Ухвала від 26.05.2017 по справі 804/3199/17

УХВАЛА

26 травня 2017 р. Справа № 804/3199/17

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Міського комунального підприємства «Новомосковський комбінат комунальних підприємств» до Новомосковської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень №0004501201, №0004511201, №0004521201 від 12.12.2016р., -

ВСТАНОВИВ:

23.05.2017р. Міське комунальне підприємство «Новомосковський комбінат комунальних підприємств» звернулося з позовом до Новомосковської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та просить скасувати у повному обсязі податкові повідомлення рішення:

- №0004501201 від 12.12.2016р. про сплату 10% штрафу за затримку сплати грошових зобов'язань у розмірі 158805,10 грн., сума штрафу складає 15880,61 грн.;

- №0004511201 від 12.12.2016р. про сплату 20% штрафу за затримку сплати грошових зобов'язань у розмірі 34019,60 грн., сума штрафу складає 6803,92 грн.;

- № 0004521201 від 12.12.2016р. за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування податкових накладних, загальна сума штрафу складає 804,84 грн.

Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч. 1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.

Частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.

За приписами ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання юридичною особою адміністративного позову майнового характеру у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, сума якого станом на 01.01.2017р. становить 1600 грн.

Так, як вбачається зі змісту позову та доданих до нього документів позивачем оспорюється три податкові повідомлення-рішення на загальну суму 23489 грн. 37 коп., проте сплачено судовий збір лише у розмірі 800,00 грн. за платіжним дорученням №240 від 15.05.2017р., тоді як слід було сплатити 1600 грн. згідно до вимог ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем не надано документу про сплату судового збору у розмірі 1600 грн. згідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України і підлягає залишенню без руху.

Вищезазначені недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у строк до 12.06.2017 року шляхом доплати судового збору з урахуванням частини сплаченої суми судового збору у розмірі 800 грн. 00 коп. за подання даного адміністративного позову до суду та наданням до канцелярії адміністративного суду документу про сплату судового збору відповідності до вимог ст.4 Закону України «Про судовий збір», ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Міського комунального підприємства «Новомосковський комбінат комунальних підприємств» до Новомосковської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень №0004501201, №0004511201, №0004521201 від 12.12.2016р. - залишити без руху.

Позивачу у строк до 12 червня 2017 року усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору за подання даного позову до суду у розмірі 800 грн.00 коп. на наступні реквізити: (р/р отримувача №31210206784008 УДКСУ у Чечелівському районі м.Дніпра, код ЄДРПОУ 37989253 банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету 22030101) та шляхом надання до канцелярії адміністративного суду документу про сплату судового збору у відповідності до вимог ст.4 Закону України «Про судовий збір» та вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Роз'яснити позивачеві, що відповідно до п.1 ч.3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.О. Конєва