221/2296/17
3/221/864/2017
15 червня 2017 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Овчиннікова О.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області у відношенні: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 та мешкаючого за адресою: вул. Бобруйська, 38, м. Донецьк, НОМЕР_1, виданий Черворногвардійським РВ макіївського УМВС України в Донецькій області 23.11.1955 року, ІПН НОМЕР_2,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП,
До Волноваського районного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал, згідно якого 09.05.2017 року о 11 годині 00 хвилин ОСОБА_1. керуючи автомобілем RENAULT CLIO SYMBOL, державний номер НОМЕР_3, здійснював перетин лінії розмежування через КПВВ «Гнутове». У вказаному автомобілі він здійснював перевезення косметичних та парфумерних виробів в кількості 332 одиниці на загальну суму 14539 гривень, чим порушив п.98 та п. 31 Порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО, постанова КМУ № 99 від 01.03.2017 року та п.4 Наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій № 39 від 24.03.2017 року, та своїми діями скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
ОСОБА_1 у судовому засідання свою провину не визнав, пояснив, що він не знав про те, що неможна перевозити товари у такій кількості, також зазначав, що у акті опису товарно-матеріальних цінностей сума товарів які він перевозив не відповідає дійсності, надав розрахунок фактичної вартості тих товарів, які знаходилися у його автомобілі у той день з зазначенням вартості вказаних товарів.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Пункт 9 цього Порядку встановлює, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами(вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб від 24 березня 2017 року № 39 «Щодо затвердження переліку та обсягу товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 року за № 417/30285, передбачено, що фізичні особи переміщують до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення в обох напрямках товари згідно з Переліком у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом в обсязі, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 0197 від 09.05.2017 року, додатку до протоколу про адміністративне правопорушення від 09.05.2017 року, де зазначений опис товарів йдеться, що у ОСОБА_1 на КПВВ «Гнутове» було вилучено товар косметичні та парфумерні вироби на загальну суму 14539 гривень.
З наданих ОСОБА_2 доказів , а саме: розрахунку фактичної вартості товару, копій чеків вбачається, що він перевозив товарно-матеріальні цінності на загальну суму 3683,02 гривень, тобто він не порушив Наказ МТОТ 3 39 від 24.03.2017 року.
Відповідно до ст. 284 КпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, з урахуванням відсутності доказів скоєння правопорушення ОСОБА_1 суд вважає, що дана адміністративна справа підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю складу правопорушення.
Керуючись ст. ст. 204-3, 221, 247, 284, 294 КУпАП, Наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, суддя -
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП - закрити зв'язку з відсутністю складу правопорушення
Товари, відповідно до акту опису товарно-матеріальних цінностей у ОСОБА_1 від 09.05.2017 року, загальною кількістю 332 одиниці на вказану суму 14539 гривень - повернути за належністю ОСОБА_1.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя О.С. Овчиннікова