02 червня 2017 р.м.ОдесаСправа № 766/31/17
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Домусчі С.Д., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Херсонського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 27 березня 2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Херсоні про визнання протиправними дій щодо відмови у виплаті з січня 2016 року утриманої суми індексації пенсії, та відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком, про зобов'язання провести перерахунок пенсії та виплатити не донараховані з січня 2016 року суми індексації з урахуванням раніше визначеного базового місяця для проведення індексації,-
Постановою від 27 березня 2017 року, ухваленою в порядку письмового провадження, Херсонський міський суд Херсонської області задовольнив адміністративний позв ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Херсоні; визнав неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні по відмові позивачу у виплаті утриманої з січня 2016 року суми індексації пенсії, а також відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком; зобов'язав УПФУ в м. Херсоні нарахувати та виплатити позивачу не донараховану з січня 2016 року суми індексації пенсії з урахуванням раніше визначеного базового місяця для проведення індексації та відновити індексацію пенсії наростаючим підсумком відповідно до пп.1-1 пункту 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, який затверджено постановою КМУ від 17.03.2003 року за №1078.
Не погоджуючись з постановою суду, Херсонське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржену постанову, та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Перевіряючи відповідність апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України, встановлено її невідповідність ч. 3 ст. 187 КАС України, оскільки в апеляційній скарзі не зазначено чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності;
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених, ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України.
Таким чином, апеляційна скарга, відповідно до ст. 108 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення недоліків - для зазначення чи бажає апелянт взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за відсутності апелянта.
Керуючись ч. 1, 4 ст. 108, ч. 3 ст. 187, ч. 3 ст. 189, ст. 211, ст. 212, ч. 5 ст. 254 КАС України,-
Апеляційну скаргу Херсонського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 27 березня 2017 року по справі № 766/31/17- залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 26.06.2017 р.
Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня отримання копії ухвали апеляційного суду.
Суддя: Домусчі С.Д.