Ухвала від 04.04.2017 по справі 761/11554/17

Справа № 761/11554/17

Провадження № 1-кс/761/7332/2017

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2017 року

Шевченківський районний суд м. Києва

в складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , старшого слідчого Слідчого управління Головного управління Національної поліції в м.Києві- ОСОБА_3 , представника ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА» - ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в м.Києві ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в межах кримінального провадження, внесеного 18.03.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12017100000000150 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.206 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва надійшло клопотання старшого слідчого Слідчого управління Головного управління Національної поліції в м.Києві ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Прокуратури м.Києва ОСОБА_5 , про накладення арешту на майно Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА» (код ЄДРПОУ :31386990), що знаходиться на тимчасово неконтрольованій території, перебуває на його балансі та не перебуває у фактичному його володінні внаслідок протиправної діяльності, відповідно до переліку та довідки про вартість майна, що додається.

Клопотання подано до канцелярії суду 04.04.2017.

Клопотання мотивоване тим, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12017100000000150 від 18.03.2017 за фактом вчинення в період з 13.03.2017 невстановленими особами протидії законній господарській діяльності ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА»шляхом заборони відчуження майна, відчуження грошових коштів, встановлення обтяжень на майно, що належить товариству, захоплення майнового комплексу за адресою: Донецька обл., м.Харцизськ, м.Зугрес, вул.60 річчя Жовтня 100, чим заподіяно майнової шкоди у великому розмірі.

Слідчий та представник власника майна клопотання підтримали, просили клопотання задовольнити.

Заслухавши слідчого, представника, дослідивши його доводи та підстави, копії матеріалів кримінального провадження, надані із клопотанням, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

При розгляді клопотання встановлено, що 18.03.2017 в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження №12017100000000150 за фактом протидії в період з 13.03.2017 невстановленими особами законній господарській діяльності ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА» шляхом заборони відчуження майна, відчуження грошових коштів, встановлення обтяжень на майно, що належить товариству, захоплення майнового комплексу за адресою: Донецька обл., м. Харцизськ, м. Зугрес, вул. 60 річчя Жовтня 100, чим заподіяно майнової шкоди у великому розмірі. Об'єктом злочину є майно, яке перебуває у власності ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА».

Як убачається із матеріалів клопотання, захоплене майно ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА» набуте злочинним шляхом та як наслідок є об'єктом кримінального правопорушення та в подальшому може бути передане або відчужене. Крім того, незаконне використання майна ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА» призведе до видобутку та подальшої незаконної реалізації вугільної продукції.

Відповідно до статті 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, набуті кримінально протиправним шляхом.

Таким чином з наведених підстав необхідно накласти арешт на майно Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА», яке відповідають критеріям ст.98 КПК України.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Арешт майна, що належить ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА»має на меті збереження речових доказів, припинення злочинної діяльності, а також попередження нанесення майбутніх збитків, що можуть бути заподіяні неправомірними діями особами, що фактично здійснюють розпорядження майном ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА».

Таким чином, при зверненні із клопотанням доведено вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.206 КК України, об'єктом якого є майно, що належить ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА», які перебувають на балансі ТОВ «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА», та необхідність вжиття заходу забезпечення кримінального провадження - арешту майна з метою збереження речових доказів та запобігання злочинним посяганням під час проведення досудового розслідування.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.170-173, ст.309, ст.395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке належить Товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОНАЛАДКА», що знаходиться на тимчасово неконтрольованій території, перебуває на його балансі та не перебуває у фактичному його володінні внаслідок протиправної діяльності, із забороною використання та розпорядження майном.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м.Києва протягом п'яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Крім того, відповідно до ст.174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
66917000
Наступний документ
66917002
Інформація про рішення:
№ рішення: 66917001
№ справи: 761/11554/17
Дата рішення: 04.04.2017
Дата публікації: 03.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження