печерський районний суд міста києва
Справа № 757/47855/16-ц
"06" червня 2017 р. Печерський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді - Батрин О.В.,
при секретарі - Мотрич В. В.,
за участю представника позивачів ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3,
представника відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2, Публічного акціонерного товариства «ВЕСТА-ДНІПРО» до ОСОБА_5 про визнання недійсним свідоцтва України на знак для товарів і послуг,
У судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі, оскільки вказаний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та повинен вирішуватись в порядку адміністративного судочинства.
Представники позивача заперечили щодо задоволення клопотання, мотивуючи його безпідставністю.
Заслухавши думку представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні вказаного клопотання, виходячи з такого.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Порядок розмежування юрисдикції спорів (розгляд справ в порядку адміністративного чи в порядку цивільного судочинства) регулюється ст. 15 ЦПК України, ст. 17 КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 статті 17 КАС України передбачено, що до компетенції адміністративних судів України відносяться спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Суб'єкт владних повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України) - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, основною ознакою публічно-правових спорів є участь у них хоча б на однієї зі сторін суб'єкта владних повноважень та здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій саме у тих правовідносинах, у яких виник спір. Якщо суб'єкт у спірних правовідносинах не здійснює вказаних управлінських функцій щодо іншого учасника спору, то такий спір не є адміністративним спором у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскільки у даному випадку відповідач не є суб'єктом владних повноважень у розумінні п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, позовні вимоги не стосуються вирішення публічно-правового спору, то суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання, так як розгляд цієї справи повинен здійснюватись за правилами цивільного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України,
У задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2, Публічного акціонерного товариства «ВЕСТА-ДНІПРО» до ОСОБА_5 про визнання недійсним свідоцтва України на знак для товарів і послуг - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяО.В.Батрин