Ухвала від 12.06.2017 по справі 809/854/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

"12" червня 2017 р. Справа № 809/854/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про визнання незаконними наказів за № 531 від 23.07.2011 року, за № 104 о/с від 11.08.2011 року в частині, поновлення на роботі, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області та Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про визнання незаконними наказів за № 531 від 23.07.2011 року, за № 104 о/с від 11.08.2011 року в частині, поновлення на роботі, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу та зобов'язання до вчинення дій.

З'ясовуючи питання про дотримання позивачем строків звернення до адміністративного суду та наявності підстав для відкриття провадження в адміністративній справі, суд зазначає наступне.

Як слідує зі змісту адміністративного позову, ОСОБА_1 просить суд визнати незаконними накази за № 531 від 23.07.2011 року "Про порушення службової дисципліни окремими працівниками Долинського РВ УМВС та покарання винних" та за № 104 о/с від 11.08.2011 року по особовому складу в частині звільнення позивача з посади дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів Долинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області з 11.08.2011 року згідно із Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 року № 114, на підставі пункту 66 у запас, за дискредитацію; зобов'язати ліквідаційну комісію управління МВС України в Івано-Франківській області поновити ОСОБА_1 на службі в органах внутрішніх справ на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів Долинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області з 11.08.2011 року; зобов'язати Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області прийняти позивача на службу в органи Національної поліції відповідно до вимог пункту 9 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" з 07.11.2015 року; стягнути з ліквідаційної комісії управління МВС України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 середнє грошове забезпечення за час вимушеного прогулу, починаючи з 11.08.2011 року до моменту фактичного поновлення на публічній службі.

Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені строки звернення до адміністративного суду, відповідно до частини 1 якої адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно частини 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Таким чином, встановленим строком для звернення до адміністративного суду із зазначеними вище позовними вимогами є місячний строк.

Суд зазначає, що перебіг строку звернення до суду для заявлених позовних вимог розпочався з моменту коли ОСОБА_1 дізнався про оскаржувані накази за № 531 від 23.07.2011 року та за № 104 о/с від 11.08.2011 року.

Враховуючи те, що адміністративний позов подано ОСОБА_1 до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 09.06.2017 року, що підтверджується вхідним штампом, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 пропущено строк звернення до адміністративного суду, встановлений частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

Позивачем подано суду клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними у зв'язку із тим, що про порушення прав ОСОБА_1 стало відомо лише після остаточного прийняття прокуратурою Івано-Франківської області рішення від 31.10.2016 року про закриття кримінального провадження № 12016090160000114 від 15.02.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України.

Суд не приймає до уваги вказані твердження позивача, оскільки прийняття прокуратурою Івано-Франківської області постанови від 31.10.2016 року про закриття кримінального провадження № 12016090160000114 за відсутності в діях ОСОБА_1 складу злочину, жодним чином не може свідчити про виникнення факту порушення прав позивача, оскільки єдиними документами, які зачіпали трудові відносини з відповідними правами та обов'язками позивача є саме накази управління МВС України в Івано-Франківській області за № 531 від 23.07.2011 року та за № 104 о/с від 11.08.2011 року.

Крім того, ОСОБА_1 вчинялися дії щодо відновлення порушених прав шляхом досудового врегулювання спору, що підтверджується листом від 02.12.2016 року, адресованому Ліквідаційній комісії УМВС України в Івано-Франківській області, відповідь на яке, як зазначає позивач у позовній заяві, отримана ним 05.01.2017 року.

Враховуючи наведене та те, що з часу прийняття наказів за № 531 від 23.07.2011 року та за № 104 о/с від 11.08.2011 року до дати звернення позивача з адміністративним позовом пройшло близько 6 років, суд прийшов до переконання, що за цей час у ОСОБА_1 була реальна можливість звернутися до суду із позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Суд зазначає, що позивачем не вказано обставини, які перешкоджали своєчасно звернутись до суду, не наведено причин неможливості звернення із таким позовом раніше та не додано до позовної заяви жодних доказів, які підтверджують реальні труднощі в реалізації ним свого права на звернення до суду з даним позовом в установлені законом строки.

За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов поданий позивачем із пропущенням строків звернення до адміністративного суду, а підстав для поновлення зазначеного процесуального строку немає.

Згідно частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Оскільки, ОСОБА_1 подано адміністративний позов після закінчення строків, встановлених законодавством, а наведені позивачем підстави пропущення строку звернення до адміністративного суду не визнані судом поважними, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду.

На підставі наведеного, керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про визнання незаконними наказів за № 531 від 23.07.2011 року, за № 104 о/с від 11.08.2011 року в частині, поновлення на роботі, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу та зобов'язання до вчинення дій - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Біньковська Н.В.