Справа № 815/3162/17
14 червня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ТОВ «УКР ЛІС» до ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання податкової звітності поданою та зобов'язання вчинити певні дії,
До суду надійшов адміністративний позов ТОВ «УКР ЛІС» до ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області щодо невизнання податковою звітністю податкової декларації ТОВ «УКР ЛІС» з податку на додану вартість з додатками №1,2,3,4,5 за квітень 2017 року, зареєстровану за № 9092055104;
- визнати податковою звітністю податкову декларацію ТОВ «УКР ЛІС» (код ЄДРПОУ 39449213) з податку на додану вартість з додатками №1,2,3,4,5 за квітень 2017 року, зареєстровану за №9092055104 та вважати її прийнятою в день фактичного отримання ДПІ, тобто 18.05.2017 року;
- зобов'язати ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області відобразити показники (дані) податкової декларації ТОВ «УКР ЛІС» (код ЄДРПОУ 39449213) з податку на додану вартість з додатками №1,2,3,4,5 за квітень 2017 року, зареєстровану за №9092055104 в електронних базах даних податкової звітності, у тому числі в картці особового рахунку ТОВ «УКР ЛІС» (код ЄДРПОУ 39449213).
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Відповідно до абз.6 та абз.9 ч.1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Згідно п. 4 ч. 1 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а у разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Водночас, ч.1 та ч.2 ст.162 КАС України визначено, що при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про: 1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; 2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача коштів; 5) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 6) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 7) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України; 8) визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина четверта статті 105 КАС України визначає формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову. За суттю, це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.
Однак, в порушення вищевказаних вимог законодавства, в прохальній частині адміністративного позову ТОВ «УКР ЛІС» , зокрема, просить суд визнати податковою звітністю податкову декларацію ТОВ «УКР ЛІС» (код ЄДРПОУ 39449213) з податку на додану вартість з додатками №1,2,3,4,5 за квітень 2017 року, зареєстровану за №9092055104 та вважати її прийнятою в день фактичного отримання ДПІ, тобто 18.05.2017 року, тобто заявляє вимогу про встановлення факту.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом належного оформлення позовної заяви та надання до суду її оригіналу з копіями для усіх учасників процесу.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 109 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ТОВ «УКР ЛІС» до ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання податкової звітності поданою та зобов'язання вчинити певні дії- залишити без руху.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко