про повернення позовної заяви
12.06.2017 № 814/1137/17
Cуддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лісовська Н. В., розглянувши заяву і додані до неї матеріали
за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54050
доДепартаменту праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Миколаївської міської ради, вул. Декабристів, 25, м. Миколаїв, 54017
провизнання протиправним та скасування наказу від 03.05.2017 р. № 43, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку,
ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу від 03.05.2017 р. № 43, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд встановив, що позовні вимоги заявлені до виконавчого органу місцевого самоврядування, оскільки на підставі ч. 1 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
А згідно п. 1.1 Положення про департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 23.02.2017 р. № 16/32, Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради є виконавчим органом Миколаївської міської ради.
Предметна підсудність адміністративних справ визначена ст. 18 КАС України, відповідно до п. 1 ч. 1 якої місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, позовні вимоги заявника підлягають розгляду місцевим загальним судом як адміністративним, з дотриманням правил територіальної підсудності.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, суд, -
Повернути позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н. В. Лісовська