5.1.2
про залишення позовної заяви без руху
14 червня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/808/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Заайдарівської сільської ради Новопсковського району Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області, ОСОБА_1, про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
12 червня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Заайдарівської сільської ради Новопсковського району Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області, ОСОБА_1, про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддею встановлено наступне.
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обгрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Суддя, перевіривши матеріали адміністративного позову встановив, що позивач звертається до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності відповідача та зобов'язанням відповідача направити матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 156 КупАП Старобільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Луганській області для вирішення питання про застосування штрафних санкцій до ОСОБА_1, яка допустила порушення норм чинного законодавства.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що позивач обґрунтовує звернення до суду з даним позовом як захист прав дітей, однак ч. 3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" передбачено представництво інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Тобто, позивачем зовсім не надано обґрунтування звернення до суду в інтересах держави та не зазначено які саме інтереси захищаються керівником Старобільської місцевої прокуратури Луганської області.
Відповідно до приписів ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до ч.2 с. 60 КАС України з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави.
Прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.
Прокурор, який звертається до адміністративного суду з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді (незалежно від форми, в якій здійснюється представництво), повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення такого представництва, передбачених частинами другою або третьою статті 23 Закону України "Про прокуратуру".
Приписи наведених статтей зобов'язують прокурора попередньо, до звернення до суду, повідомити відповідного суб'єкта владних повноважень щодо наміру представництва в суді законних інтересів держави, та навести обґрунтування наявності таких підстав.
Крім того, суддею встановлено, що позивачем зазначено відповідача- Заайдарівську сільську раду Новопсковського району Луганської області. Проте в прохальній частині адміністративного позову зазначено вимоги до виконавчого комітету Заайдарівської сільської ради Новопсковського району Луганської області.
Таким чином, позивачу необхідно привести у відповідність зміст позовних вимог на виконання ст. 106 КАС України та уточнити відповідача, зазначивши його найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі позивачу відомі.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" з відповідними змінами (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України № 3674-VI судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
На 2017 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня встановлено у розмірі 1600,00 гривень.
Частиною 2 статті 4 Закону України № 3674-VI передбачені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, судовий збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Позивач - керівник Старобільської місцевої прокуратури Луганської області є суб'єктом владних повноважень.
Частиною 3 статті 6 Закону України № 3674-VI визначено, що судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн, встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII "Про Державний бюджет України на 2017 рік", за подання до адміністративного суду у 2017 році адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, встановлена ставка судового збору у розмірі 1600,00 грн.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем заявлено дві вимогу немайнового характеру та надано документ про сплату судового збору в сумі 1600,00 грн, як за одну немайнову вимогу.
Позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 3200,00 грн., при цьому позивачем сплачено лише 1600,00 грн. відповідно до квитанції від 06.06.2017 № 592.
Таким чином, позивачем у повному обсязі не сплачено судовий збір за подання позовної заяви, яка має немайновий характер у законодавчо визначеному розмірі.
Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону 3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі - 3200,00 грн.
Вказану суму судового збору необхідно сплатити за наступними реквізитами:
отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області;
код банку отримувача (МФО) - 804013;
рахунок отримувача - 31217206784080;
код класифікації доходів бюджету - 22030001;
призначення платежу - *; 101; реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ), Луганський окружний адміністративний суд.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Заайдарівської сільської ради Новопсковського району Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області, ОСОБА_1, про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків до 5 липня 2017 року.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Адміністративний позов керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Заайдарівської сільської ради Новопсковського району Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області, ОСОБА_1, про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити керівнику Старобільської місцевої прокуратури Луганської області строк для усунення недоліків до 5 липня 2017 року шляхом:
1) надання обґрунтування звернення до суду в інтересах держави із зазначенням які саме інтереси захищаються керівником Старобільської місцевої прокуратури Луганської області;
2) приведення у відповідність змісту позовних вимог на виконання ст. 106 КАС України та уточнення відповідача, зазначивши його найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі позивачу відомі;
3) надання суду доказів про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок на вказані реквізити.
У разі неусунення зазначених недоліків позовної заяви у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяЄ.О. Кисельова