14 червня 2017 р. Справа № 804/3728/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський дослідний завод "Енергоавтоматика" до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про часткове скасування постанови від 26 травня 2017 року, -
12 червня 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровській дослідний завод «Енергоавтоматика» звернулась до суду з позовом до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області в якому просить: скасувати постанову головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області від 26.05.2017 року про арешт коштів боржника в частині накладення арешту на кошти ТОВ ДДЗ «Енергоавтоматика», які знаходяться на р/р 26004000005076 в ПАТ «Креді ОСОБА_1» МФО 300614 та на р/р 26045007876580 в ПАТ «Креді ОСОБА_1» МФО 300614.
Згідно п. 4 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно до ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлений інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач оскаржує рішення прийняте державним виконавцем в межах виконавчого провадження, при примусовому виконанні ухвали Господарського суду Дніпропетровської області по справі №904/5950/17 від 22.05.2017 року.
Відповідно до ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Згідно ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України скарга на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби, приватних виконавців щодо виконання судових рішень господарських судів може бути подана стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів, крім рішень виконавця про відкладення проведення виконавчих дій, які можуть бути оскаржені протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів.
Частиною 2 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Оскільки позивач є учасником виконавчого провадження та оскаржує постанову про арешт коштів боржника, що винесена на виконання ухвали Господарського суду Дніпропетровської області, то даний позов має бути подано до суду який видав виконавчий документ і розглянутий в порядку Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, вказана правова позиція узгоджується з постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби»(зі змінами від 21.05.2012 р.).
Таким чином, враховуючи зміст позовних вимог та вимоги діючого процесуального законодавства, суд вважає, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства України.
Згідно з вимогами ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 107, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровський дослідний завод «Енергоавтоматика» до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про часткове скасування постанови від 26 травня 2017 року та повернути позивачу заяву з усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що розгляд такої справи віднесено до юрисдикції Господарського суду Дніпропетровської області, в порядку визначеному Господарським процесуальним кодексом України.
Роз'яснити позивачу, що згідно ч.5 ст. 109 КАС України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_2