Справа № 755/8447/17
іменем України
"07" червня 2017 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Астахова О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, поданої в особі представника ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про стягнення допомоги при народженні дитини, -
02 червня 2017 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпровського районного суду м. Києва із позовом в порядку цивільного судочинства, в якому просить визнати рішення Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації незаконним та стягнути з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на її користь допомогу при народженні дитини на загальну суму 20 000 гривень. Судові витрати покласти на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 4, ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як убачається із позовної заяви та доданих до неї документів, позивач заявляє вимогу про стягнення із суб»єкта владних повноважень на її користь соціальних виплат у зв»язку із народженням дитини та визнання рішення суб»єкта владних незаконним.
А відтак, заявлені позовні вимоги належить розглядати в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства.
Відповідно до пункту першого частини 2 статті 122 Цивільного процесуального кодексу України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
За таких обставин, суддя приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1, поданої в особі представника ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про стягнення допомоги при народженні дитини, оскільки заявлені вимоги належать до юрисдикції адміністративного суду та підлягають вирішенню за правилами адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 115, 121, 209, 210, 293, 294 ЦПК України, ст.ст. 17-18 КАС України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1, поданого в особі представника ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про стягнення допомоги при народженні дитини.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва, шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги, ухвала суду набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом м. Києва.