Ухвала від 16.06.2017 по справі 812/837/17

3.7

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 червня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/837/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру № 4442 РСЦ МВС в Луганській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

14 червня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру № 4442 РСЦ МВС в Луганській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору, про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо, перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обгрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя прийшов до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв'язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.

Зі змісту адміністративного позову вбачається, що позивач обгрунтовує звернення до суду з даним позовом як захист свої прав, порушених протиправними діями Територіального сервісного центру № 4442 РСЦ МВС в Луганській області та просить:

- визнати дії Територіального сервісного центру № 4442 РСЦ МВС в Луганській області щодо відмови у знятті арешту та/або заборони на відчуження автобуса марки NEOPLFN, модель № 116, 2003 р.в., № VIN-НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, який належить на праві власності ОСОБА_1, -неправомірними;

зобов'язати Територіальний сервісний центр № 4442 РСЦ МВС в Луганській області зняти з арешту та/або заборони на відчуження автобуса марки NEOPLFN, модель № 116, 2003 р.в., № VIN-НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, яке було накладено ГУМВС Луганськ, СВ Ленінського РВ слідчим Іванушкіним.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно із частиною 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Зі змісту адміністративного позову, вбачається, що позивач оскаржує відмову Територіального сервісного центру № 4442 РСЦ МВС в Луганській області щодо зняття арешту та/або заборони на відчуження автобуса марки NEOPLFN, модель № 116, 2003 р.в., № VIN-НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, який належить йому на праві власності, проте зовсім не зазначає дати та номеру документу, який оскаржується, та дати коли саме позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав відповідачем. Також позивачем в обгрунтування позовних вимог не надано доказів звернення до Територіального сервісного центру № 4442 РСЦ МВС в Луганській області щодо зняття арешту та/або заборони на відчуження автобуса марки NEOPLFN, модель №116, 2003 р.в., № VIN-НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, який належить йому на праві власності, та відповіді на зазначене звернення.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено на 2017 рік прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня - 1600 гривень.

За подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" встановлена ставка судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві самостійні позовні вимоги немайнового характеру.

Враховуючи те, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 1280,00 грн., відповідно до квитанції №53 від 02.06.2017 сплачено судовий збір у розмірі 640,00 грн.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем судовий збір за подання позовної заяви, яка має немайновий характер у законодавчо визначеному розмірі сплачено не в повному обсязі.

З огляду на вищевикладене, позивачу у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має немайновий характер, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 640,00 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.

З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись Законом України "Про судовий збір" та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру № 4442 РСЦ МВС в Луганській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,- залишити без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків до 27 червня 2017 року шляхом:

- надання до суду документу про сплату судового збору в сумі 640,00 грн. (шітсот сорок гривень 00 коп) за подання адміністративного позову;

- надання до суду уточненої позовної заяви із зазначенням реквізитів: дати, номеру відмови Територіального сервісного центру № 4442 РСЦ МВС в Луганській області щодо зняття арешту та/або заборони на відчуження автобуса марки NEOPLFN, модель № 116, 2003 р.в., № VIN-НОМЕР_1, реєстраційний номер НОМЕР_2, який належить ОСОБА_1 на праві власності, а також дати та доказів в підтвердження коли саме позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав відповідачем.

У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяЄ.О. Кисельова