Справа № 815/3209/17
16 червня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Гусев О.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області про визнання незаконним розпорядження від 21.06.2016 року, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та визнання незаконним та скасування запису в трудовій книжці від 21.04.2016 року,-
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області про визнання незаконним розпорядження від 21.06.2016 року, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та визнання незаконним та скасування запису в трудовій книжці від 21.04.2016 року.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пред'явлення адміністративного позову має відбуватися з додержанням положень ст. ст. 105, 106 КАС України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Проте, позивачем, не зазначено номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти відповідача, якщо такі відомі.
Також, відповідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, позивачем, не надано Ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2016 року та не зазначено причини неможливості його надання.
Крім того, усупереч ст. 15 КАС та ст. 14 Закону України від 3 липня 2012 року № 5029-VI «Про засади державної мовної політики» (далі - Закон № 5029-VI) позовна заява ОСОБА_2 викладена не державною, а російською мовою.
Відповідно до статті 15 КАС мова адміністративного судочинства визначається статтею 14 Закону № 5029-VI.
Відповідно до частини третьої статті 14 Закону № 5029-VI сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.
Державною мовою України є українська мова (стаття 10 Конституції України та стаття 6 Закону № 5029-VI).
При цьому суд зауважує, що аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 24 червня 2014 року (справа № 21-227а14).
Приписами частин 1, 2 ст. 244-2 КАС України встановлено, що висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Недоліки повинні бути усунені шляхом зазначення номеру засобу зв'язку, адреса електронної пошти відповідача, якщо такі відомі; надання Ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2016 року або зазначення причин неможливості її надання; подання адміністративного позову у примірниках для суду та сторін у відповідності до ст. 15 КАС та ст. 14 Закону України від 3 липня 2012 року № 5029-VI «Про засади державної мовної політики».
Згідно ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 186 КАС України, суддя, -
Залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_1 до Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області про визнання незаконним розпорядження від 21.06.2016 року, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та визнання незаконним та скасування запису в трудовій книжці від 21.04.2016 року та надати позивачу строк для усунення недоліків до 05.07.2017 року.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя: Гусев О.Г.