Ухвала від 15.06.2017 по справі 823/919/17

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 червня 2017 року справа № 823/919/17

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., здійснивши підготовку до судового розгляду справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до державного реєстратора Білозірської сільської ради Яжемчук О.А., третя особа - Обслуговуючий кооператив «Садове товариство «Пролісок - 49А» про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИЛА:

13.06.2017 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (далі - позивачі) з адміністративним позовом до державного реєстратора Білозірської сільської ради Яжемчука О.А (далі - відповідач), в якому просить:

-визнати протиправними дії державного реєстратора Білозірської сільської ради Яжемчук О.А. про державну реєстрацію змін, справа № 1-017-001649, стосовно засновників Обслуговуючого кооперативу «Садове товариство «Пролісок - 49А» та стосовно органу управління юридичною особою;

- скасувати рішення державного реєстратора Білозірської сільської ради Яжемчук О.А. за № 1-017-001649 від 07.06.2017 про державну реєстрацію змін стосовно засновників Обслуговуючого кооперативу «Садове товариство «Пролісок - 49А» та стосовно органу управління юридичною особою.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з такого.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

В тексті позовної заяви позивачі посилаються на рішення державного реєстратора Білозірської сільської ради Яжемчука О.А № 1-017-001649 від 07.06.2017 про державну реєстрацію змін стосовно засновників Обслуговуючого кооперативу «Садове товариство «Пролісок - 49А» та стосовно органу управління юридичною особою, однак до суду надано його не було, як і не було зазначено причин неможливості його надання.

Окрім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2017 року - 1600 грн.

Пунктом 3.1 таблиці ставок судового збору визначено розмір сплати судового збору, а саме за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано зокрема фізичною особою встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абзац 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Оскільки зазначений позов подано двома позивачами, він поєднує в собі дві вимоги немайнового характеру, то розмір судового збору, який повинен бути сплачений позивачами має становити (((1600грн. х 0,4)x2))x2.

Натомість, до поданої позовної заяви додано лише квитанцію про сплату судового збору від 13.06.2017 № 0.0.783682256.1 на суму 640 грн., сплаченого ОСОБА_1

Окрім того, ст. 9 ЗУ "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

При перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, що вбачається зі скрін - шоту системи ДСС, судом не виявлено наданої одним із позивачів квитанції.

Таким чином, позивачам необхідно надати суду належний доказ сплати (перерахування) судового збору у відповідності до квитанції від 13.06.2017 № 0.0.783682256.1 та здійснити кожним із них його доплату.

Також, Постановою КМУ від 30.11.2011 №1242, затверджено Типову інструкцію з діловодства, де передбачено порядок видачі копій документів (далі - Інструкція). Зокрема, згідно п. 76 Інструкції установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, а також у випадках, передбачених в абзаці другому цього пункту. Копія документа виготовляється і видається тільки з дозволу керівника установи, його заступників або керівника структурного підрозділу. У разі підготовки документів для надання судовим органам, під час вирішення питань щодо прийняття громадян на роботу, навчання, засвідчення їх трудових, житлових та інших прав у взаємовідносинах з установою, а також під час формування особових справ працівників установа може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про одержання освіти тощо). Пунктом 77 Інструкції визначено, що напис про засвідчення документа складається із слів "Згідно з оригіналом", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа "Підпис".

Суддя, під час дослідження позовної заяви до даних до неї матеріалів встановила, що остання в порушення норм КАС України не містить належним чином завіреної копії додатків до позову як для суду так і для відповідача та третьої особи.

Враховуючи викладене, позивачам необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.

Усунення вказаних недоліків може бути здійснене шляхом приведення адміністративного позову до вимог ст. 106 КАС України та надання суду позовів з усунунеми недоліками.

Керуючись ст.ст. 105, 106, 107, 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до державного реєстратора Білозірської сільської ради Яжемчук О.А., третя особа - Обслуговуючий кооператив «Садове товариство «Пролісок - 49А» про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.

Надати позивачам строк до 31 липня 2017 року протягом якого останні мають усунути недоліки позовної заяви.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачам.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку ст.ст. 184-187 КАС України.

Суддя В.П. Тимошенко