Ухвала від 06.06.2017 по справі 135/346/17

Справа № 135/346/17

Провадження № 2-а/135/39/17

УХВАЛА

Іменем України

06.06.2017 року Ладижинський міський суд Вінницької області в складі головуючого судді Корнієнка О.М.,

з участю: секретаря судових засідань ОСОБА_1

позивача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ладижин Вінницької області адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Бершадського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

24.03.2017 року ОСОБА_2 звернулась до суду з вищезазначеним позовом, відповідно до якого просить суд, зокрема: зобов'язати відповідача здійснити перерахунок призначеної їй пенсії починаючи з часу її призначення з 09.04.2012 року.

Судом встановлено, що пенсію позивачеві було призначено в 2012 році відповідно до довідки про складові заробітної плати, яка не містила інформації щодо нарахованих та отриманих працівником виплат з індексації заробітної плати. Дана обставина визнана обома сторонами в ході судового розгляду. Тобто встановлено, що відповідач на час призначення позивачу пенсії не володів інформацією щодо такої складової заробітної плати як індексації заробітної плати.

Із заявою про перерахунок пенсії з включенням інших виплат, а саме - індексації, позивач звернувся до відповідача 21.03.2017 року.

Як вбачається з матеріалів справи, та пояснень позивача, вона раніше із вказаних підстав не зверталася до суду із заявами про перерахунок і виплату недоотриманої пенсії, щодо розміру якої була обізнана. Крім того, норми законодавства, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, є загальновідомими та діяли у зазначений позивачем період.

Підстави для відновлення позивачу строку звернення до адміністративного суду відсутні.

Відповідно дост. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно із ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

В звязку з викладеним, позовні вимоги про здійснення перерахунку пенсії за період з 09.04.2012 року до 24.09.2016 року підлягають залишенню без розгляду відповідно до частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України з підстав пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99,100,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до Бершадського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії в частині заявлених вимог про перерахунок пенсії з 09.04.2012 року до 24.09.2016 року залишити без розгляду.

На ухвалу протягом п'яти днів може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Ладижинський міський суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя: