19 червня 2017 р. Справа № 632/694/17 провадження № 3/632/365/17
19 червня 2017 року м. Первомайський
Суддя Первомайського міськрайонного суду Харківської області Босняк М.М., розглянувши справу, що надійшла з Первомапйського ВП ГУНП в Харківській області, про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює в ПП «Пром Альп», має повну загальну середню освіту, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, ? м-нАДРЕСА_1, раніше судимого, щодо якого встановлено адміністративний нагляд, який раніше до адмінвідповідальності не притягувався,
за ст. 187 ч.1 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 22 березня 2017 року, ОСОБА_2 допустив порушення п. 3 правил адміністративного нагляду, встановленого щодо нього ухвалою Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 04 січня 2017 року, зокрема, 11 березня 2017 року о 0210 годині був відсутній за місцем мешкання, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав факту порушення адміністративного нагляду, пояснив, що з 2000 години 10 березня 2017 до 0700 години 11 березня 2017 року він був удома, відпочивав разом із співмешканкою та дитиною. Він та його родина не чули, щоб хтось вночі стукав у двері. Вже наступного дня його зустрів працівник поліції та сказав, що заходив з перевіркою.
Свідок ОСОБА_3 суду показала, що проживає разом зі своїм співмешканцем ОСОБА_1 за адресою: Харківська область, м. Первомайський, ? м-нАДРЕСА_1. Вночі 11 березня 2017 року вона разом з дитиною та своїм чоловіком була вдома. Вона не чула, щоб хтось о 0200годині стукав або дзвонив у двері. Сусіди також не скаржилися, що хтось їм заважав, стукаючи у двері вночі. Наступного дня ввечері їй чоловік повідомив, що вдень 12.03.2017 його зустрів працівник поліції та повідомив, що він порушив правила адміннагляду.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 187 КУпАП, адміністративна відповідальність настає у разі порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
За ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оцінюючи докази у сукупності, суд керується положеннями ст. ст. 251, 252 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Рішенням Конституційного Суду України від 26 травня 2015 року № 5-рп/2015 у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що у наведених положеннях Кодексу визначено систему правових механізмів щодо забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на стадії розгляду уповноваженим органом (посадовою особою) справи про адміністративне правопорушення, зокрема, з метою запобігти безпідставному притягненню такої особи до відповідальності.
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти встановлені судом у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.
Отже, відповідно до чинного законодавства України всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 7 КУАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення правопорушника та свідків, дослідивши надані докази, суд доходить висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, оскільки обставини вчинення адміністративного правопорушення, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, не підтверджені жодними доказами.
При цьому, суд наголошує, що наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, не можуть встановлюватися лише на підставі протоколів про адміністративні правопорушення, рапортів працівників міліції, у тому числі якими складено адміністративний протокол та їх поясненнями. Будь-які інші докази вини правопорушника суду надані не були та в матеріалах справи взагалі відсутні.
Керуючись ст.ст. 38, п. 1 ст. 247 КУпАП,
Провадження у справі щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена або на неї внесено протест прокурора до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд.
Суддя:ОСОБА_4