Справа № 492/621/17
Провадження № 3/492/253/17
про направлення протоколу для належного оформлення
13 червня 2017 року м. Арциз
Суддя Арцизького районного суду Одеської області Крутова О. М.,
розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої продавцем у ФОП ОСОБА_2, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП: НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 645406 від 22.05.2017 р., ОСОБА_1, 22 травня 2017 року, приблизно о 12 год. 00 хв., біля Арцизької центральної районної лікарні, розташованої у буд. № 5 по вул. Добровольського у м. Арциз Одеської області, здійснювала торгівлю продуктами харчування з рук у невстановленому місці для торгівлі. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що при складанні протоколу суттєво порушені вимоги ст. 256 КУпАП, які не дають можливості суду розглянути справу по суті з наступних підстав.
Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Але, всупереч зазначених норм в протоколі про адміністративні правопорушення від 22.05.2017 р., складеного відносно ОСОБА_1, не розкрита та не описана об'єктивна сторона вчиненого правопорушення, не вказані кваліфікуючі ознаки ч. 1 ст. 160 КУпАП.
Крім того, із викладеного в протоколі адміністративного правопорушення вбачається, що ОСОБА_1, не притягувалася до адміністративної відповідальності, що не підтверджується довідкою з бази даних «ARMOR», у зв'язку з чим в графі нормативно-правового акту не обгрунтовано вказана частина статті 160 КУпАП. Записи в протоколі заповнені не розбірливо та прізвище, ім'я, по батькові порушника, його місце проживання, а також посада, місце роботи, звання працівника поліції не записані друкованими літерами.
За таких обставин у суду виникає питання щодо присутності об'єктивної сторони правопорушення та присутності складу правопорушення.
Вищезазначені факти позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти обґрунтоване та законне рішення по ній у зв'язку з чим суд прийшов до висновку про повернення протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 160 КУпАП органу, який склав зазначений протокол для належного оформлення.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що при накладанні стягнення за адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому при додатковому опрацюванні необхідно долучити до матеріалів справи відповідні документи. В разі потреби, витребувати та приєднати до матеріалів справи інші документи, надання яких покладено на орган, який направляє справу до суду.
При доопрацюванні адміністративного матеріалу необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням при цьому вимог ст. 38 КУпАП.
Керуючись вимогами п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 Кодексу України про адміністративне правопорушення - направити до Арцизького ВП ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Крутова