ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"15" червня 2017 р. Справа № 809/867/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Західні енергетичні транзити" до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 31.03.2017 року за № 0002131401, за № 0002141401, за № 0002151401, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "Західні енергетичні транзити" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 31.03.2017 року за № 0002131401, за № 0002141401, за № 0002151401.
В позовній заяві представником позивача заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до проведення першого судового засідання у справі, яке мотивоване неможливістю сплати судового збору з підстав складного матеріального становища підприємства.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
В обґрунтування свого майнового стану, що унеможливлює сплату судового збору позивачем надано постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 04.10.2016 року ВП № 52147768, згідно якої накладено арешт на все рухоме і нерухоме майно, що належить боржнику - ТОВ "Західні енергетичні транзити".
Однак, суд зазначає, що вказаний документ жодним чином не свідчить про відсутність коштів на рахунках підприємства в банківських установах, оскільки стягнення звернуто на об'єкти рухомого та нерухомого майна ТОВ "Західні енергетичні транзити", а не на кошти боржника.
Крім того, здійснення виконавчого провадження відносно ТОВ "Західні енергетичні транзити" як боржника не є тією обставиною, що свідчить про складний майновий стан та може слугувати підставою для відстрочення сплати судового збору відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства та статті 8 Закону України "Про судовий збір". Будь-яких інших доказів неможливості сплати судового збору суду не надано.
Таким чином, суд прийшов до висновку про відсутність правових підстав для відстрочення сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, серед іншого, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За приписами пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
При цьому, окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Із змісту адміністративного позову слідує, що ТОВ "Західні енергетичні транзити" просить суд визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 31.03.2017 року за № 0002131401, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання в розмірі 15656929,00 грн.; податкове повідомлення-рішення від 31.03.2017 року за № 0002141401, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання в загальному розмірі 406715,00 грн., в тому числі за податковим зобов'язанням в сумі 325372,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 81343,00 грн.; податкове повідомлення-рішення від 31.03.2017 року за № 0002151401, яким позивачу визначено суму грошового зобов'язання в розмірі 271,00 грн.
Таким чином, звернені до суду вимоги про визнання протиправними та скасування рішень відповідача - суб'єкта владних повноважень (Головного управління ДФС в Івано-Франківській області), безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача (ТОВ "Західні енергетичні транзити"), є майновими.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1600,00 грн.
Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими ТОВ "Західні енергетичні транзити" позовними вимогами майнового характеру складає 240958,72 грн. (із розрахунку ціни позову - 16063915,00 грн.).
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем не долучено належних доказів про сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Західні енергетичні транзити" до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 31.03.2017 року за № 0002131401, за № 0002141401, за № 0002151401 - залишити без руху.
Надати позивачу строк до 26 червня 2017 р. для усунення вказаного недоліку шляхом подання до суду документа про сплату судового збору та роз'яснити, що в разі неусунення недоліку у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Біньковська Н.В.