказом МВС України від 31.12.07 №499, що діяла на момент спірних правовідносин, грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ визначається залежно від посади, спеціального звання, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов служби. Із зазначених правових норм вбачається, що грошове забезпечення працівника ОВС, у тому числі і ОСОБА_1 яке носить постійний характер та підлягає індексації складається із посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які також мають постійний характер). За період з 01.04.08 по 30.09.11 ОСОБА_1 було виплачено індексацію в розмірі 2144,63 гривень. Відповідно до абз.2 п.5 Порядку, вказано, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Отже, зазначені вище місяці, в яких відбувалось підвищення грошового забезпечення ОСОБА_1, були базовими і нарахування інфляційних виплат проводилось з місяця, наступного за місяцем підвищення та з урахуванням п.1-1 Порядку, де вказано, що підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка. За вказаними правилами та у відповідності до зазначених норм ОСОБА_1 у спірний період було нараховано та виплачено індексацію в сумі 2144,63 гривень. Зроблені ОСОБА_1 самостійні розрахунки не враховують положення законодавства про базові місяці, в яких відбувалося підвищення грошового забезпечення, а також не враховані відсутність приросту індексів споживчих цін, коли вони не перевищували поріг індексації, тому вони є неправильними і суперечать Порядку №1078.

Дослідив матеріали справи, вислухав представників сторін, суд встановив наступне.

В період 01.04.08 по 30.09.11 ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ на посаді старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ УБОЗ УМВС України в Миколаївській області.

В зазначений період ОСОБА_1 отримав в якості індексації грошового забезпечення 2144,63 гривень.

30.09.11 ОСОБА_1 звільнився зі служби в органах внутрішніх справ.

02.07.15 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про Національну поліцію», відповідно до п.5 Розділ XI «Прикінцевих та перехідних положень» визнано таким, що втратив чинність Закону України «Про міліцію».

16.09.15 Кабінетом Міністрів України видано постанову №730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ», відповідно до якої, УМВС України в Миколаївській області та його підрозділи ліквідуються як юридична особа.

30.10.15 Міністерством внутрішніх справ України видано наказ №1323 «Про затвердження голів ліквідаційних комісій територіальних органів МВС по Миколаївській області», відповідно до п.3 встановлено двомісячний строк з дати публікації оголошення про ліквідацію для заяви кредиторам претензій до нього, які подаються в письмовій формі з наданням документів, що їх підтверджують.

06.11.15 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення юридичної особи УМВС України в Миколаївській області (код 08592253).

09.11.15 у газеті «Рідне Прибужжя», а також на офіційному сайті МВС України оприлюднено оголошення про те, ще вимоги кредиторів приймаються протягом двох місяців з дня публікування оголошення.

Протягом 10.11.15-10.01.16 ОСОБА_1 з вимогами про виплату йому заборгованості з заробітної плати, в частині індексації за період з 01.04.08 по 30.09.11 на суму 1407,03 гривень не звертався.

Ліквідаційна комісія УМВС України в Миколаївській області вимоги ОСОБА_1 на суму 1407,03 гривень не розглядала, не відмовляла у їх задоволенні, та не ухилялась від їх розгляду.

27.12.16 ОСОБА_1 звернувся до суду про стягнення заборгованості в сумі 1407,03 гривень за період з 01.04.08 по 30.09.11.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані у гривнях на території України, які не мають разового характеру. До таких видів вказаною нормою серед інших доходів таких, як оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій, пенсії, стипендії також віднесено і грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу.

У відповідності до п.1 постанови КМУ від 07.11.07 « 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» грошове забезпечення працівника ОВС складається: з посадового окладу, окладу за спеціальне звання, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. У відповідності до п.1.3 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС України від 31.12.07 №499, що діяла на момент спірних правовідносин, грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ визначається залежно від особи, спеціального звання, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов служби.

Відповідно до абз.2 п.5 Порядку №1078 вказано, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Отже, зазначені вище місяця, в яких відбувалось підвищення грошового забезпечення ОСОБА_1, були базовими і нарахування інфляційних виплат проводилось з місяця наступного за місяцем підвищення, та з урахуванням п.1-1 Порядку, де вказано, що підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Таким чином, відповідачем правомірно нараховано та виплачено позивачу за цей період індексації в розмірі 2144,63 гривень.

Наданий позивачем розрахунок заборгованості з індексації на суму 1407,03 гривень є незрозумілим та не підтверджений жодним доказом.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про оплату праці» індексація, це є компенсаційною виплатою, а тому входить до складу заробітної плати (грошового забезпечення).

Відповідно до ч.2 ст.233 Кодексу законів про працю України у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

За таких обставин, строки звернення до суду, визначені ст.99 КАС України, на позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з індексації грошового забезпечення за період з 01.04.08 по 30.09.11 не розповсюджуються.

Разом з тим, необхідно врахувати, що з 06.11.15 УМВС України в Миколаївській області перебуває в процесі ліквідації, а за таких обставин існують певні особливості щодо розгляду претензій до юридичної особи, яка ліквідується.

Відповідно до ч.5 ст.105 Цивільного кодексу України, строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Відповідно до ч.6 ст.105 ЦК України кожна окрема вимога кредитора, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Відповідно до ч.3 ст.112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Відповідно до ч.5 ст.112 ЦК України вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.

Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_1 зі своїми кредиторськими вимогам до ліквідаційної комісії взагалі не звертався (як протягом двомісячного строку так і після його спливу), його ліквідаційною комісією вимоги не розглядалися та не визнані, необхідно дійти висновку, що відповідно до вимог ч.5 ст.112 ЦК України вони вважаються погашеними.

В задоволенні позову відмовити.

Судові витрати відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні позову відмовити.

2. Апеляційна скарга на цю постанову може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання у повному обсязі.

Суддя В. В. Біоносенко

Відповідно до ч.3 ст.160 КАС України постанова складена у повному обсязі 19.06.17

Суддя В.В. Біоносенко