Ухвала від 12.06.2017 по справі 812/514/17

12.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

12 червня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/514/17

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді Борзаниці С.В.,

за участю секретаря Лященка А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління Національної поліції в Луганській області про роз'яснення виконання судового рішення у справі №812/514/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною відмову в оформленні документів для призначення пенсії за вислугу років та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

03 квітня 2017 року від Головного управління Національної поліції в Луганській області надійшло клопотання про роз'яснення постанови Луганського окружного адміністративного суду від 18.05.2017 у справі №812/514/17.

В обґрунтування заяви заначив, що постановою Правління ПФУ № 3-1 від 30.01.2007 р. був затверджений «Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі Порядок).

Цей Порядок регулює питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

Пунктом 4. Порядку прямо передбачено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Крім того п. 14 Порядку передбачено, що орган, що призначає пенсії, розглядає питання про призначення пенсії або про відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший і поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсії, при поданні заявником всіх необхідних документів.

Представник заявника підтримав заяву про роз'яснення постанови Луганського окружного адміністративного суду від 18.05.2017, просив задовольнити.

ОСОБА_1 у судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи за відсутності позивача.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст.170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь в справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Отже, роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення.

Слід зазначити, що роз'яснення судового рішення зумовлено його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим для осіб стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його повноваження. Інакше кажучи, це стосується випадків, коли недотримання вимог ясності, визначеності такого судового рішення означає, що таке рішення містить положення, що виникають суперечки щодо його розуміння та під час виконання.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 18.05.2017 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною відмову в оформленні документів для призначення пенсії за вислугу років та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Луганській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.02.2017 про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугою років відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». В задоволенні позовних вимог про визнання протиправною відмови Головного управління Національної поліції в Луганській області № 71/111/58-2017 від 17.03.2017 в оформленні документів ОСОБА_1 для призначення пенсії за вислугою років відмовлено (а.с.52-57).

Зі змісту заяви про роз'яснення судового рішення вбачається, що заявнику незрозумілий порядок виконання судового рішення.

Суд не знаходить підстав для роз'яснення постанови суду у відповідності до статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки судове рішення викладено чітко й зрозуміло, вказано, яким чином відповідач повинен був діяти стосовно наданої позивачем заяви з урахування Закону України «Про звернення громадян», а саме: Головне управління Національної поліції в Луганській області в термін не більше п'яти днів повинно переслати подану ОСОБА_1 заяву від 27.02.2017 про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугою років відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за належністю до ГУПФУ в Луганській області, про що повідомити позивача.

Таким чином, суд вважає за необхідне відмовити заявнику у роз'ясненні судового рішення.

Керуючись ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Головного управління Національної поліції в Луганській області про роз'яснення виконання судового рішення у справі №812/514/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною відмову в оформленні документів для призначення пенсії за вислугу років та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя С.В. Борзаниця