Постанова від 13.06.2017 по справі 802/476/17-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

13 червня 2017 р. Справа № 802/476/17-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Дмитришеної Руслани Миколаївни,

за участю:

секретаря судового засідання: Могиль Тетяни Олександрівни

представників позивача: Задарко Ю.М., Голінковської Е.К.

представника відповідача: Коробчинського В.Є.

третьої особи: ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Міської клінічної лікарні №3

до: Управління Держпраці у Вінницькій області; третя особа без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4

про: визнання протиправним та скасування припису

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Міська клінічна лікарня №3 (позивач, Лікарня) з адміністративним позовом до Управління Держпраці у Вінницькій області (відповідач, Управління) третя особа без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 (третя особа) про визнання протиправним та скасування припису.

10.04.2017 року позивачем подано до суду заяву за вх. №8722 про зміну предмету позову з якої слідує, що позивач просить суд визнати протиправним та скасувати припис Управління Держпраці у Вінницькій області №02-01-12/156-82 від 14.03.2017 року та постанову про накладення штрафу №02-01-12/156-80 від 23.03.2017 року.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що відповідач вийшов за межі перевірки, чим порушив норми чинного законодавства. Так, на підставі направлення на проведення перевірки №1019/4 від 13.03.2017 та наказу №166-О від 13.03.2017 головним державним інспектором Управління Держпраці у Вінницькій області Кривоносом Н.М. проведено позапланову перевірку Лікарні з питань дотримання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкового державного соціального страхування. Підставою для проведення перевірки було звернення гр. ОСОБА_4 Відповідно до даного звернення вказано, що заявниця, яка працює на посаді молодшої медичної сестри геріатричного відділення міської клінічної лікарні №3 м. Вінниця, скаржиться на те, що за січень та лютий 2017 їй не правильно нараховано кошти. В зв'язку наведеним вище, заявниця просила перевірити правильність нарахування заробітної плати.

Натомість, як вказує позивач, відповідачем проведено перевірку по значно ширшому колу. Крім того, встановлені порушення не відповідають дійсності.

За результатами виявлених порушень, відповідачем винесено припис №02-01-12/156-82 від 14.03.2017 року та постанову про накладення штрафу №02-01-12/156-80 від 23.03.2017 року, із якими позивач не погоджується та звернувся до суду про їх скасування.

В судовому засіданні представники позивача заявлені позовні вимоги підтримали, посилаючись на те, що під час перевірки відповідачем не дотримано умов її проведення. Крім того, порушення, на які посилається відповідач в акті не відображені. Однак, під час винесення оскаржуваних припису та постанови відповідачем зазначено інші порушення, які не були предметом перевірки.

Представник відповідача щодо заявлених позовних вимог заперечував та просив суд відмовити у їх задоволенні.

Третя особа в судовому засіданні щодо заявлених позовних вимог поклалась на розсуд суду.

Заслухавши думку представників сторін, третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до звернення гр. ОСОБА_5 щодо порушення законодавства про працю Управлінням Держпраці у Вінницькій області винесено наказ №166-о від 13.03.2017 року "Про проведення позапланової перевірки". Даний наказ прийнятий з погодженням Державної служби України з питань праці.

Відповідно до наказу №166-о та на підставі направлення на проведення перевірки №1019/04 від 13.03.2017 головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів Кривонос Н.М. Управління Держпраці у Вінницькій області проведено позапланову перевірку Міської клінічної лікарні №3.

За результатами перевірки складено Акт перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування №02-01-12/156 від 14.03.2017 р. (надалі - Акт).

Згідно змісту Акту №02-01-12/156 указано, що під час перевірки виявлено порушення, а саме: порушено вимоги ст. 98 КЗпП України щодо оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно - правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів. П.3.4.7 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 р. №308/519 "Про впорядкування Умов оплати праці працівникам закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення" працівникам (у тому числі молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезинфікуючі засоби, а також працівникам які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки). Розділом 4 Нормування й оплати праці, система, розміри зарплати та інших видів трудових виплат і п. 4.8 Колективного договору КЛ №3 на 2014-2018 роки, зареєстрованого ДПСП Вінницької міської ради від 05.03.2014 №80, вказано про те, що працівникам (у тому числі молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезинфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки) в межах коштів, передбачених на оплату праці в кошторисі. Розділом 4 Нормування й оплата праці, система, розміри зарплати та інших видів трудових виплат Додатком 4 до колективного договору вказано 7 таких посад працівників МКЛ №3: 1.Сестра медична (процедурна) - 6 працівників; 2. Сестра медична (операційна) - 1 працівник; 3. Сестра медична (перев'язувальна) - 3 працівники; 4. Сестра господиня - 3 працівники; 5. Молодша медична сестра (процедурна) - 7 працівників; 6. Молодша медична сестра (операційна) - 2 працівники; Молодша медична сестра (прибиральниця палатна) - 22 працівника, яким не проводиться зазначена доплата. Вказана доплата не розрахована в графі 15 тарифікаційного списку МКЛ №3 (яка наведена в додатку 1 до наказу Мінпраці та МОЗ України 05.10.2005 р. №308/519). Довідкою за підписами головного лікаря і головного бухгалтера зазначено, що Доплата за використання в роботі дезінфікуючих засобів не розрахована в графі 15 тарифікаційного списку МКЛ №3, так як розрахункова потреба у коштах фонду оплати праці співробітників МКЛ №3 у 2017 році складає : 16259721,00 грн. Фактично передбачено у кошторисі МКЛ №3 коштів на оплату праці співробітників МКЛ №3 у 2017 році 14417965,00 грн. Дефіцит фонду оплати праці станом на 14.03.2017 року складає 1841756,00 грн. Колективним договором між трудовим колективом і адміністрацією МКЛ №3 на 2014-2018 роки у пункті 4.8. передбачено "Працівникам (у т.ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезинфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки) в межах коштів, передбачених на оплату праці у кошторисі. Таким чином, враховуючи наявний дефіциту фонду оплати праці в розмірі 1841756,00 грн. та керуючись п. 4.8 чинного Колективного договору адміністрація МКЛ №3 не має можливості сплачувати доплату в розмірі 10 відсотків посадового окладу працівникам (у т.ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезинфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів. П. 3.4.7 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров" я України від 05.10.2005 р. №308/519 "Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення" не ставить в залежність умови щодо установлення даної доплати в межах коштів, передбачених на оплату праці у кошторисі. В МКЛ №3 відсутні підтверджуючі дані щодо вживання керівником заходів для проведення працівникам вказаної доплати.

В зв'язку із виявленими порушеннями Управлінням Держпраці у Вінницькій області Державної служби України з питань праці винесено припис №02-01-12/156-82 від 14 березня 2017, яким зобов'язано позивача вжити заходів щодо проведення доплати в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки) працівникам (у тому числі молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, також, працівникам, які зайняті прибиранням туалетів (с. 98 КЗпП; П. 3.4.7 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 №308/519 "Про впорядкування оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення").

23 березня 2017 року уповноваженими посадовими особами відповідача винесено постанову №02-01-12/156-80 про накладення штрафу на Міську клінічну лікарню №3 у розмірі однієї мінімальної заробітної плати - 3200 грн.

Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.

Державна служба України з питань праці (Держпраці), відповідно до Положення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015р. №96 (далі положення №96), є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно п.п. 5 п. 4 Положення про Головне управління Державної служби України з питань праці в області, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України "Про затвердження Положення про територіальні органи Державної служби України з питань праці від 27.03.2015 року № 340" (далі-Положення №340), Управління Держпраці відповідно до покладених на нього завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю.

Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом (п. 7 положення Про Державну службу України з питань праці).

Управління Держпраці у Вінницькій області є територіальним органом Державної служби України з питань праці та підпорядковується їй у відповідності з Положенням про Управління Держпраці у Вінницькій області.

Відповідно до п.п. 50, 51 п. 4 Положення про Держану службу України з питань праці для виконання покладених на нього завдань видає в установленому порядку роботодавцям, суб'єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном, здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, а також фондам загальнообов'язкового державного страхування обов'язкові до виконання приписи щодо усунення порушень законодавства з питань, які належать до компетенції Держпраці, та вносить пропозиції щодо накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб, винних у порушенні законодавства (аналогічні норми містить п.п 45 п. 4 Положення Управління Держпраці).

Складає у випадках, передбачених законом, протоколи про адміністративні правопорушення, розглядає справи про такі правопорушення і накладає адміністративні стягнення.

Право проведення перевірок мають посадові особи Держпраці України та її територіальних органів, які відповідно до своїх посадових обов'язків мають повноваження державного інспектора з питань праці.

Інспектор може проводити планові та позапланові перевірки, які можуть здійснюватися за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Позапланова перевірка проводиться незалежно від кількості раніше проведених перевірок за наявності підстав, визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Позапланові перевірки за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктами господарювання вимог законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюються за наявності згоди Держпраці України на їх проведення. Інспекторам забороняється виступати посередниками, арбітрами чи експертами під час розгляду трудових спорів.

Враховуючи вищенаведене Державна служба України з питань праці (Держпраці), є центральним органом виконавчої влади, який безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю, який полягає в проведенні планових та позапланових перевірок посадовими особами, які відповідно до своїх посадових обов'язків мають повноваження державного інспектора з питань праці.

Як свідчать матеріали справи, підставою для проведення перевірки стало звернення гр. ОСОБА_5 Згідно змісту звернення вказано, що заявниця, яка працює на посаді молодшої медичної сестри геріатричного відділення міської клінічної лікарні №3 м. Вінниця, скаржиться на те, що за січень та лютий 2017 їй не правильно нараховано кошти, зокрема, за січень та лютий 2017 не правильно нараховано кошти за святкові дні, а також не виплачено надбавку за шкідливі умови праці. В зв'язку наведеним вище, заявниця просила перевірити правильність нарахування заробітної плати.

Відповідно до положення ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, крім планових заходів, передбачених частиною четвертою ст. 2 цього Закону (ч.2 ст. 6).

Згідно направлення від 13.03.2017 №1019/04 вказано, що перевірка буде проведена за зверненням ОСОБА_5 відповідно до згоди Держпраці. Відтак, метою проведення позапланової перевірки мали бути перевірені лише ті питання, які були висвітлені у зверненні гр. ОСОБА_5

Натомість, відповідно до акту №02-01-12/156 перевіряючим здійснено перевірку наступних питань:

- дотримання розміру мінімальної заробітної плати,

- тарифна сітка сформована з урахуванням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів);

- оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно - правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів;

- оплата за роботу у святкові і неробочі дні проводиться у подвійному розмірі;

- на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я встановлена підвищена оплата праці.

За наведених вище обставин, суд погоджується із позицією позивача, що відповідач вийшов за межі перевірки, чим порушив норми вищевказаного Закону.

Разом з тим, згідно матеріалів справи, після проведеної перевірки Управління листом від 15.03.2017 повідомило ОСОБА_4 про її результати. Як слідує із листа, за наданими для перевірки документами встановлено, що ОСОБА_4 за січень 2017 року нараховано посадового окладу - 1888,00 грн., підвищення посадового окладу на 25 відсотків в зв'язку зі шкідливими та важкими умовами праці як працівнику геріатричного відділення в сумі 472,00 грн., за відпрацьовані 15 год. у святковий день в сумі 245,85 грн.; робота за відпрацьовані 48 годин нічний час - 275,35 грн.; доплата до мінімальної заробітної плати 594,15 грн., що в загальному складає 3475,35 грн. та утримано обов'язкових платежів 712,44 грн. Крім того, наведений опис розрахунку заробітної плати за лютий 2017.

Даний опис не відображений у Акті перевірки, а викладений лише в листі, який направлений на адресу третій особі.

Щодо встановлених порушень по оплаті праці третій особі відповідач у листі вказує, що порушень виплати заробітної плати, за виключенням не здійснення доплати в розмірі 10 відсотків посадового окладу у роботі з дезинфікуючими засобами, не виявлено.

В свою чергу, згідно Статуту Міської клінічної лікарні №3, затвердженого рішенням Вінницької міської ради від №402 від 30.09.2016 р., є комунальним закладом охорони здоров'я, яка фінансується за рахунок бюджетних асигнувань.

Заклад підпорядкований Вінницькій міській раді, виконавчому комітету міської ради, міському голові, департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради.

Згідно з п. 4.3. Статуту, бюджетне фінансування та власні надходження Закладу зараховуються на рахунки, відкритих в органах Державної казначейської служби.

Отримані кошти використовуються згідно із кошторисом.

В той же час, п. 6.10. та 6.11. Статуту визначено, що джерелом коштів на оплату праці працівників Закладу є кошти місцевого бюджету.

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, розміри надбавок, доплат, премій, винагород встановлюються у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених Законодавством, Генеральною та Галузевими угодами.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про оплату праці», держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом встановлення розміру мінімальної заробітної плати та інших державних норм і гарантій, встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, а також шляхом оподаткування доходів працівників.

Оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі актів Кабінету Міністрів України в межах бюджетних асигнувань.

Статтею 13 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що обсяги витрат на оплату праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, затверджуються одночасно з бюджетом.

Згідно положень ст. 98 КЗпП України передбачено, що оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.

Як вбачається із матеріалів справи, Департаментом соціальної політики Вінницької міської ради зареєстровано колективний договір між трудовим колективом і адміністрацією міської клінічної лікарні №3 на 2014-2018рр.

Пунктом 1 Колективного договору визначено, що даний колективний договір укладений відповідно до чинного законодавства України і визначає взаємні виробничі, трудові і соціально-економічні відносини між Адміністрацією (уповноваженим ним органом) та трудовим колективом МКЛ №3 на основі взаємного узгодження інтересів сторін.

Умови цього колективного договору є обов'язковими для Сторін, які його підписали. Ці умови у випадку будь-яких суперечок і розбіжностей не можуть трактуватися як такі, що погіршують, у порівнянні з чинним законодавством України, становище працівників, інакше відповідні умови визнаються недійсними (п. 1.2. Колективного договору).

У п. 4.8. Колективного договору адміністрація та колектив дійшли згоди, що працівникам (у т. ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки) в межах коштів, передбачених на оплату праці у кошторисі.

Відтак, Колективний договір МКЛ №3 врегульовано особливості виплати 10% доплати працівникам, які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів - дана доплата виплачується лише в межах коштів, передбачених на оплату праці у кошторисі.

Окрім того, положенням наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005р. №308/519 «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» пунктом 1 затверджено Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі - Умови).

В силу п.2 Наказу, зобов'язано керівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення в межах фонду заробітної плати встановлювати працівникам посадові оклади (тарифні ставки), доплати та надбавки, виходячи з розмірів, передбачених цими Умовами.

Відповідно до п.п. 3.4.7. Умов, працівникам (у т.ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезинфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки).

В свою, чергу перевіркою встановлено, що доплата за використання в роботі дезинфікуючих засобів не розрахована в графі 15 тарифікаційного списку МКЛ №3, так як розрахункова потреба у коштах фонду оплати праці співробітників МКЛ №3 у 2017 році складає: 16 259 721,00 грн. Фактично передбачено у кошторисі МКЛ №3 коштів на оплату праці співробітників МКЛ №3 у 2017 році 14 417 965,00 грн. Відтак, МКЛ №3 має дефіцит фонду оплати праці станом на 14.03.2017 року у розмірі 1 841 756,00 грн.

Таким чином, наявність доплат можлива за наявності запланованих в кошторисі видатків та профінансованих асигнувань установи на дані виплати.

Згідно з ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено).

Згідно ст.ст. 71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначені обставини, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення, не відповідають критеріям, наведеним у статті 2 КАС України, а тому визнаються судом протиправними та підлягають скасуванню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі суд враховує, положення ч. 1 ст. 94 КАС України у зв'язку із задоволенням позовних вимог на користь позивача, судові витрати підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати припис Управління Держпраці у Вінницькій області №02-01-12/156-82 від 14.03.2017 року.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Держпраці у Вінницькій області про накладення штрафу №02-01-12/156-80 від 23.03.2017 року.

Стягнути на користь Міської клінічної лікарні №3 судовий збір в сумі 3200 (три тисячі двісті) грн. за рахунок бюджетних асигнувань управління Держпраці у Вінницькій області Державної служби України з питань праці.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя /підпис/ Дмитришена Руслана Миколаївна

Згідно з оригіналом.

Суддя:

Секретар: