Ухвала від 19.05.2017 по справі 669/516/17

Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогр'я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444

Справа № 669/516/17

Провадження № 2-а/669/13/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2017 року смт.Білогір'я

Cуддя Білогірського районного суду Хмельницької області Бараболя Н.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання рішення протиправним та зобов'язати вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до ліквідаційної комісії Управління МВС України в Хмельницькій області, МВС України про виплату одноразової грошової допомоги і просить визнати протиправною відмову ліквідаційної комісії Управління МВС України в Хмельницькій області у призначенні йому одноразової грошової допомоги та зобов'язати призначити (вчинити дії по призначенню) і виплатити йому одноразову грошову допомогу у зв'язку з установленням інвалідності ІІ групи інвалідності з 01.02.2017 року внаслідок захворювання, пов'язаного з проходження служби в органах внутрішніх справ.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд дійшов наступних висновків.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України). Згідно із п. 15 ч. 1 ст. 3 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Закріплений у КАС України принцип інстанційної підсудності розмежовує справи, підвідомчі адміністративним судам, у межах системи адміністративних судів між окремими її елементами.

Частинами 1, 3 статті 18 КАС України визначено перелік справ, які предметно підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Зокрема, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Разом з тим, пунктом 1 частини 2 ст. 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні справи в яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

З поданого позову вбачається, що позивач з 04 червня 1997 року по 10 лютого 2014 року проходив службу в органах внутрішніх справ. 03 лютого 2014 року йому встановлено ІІІ групу інвалідності в зв'язку із захворюванням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ України. 03 лютого 2017 року йому встановлено ІІ групу інвалідності.

Отже, позивач просить зобов'язати орган державної влади вчинити певні дії в спорі з приводу виплати одноразової допомоги, тобто позивач просить задовольнити ті вимоги, які предметно підсудні окружному адміністративному суду.

Таким чином, на підставі п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України вказана позовна заява має бути повернута позивачу.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 18, 19, 108, 160, 165, 185, 186, 254 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання рішення протиправним та зобов'язати вчинити певні дії повернути позивачу для подачі до належного суду.

Роз'яснити позивачу про необхідність звернення з даним позовом до відповідного окружного адміністративного суду та, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя підпис ОСОБА_2

З оригіналом згідно.

Суддя Білогірського районного суду

Хмельницької області ОСОБА_2