Ухвала від 01.06.2017 по справі 927/524/17

Господарський суд Чернігівської області

Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про порушення провадження у справі

"01" червня 2017 р. Справа № 927/524/17

Суддя Фетисова І.А., розглянувши матеріали позовної заяви від 31.05.17

Позивач: ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 02540

Відповідач-1: ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_2, АДРЕСА_2

Відповідач-2: Товариство з обмеженою відповідальністю "Куликівка Постачсервіс", код ЄДРПОУ 37444700, вул. Вокзальна, 9, с. Вершинова Муравійка, Куликівський район, Чернігівська область, 16313

Предмет спору: про визнання рішень загальних зборів учасників товариства недійсними

признав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду і керуючись ст. ст. 61, 64, 65 Господарського процесуального кодексу України, встановив що до позовної заяви додана заява про забезпечення позову б/н від 31.05.2017 року, в якій позивач просить суд вжити заходи по забезпеченню позову, а саме:

- заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю "Куликівка Постачсервіс" подавати документи для реєстрації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про зміни до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Куликівка Постачсервіс", а також будь-яких інших змін до відомостей про Товариство з обмеженою відповідальністю "Куликівка Постачсервіс", які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- заборонити суб'єктам державної реєстрації, у тому числі приватним та державним нотаріусам, які здійснюють діяльність на території України, а також державним реєстраторам Центу надання адміністративних послуг міста Києва, вносити будь- які зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відомостей про Товариство з обмеженою відповідальністю "Куликівка Постачсервіс" та вчиняти будь-які реєстраційні дії, у тому числі здійснювати державну реєстрацію змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Куликівка Постачсервіс", що пов'язані зі зміною складу учасників (засновників) товариства та розміру їх часток в статутному капіталі, розміру статутного капіталу, виходу чи включення учасників (засновників), зміну особи, що уповноважена вчиняти юридичні дії від імені підприємства (керівника), зміну існуючих чи утворення нових органів управління товариством тощо, шляхом зобов'язання внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про заборону вчинення реєстраційних дій.

Заява обґрунтована тим, що, як відомо позивачу, відповідач-1 з 2016 року почав заходи щодо захоплення одноособового контролю над управлінням Товариства (відповідача-2), а також неодноразово заявляв про намір відчуження усього належного Товариству (відповідача-2) майна та/або корпоративних прав на користь третіх осіб.

Відповідно до ст. 66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених ст. 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Як зазначено у п. 1 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року №16 „Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст. 33 ГПК України обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

Як зазначено у п.3 вищевказаної Постанови пленуму Вищого господарського суду України умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Враховуючи вищевикладене та зважаючи, що в матеріалах до позовної заяви відсутні протоколи загальних зборів про виключення позивача зі складу учасників товариства, зміну керівника, внесення змін до статуту відповідача-2 , суд приходить до висновку про необхідність розгляду заяви позивача про забезпечення позову за наявності документального підтвердження таких обставин у судовому засіданні.

При цьому, до позовної заяви додано клопотання б/н від 31.05.2017 в якому позивач просить:

- витребувати у відповідача-2 та реєстраційної служби Прилуцької райдержадміністрації оригінал рішення загальних зборів учасників про виключення ОСОБА_1 (позивача) з ТОВ "Куликівка Постачсервіс";

- витребувати у відповідача-2 та реєстраційної служби Прилуцької райдержадміністрації оригінал рішення загальних зборів учасників про призначення ОСОБА_2 (відповідача-1) директором ТОВ "Куликівка Постачсервіс";

- витребувати у відповідача-2 та реєстраційної служби Прилуцької райдержадміністрації оригінал рішення загальних зборів учасників про внесення змін до Статуту ТОВ "Куликівка Постачсервіс";

- витребувати у відповідача-2 та реєстраційної служби Прилуцької райдержадміністрації оригінал Статуту ТОВ "Куликівка Постачсервіс" в останній редакції, а який було внесено зміни на підставі рішення загальних зборів учасників про виключення ОСОБА_1 зі складу учасників товариства.

Дане клопотання обґрунтовано позивачем тим, що вказані вище документи наявні лише у директора відповідача-2 ОСОБА_2 (відповідач-1), оскільки останній здійснював дії щодо виключення ОСОБА_1 (позивача) зі складу учасників Товариства (відповідача-2) цілком таємно не повідомляючи про це позивача. Отримання позивачем таких документів неможливо, оскільки позивача було виключено зі складу засновників, а відповідачі уникають та відмовляються від спілкування з позивачем.

Відповідно до ст. 38 Господарського процесуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, що перешкоджають його наданню; підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація; обставини, які може підтвердити цей доказ. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.

З наявного у матеріалах до позовної заяви витягу з ЄДР вбачається вчинення 28.01.2016 №10491070015000306, 02.02.2016 №10491050017000306 Куликівським районним управлінням юстиції, 18.05.2017 №10491070018000306, 19.05.2017 №10491050019000306 Прилуцькою районною державною адміністрацією реєстраційних дій.

З огляду на вищезазначене, беручи до уваги, що вказані вище документи є необхідними для вирішення спору, розгляду клопотання про забезпечення позову та обставину про відсутність у позивача вказаних документів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання позивача про витребування вказаних документів та зважаючи, що відповідно до витягу з ЄДР та Статуту Товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ "Куликівка Постачсервіс" (відповідач-2) зареєстровано у у Куликівському районі, суд вважає за доцільне витребувати вказані документи також і у реєстраційної служби Куликівської районної державної державної адміністрації, Прилуцької районної державної державної адміністрації та відповідача 2.

УХВАЛИВ:

1. Прийняти заяву до розгляду та порушити провадження у справі.

2. Розгляд справи призначити на "13" червня 2017 р. о 10:20.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20, зал судового засідання № 303 .

3. Позивачу надати: докази на підтвердження обставин викладених у позовній заяві та заяві про забезпечення позову, інші докази по суті спору (за наявності), чітко визначити вимоги до 1-го відповідача (учасника товариства ОСОБА_2), чітко визначити які саме корпоративні права позивача порушені, статутні документи 2-го відповідача в редакції станом на 27.01.2016, 01.02.2016, 17.05.2017, 18.05.2017, 19.05.2017 та на момент розгляду справи.

4. Відповідачам надати: відзив на позов, з наведенням відповідних правових норм, докази на підтвердження обставин викладених у відзиві, докази повідомлення позивача про проведення загальних зборів товариства на яких було прийнято рішення про виключення позивача зі складу учасників та засновників Товариства (відповідача-2), зміну керівника та внесення змін до статутних документів, належним чином завірені статутні документи 2-го відповідача в редакції станом на 27.01.2016, 01.02.2016, 17.05.2017, 18.05.2017, 19.05.2017 та на момент розгляду справи.

5. Зобов'язати відповідача-2 надати суду оригінали: рішення загальних зборів учасників про виключення ОСОБА_1 (позивача) з ТОВ "Куликівка Постачсервіс"; рішення загальних зборів учасників про призначення ОСОБА_2 (відповідача-1) директором ТОВ "Куликівка Постачсервіс"; рішення загальних зборів учасників про внесення змін до Статуту ТОВ "Куликівка Постачсервіс"; Статут ТОВ "Куликівка Постачсервіс" в останній редакції, в який було внесено зміни на підставі рішення загальних зборів учасників про виключення ОСОБА_1 зі складу учасників належним чином завірені статутні документи 2-го відповідача в редакції станом на 27.01.2016, 01.02.2016, 17.05.2017, 18.05.2017, 19.05.2017 та на момент розгляду справи, примірники рішень загальних зборів , статутних документів за якими вчинені реєстраційні дії 28.01.2016 №10491070015000306, 02.02.2016 №10491050017000306 Куликівським районним управлінням юстиції, 18.05.2017 №10491070018000306, 19.05.2017 №10491050019000306 Прилуцькою районною державною адміністрацією реєстраційних дій.

.

6. Зобов'язати реєстраційну службу Прилуцької районної державної адміністрації (вул. Київська, 220, м. Прилуки, Чернігівська область, 17500) надати суду у строк до 13.06.2017 оригінали: рішення загальних зборів учасників про виключення ОСОБА_1 (позивача) з ТОВ "Куликівка Постачсервіс" (код ЄДРПОУ 37444700, вул. Вокзальна, б.9 с. Вершинова Муравійка, Куликівський район Чернігівська область ); рішення загальних зборів учасників про призначення ОСОБА_2 (відповідача-1) директором ТОВ "Куликівка Постачсервіс"; рішення загальних зборів учасників про внесення змін до Статуту ТОВ "Куликівка Постачсервіс"; Статуту ТОВ "Куликівка Постачсервіс" в останній редакції, а який було внесено зміни на підставі рішення загальних зборів учасників про виключення ОСОБА_1 зі складу учасників товариства, документи товариства за якими вчинені 18.05.2017 №10491070018000306, 19.05.2017 №10491050019000306 Прилуцькою районною державною адміністрацією реєстраційні дії.

7. Зобов'язати реєстраційну службу Куликівської районної державної адміністрації (вул. Миру, 67, смт Куликівка, Чернігівська область,16300 ) надати суду у строк до 13.06.2017 оригінали: рішення загальних зборів учасників про виключення ОСОБА_1 (позивача) з ТОВ "Куликівка Постачсервіс"(код ЄДРПОУ 37444700, вул. Вокзальна, б.9 с. Вершинова Муравійка, Куликівський район Чернігівська область ); рішення загальних зборів учасників про призначення ОСОБА_2 (відповідача-1) директором ТОВ "Куликівка Постачсервіс"; рішення загальних зборів учасників про внесення змін до Статуту ТОВ "Куликівка Постачсервіс"; Статуту ТОВ "Куликівка Постачсервіс" в останній редакції, а який було внесено зміни на підставі рішення загальних зборів учасників про виключення ОСОБА_1 зі складу учасників товариства; документи товариства за якими вчинено 28.01.2016 №10491070015000306, 02.02.2016 №10491050017000306 Куликівським районним управлінням юстиції реєстраційні дії.

8. Учасникам процесу письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України, а пояснення по суті спору викласти письмово.

9. Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника та завірена печаткою цієї організації); у разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - відповідним документом, що підтверджує його призначення або обрання (або засвідчені належним чином витяги з них).

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України господарський суд має право стягувати в доход державного бюджету з винної сторони штраф до 1700 грн. за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

Суддя Фетисова І.А.

Попередній документ
66862587
Наступний документ
66862589
Інформація про рішення:
№ рішення: 66862588
№ справи: 927/524/17
Дата рішення: 01.06.2017
Дата публікації: 08.06.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Чернігівської області
Категорія справи: