Справа № 743/700/17
Провадження №1-в/743/25/17
25 травня 2017 року суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , з участю інспектора Ріпкинського ВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ріпки, подання начальника Ріпкинського ВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , раніше судимого, -
встановиЛА:
До суду надійшло подання начальника Ріпкинського ВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 строком на 6 місяців. Подання мотивоване тим, що після звільнення з місць позбавлення волі, постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 25.05.2016 року, відносно ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік. Протягом строку адміністративного нагляду ОСОБА_3 , незважаючи на профілактичну роботу з боку поліції та виконкому Новоукраїнської сільської ради, на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, ніде не працює. Крім того, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності зокрема,постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 15.03.2017 року, за ч. 1 ст. 187 КУпАП, із застосуванням адміністративного стягнення, у виді штрафу, в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн., а також постановами Ріпкинського ВП ЧВПГУНП в Чернігівській області від 21.03.2017 року та 30.03.2017 року за ч. 1 ст.178 КУпАП та ч. 1 ст. 175-1 КУпАП відповідно, із застосуванням адміністративного стягнення, у виді попередження. Також, ОСОБА_3 попереджався про недопустимість антигромадського способу життя та про те, що відносно нього може бути продовжений строк адміністративного нагляду із застосуванням встановлених законом обмежень.
В судовому засіданні ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення подання.
Представник Ріпкинського ВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області інспектор ОСОБА_2 просив подання задовольнити.
Заслухавши пояснення представника Ріпкинського ВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області та ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи, вважаю, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 25.05.2016 року, відносно ОСОБА_3 був встановлений адміністративний нагляд строком на 1 рік.
ОСОБА_4 , маючи не погашену судимість, упродовж 2017 року декілька разів притягувався до адміністративної відповідальності, неодноразово попереджався працівниками поліції про недопущення антигромадської поведінки та про те, що відносно нього може бути продовжений строк адміністративного нагляду на 6 (шість) місяців.
Згідно п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Частиною 2 ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Статтею 10 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Вказане в сукупності свідчить про те, що відносно ОСОБА_3 , який залишається небезпечною для суспільства особою, доцільно продовжити адміністративний нагляд строком на шість місяців.
Керуючись ст.ст.1, 2, 3, 5, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", -
Подання задовольнити повністю.
Відносно ОСОБА_3 продовжити адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців, з обмеженням дій піднаглядного:
- заборонити ОСОБА_3 вихід з постійного місця проживання з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 ;
- заборонити ОСОБА_3 перебувати в об'єктах громадського харчування, де дозволено вживання та продаж алкогольних напоїв на розлив;
- заборонити ОСОБА_3 виїзд за межі Ріпкинського району Чернігівської області без дозволу Ріпкинського ВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області;
- зобов'язати ОСОБА_3 у разі необхідності виїзду за межі Ріпкинського району Чернігівської області письмово повідомляти керівництво Ріпкинського ВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області про мету, строк виїзду та точну адресу місця знаходження.
- зобов'язати ОСОБА_3 два рази на місяць (кожну першу та третю середу місяця) прибувати для реєстрації до Ріпкинського ВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області протягом семи діб з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1