ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
23 травня 2017 р. Справа № 909/239/17
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шіляк М. А., секретар судового засідання Феденько Н. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Фінансового управління виконавчого комітету
Івано-Франківської міської ради
вул. Дністровська, 28, м. Івано-Франківськ, 76019
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "КГД-БУД"
вул. Галицька, 58, с. Ямниця,
Тисменицького району, Івано-Франківської області, 77422
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_1 комітету Івано-Франківської міської ради
вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004
про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська.
За участю:
від позивача: ОСОБА_2 - представник, (довіреність № б/н від 03.01.2017 р.);
від відповідача: ОСОБА_3 - директор Товариства з обмеженою відповідальністю "КГД-БУД";
від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_1 комітету Івано-Франківської міської ради: ОСОБА_4 - головний спеціаліст відділу представництва Департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради (довіреність № 2316/01-20/14в від 30.12.2016 р.).
До Господарського суду Івано-Франківської області подано позов Фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "КГД-БУД" про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 02.03.2017 р. прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі, залучено до участі у справі ОСОБА_1 комітету Івано-Франківської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача та призначено розгляд справи в судовому засіданні на 16.03.2017 р.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 16.03.2017 р. розгляд справи відкладено на 30.03.2017р.
В судових засіданнях 30.03.2017 р. та 25.04.2017 р. судом оголошувались перерви до 25.04.2017 р. та 04.05.2017 р. відповідно, про що представників сторін повідомлено під розписку.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 04.05.2017 р. продовжено строк розгляду спору та відкладено розгляд справи в судовому засіданні на 23.05.2017 р.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги викладені у позовній заяві підтримав в повному обсязі та просив суд позов задовольнити. Позовні вимоги обгрунтовані невиконанням відповідачем обов'язку щодо укладення договору про пайову участь, який передбачено Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
В судовому засіданні представник відповідача проти укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська не заперечив, однак, відповідач заперечив щодо визначення позивачем розміру пайової участі. Відповідач замовив нову кошторисну вартість будівництва складських приміщень, складену в поточних цінах станом на 15.05.2017 р. і отримав висновок Державного підприємства "Укрдержекспертиза", який підтвердив загальну кошторисну будівництва складських приміщень в цінах на травень 2017 року в сумі 783 404,00 грн.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 комітету Івано-Франківської міської ради в судовому засіданні позов Фінансового управління підтримав в повному обсязі з підстав викладених у письмових поясненнях та просив суд позов задовольнити.
Розглянувши матеріали справи із врахуванням вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази у відповідності до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, суд встановив наступне.
25.11.2016 р. Фінансове управління виконавчого комітету міської ради звернулось листом № 28/16.5-15/18в до Товариства з обмеженою відповідальністю "КГД-БУД", як замовника будівництва складського приміщення на вул. Височана, 18А в м. Івано-Франківськ, з пропозицією (офертою) укласти договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, надавши проект такого договору з Додатком розрахунку розміру пайової участі в двох примірниках, складеного відповідно до типового договору, передбаченого Положенням "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста". Даний проект договору містить всі істотні умови, передбачені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
На дану пропозицію отримано лист з відмовою укласти такий договір, посилаючись на те, що складське приміщення використовується для виробничих потреб.
Відповідно до частин 2-3 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про архітектурну діяльність" під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.
Статтею 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що замовником є фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.
Згідно до ст. 143 Конституції України органи місцевого самоврядування вирішують питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції.
Частиною 1 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 р. №1231-38 затверджено Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста" (далі - Положення).
За приписами п. 1.2 Положення замовники будівництва залучаються до пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста виключно на підставі укладених з виконавчим комітетом договорів про пайову участь.
Відповідно до п. 1.3 Положення замовник зобов'язаний повідомити виконавчий комітет про будь-які вчинені ним дії щодо забудови земельної ділянки, відповідно до діючого законодавства та звернутися про укладення Договору на пайову участь.
Договір про пайову участь укладається на підставі звернення Замовника будівництва на ім'я першого заступника міського голови та вихідних даних на проектування об'єктів містобудування (технічних умов та містобудівних умов і обмежень (п. 4.4 Положення).
Згідно абз. 1 ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
Приписами статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування. Правовий аналіз частин 8 та 9 у сукупності з іншими положеннями цієї статті Закону дозволяє дійти висновку про те, що обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування.
Такий договір має бути укладеним в обов'язковому порядку, в межах строку, встановленого ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Неукладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади.
Строк визначений Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Положенням про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта в експлуатацію), встановлений саме для добровільного виконання стороною обов'язку, і не виконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку, передбаченого Законом, не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок. ОСОБА_5 України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачає обов'язок усіх замовників прийняти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, крім тих, яких цей закон звільняє від участі у створенні інфраструктури, то обов'язок приймати участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська залишається обов'язковим для Товариства з обмеженою відповідальністю "КГД-БУД".
Вказаної правової позиції дотримується Верховний суд України у постанові від 16.11.2016 р. по справі № 922/5937/15.
Об'єкт будівництва "будівництво складського приміщення на вул. Височана, 18 А" введено в експлуатацію, що підтверджується Декларацією про готовність об'єкта до експлуатації № ІФ142143630359 від 29.12.2014 р.
Пунктом 1.4. Положення встановлено, що в разі, якщо замовник не звернувся про укладення Договору та не підписав у встановлений термін, виконавчий комітет та/або фінансове управління вправі подати позовну заяву про укладення Договору у судовому порядку.
Відповідно до пункту 7.3. Положення визначено, що в разі відсутності звернення замовника щодо укладення договору про пайову участь в строк, передбачений п. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" виконавчий комітет або фінансове управління вживає всіх необхідних заходів про укладення договору, в тому числі і після введення об'єкта в експлуатацію.
В силу вимог статті 144 Конституції України та статті 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Статтею 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" одним з основних принципів місцевого самоврядування є судовий захист прав місцевого самоврядування.
Відповідно до частини четвертої статті 11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Згідно з частиною першою статті 14 Цивільного кодексу України цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Згідно з частиною 3 статті 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Частиною 1 статті 649 Цивільного кодексу України встановлено, що розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Аналогічні положення містяться у ч. 2 ст. 180 Господарського кодексу України.
Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками (ч. 8 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" ).
Частинами 5 та 6 статті 40 "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
Розмір пайового внеску в проекті договору про пайову участь, який фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради просить визнати укладеним був визначений на основі опосередкованої вартості спорудження 1 м.кв. об'єкту в Івано-Франківській області встановленого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.10.2016 р. № 283 у розмірі 6 659,17 грн (без ПДВ).
Відповідно до поданого позивачем розрахунку розміру пайового внеску з урахуванням експертної оцінки розмір пайового внеску за 1 м. кв. складає 6 659,17 грн. Загальний розмір пайового внеску складає 127 116,90 грн.
Запропонована позивачем редакція договору містить всі істотні умови договору та відповідає нормам чинного законодавства, крім розміру пайового внеску.
Відповідно до п. 6.2.1 Положення, для нежитлових будівель та споруд передбачений пайовий внесок у розмірі 7% вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування.
70% поступлень спрямувати на соціальну інфраструктуру міста та 30% на інженерно-транспортну інфраструктуру міста (абз. 3 п. 6.2.2. Положення).
Відповідач з метою отримання висновку звернувся до Державного підприємства "Укрдержекспертиза", однак підприємство не мало можливості надати висновок в цінах на 2014 р., а тому відповідач замовив нову кошторисну вартість будівництва складських приміщень, складену в поточних цінах станом на 15.05.2017 р. На дану кошторисну вартість відповідно і отримано висновок Державного підприємства "Укрдержекспертиза", який підтвердив загальну кошторисну будівництва складських приміщень в цінах на травень 2017 року в сумі 783 404,00 грн.
У даному випадку кошторисна вартість об'єкта будівництва складає 783 404,00 грн.
Розмір пайової участі відповідача має розраховуватись виходячи з 783 404,00 грн кошторисної вартості об'єкта будівництва в цінах травня 2017 р. і відповідно 7% (п. 6.2.1 Положення) від вказаної суми становлять 54 838,28 грн.
Посилання позивача на п. 2.10 Положення є безпідставними, оскільки порядок визначення розміру пайової участі відповідно до "Про регулювання містобудівної діяльності" (ч. 5 ст. 40) визначається з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.
Отже, орган місцевого самоврядування відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" вправі визначати тільки порядок залучення, порядок розрахунку розміру і порядок використання коштів пайової участі, однак в жодному випадку не має права змінювати методику розрахунку розміру пайового внеску.
Аналогічної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України у постанові від 29.11.2017 р. по справі № 909/525/16.
Згідно ч. 3 ст. 84 Господарського процесуального кодексу України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Відповідно до пункту 9.9. постанови пленуму Вищого господарського кодексу України № 6 від 23.03.2012 р. "Про судове рішення" у рішенні про спонукання укласти договір господарські суди повинні зазначати умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: "Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору", а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині. Якщо ж умови (пункти) поданого позивачем проекту договору судом прийнято лише в певній частині, то решта умов (пунктів), до яких вносяться зміни порівняно з проектом, викладається в резолютивній частині судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що відповідно до ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" відповідач, як замовник будівництва, зобов'язаний прийняти участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту, а отже, зобов'язаний укласти відповідний договір в редакції фінансового управління, за виключенням розміру пайової участі.
Вирішуючи питання розподілу судового збору суд керується ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін.
Зважаючи на те, що спір виник внаслідок неправильних дій відповідача судовий збір слід покласти на відповідача.
На підставі вищевикладеного у відповідності до ст. 7, 124, 143,144 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Законів України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про архітектурну діяльність", "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 11, 14, 638, 649 Цивільного кодексу України, ст. ст. 179, 187 Господарського кодексу України та керуючись ст. ст. 43, 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
позов Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "КГД-БУД" про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська задовольнити частково.
Викласти пункти 3.2 та 3.3 Договору №______ від "___" __________ 2017 р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста наступній редакції:
"3.2 Величина пайового внеску визначена на підставі загальної кошторисної вартості будівництва визначеної згідно будівельних норм, державних стандартів і правил та становить 783 404,00 грн.
3.3 Замовник сплачує пайову участь у сумі 54 838,28 грн. в 7-денний термін з моменту реєстрації Договору."
Викласти абзаци 2, 5, 6, 7 Розрахунку розміру пайової участі (єдиний) Додатку до Договору №______ від "___" __________ 2017 р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста у наступній редакції:
"Загальна кошторисна вартість
визначена згідно будівельними нормами,
державними стандартами і правилами, грн. 783 404,00
Розмір пайової участі, грн. 54 838,28
Розмір пайової участі на соціальну інфраструктуру
міста, грн. 38 386,80
Розмір пайової участі на інженерно-транспортну
інфраструктуру міста, грн. 16 451,48"
Визнати Договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради (м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 04054346), фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 28, код ЄДРПОУ 02314062) та Товариством з обмеженою відповідальністю "КГД-БУД" (вул. Галицька, 58, с. Ямниця, Тисменицького району, Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 02314062) укладеним в редакції фінансового управління за виключенням вищезазначених умов договору та додатку, а саме: пунктів 3.2. та 3.3 Договору №______ від "___" __________ 2017 р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та абзаців 2, 5, 6, 7 Розрахунку розміру пайової участі (єдиний) Додатку до Договору №______ від "___" __________ 2017 р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста:
ДОГОВІР № ______
про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку
інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста
м. Івано-Франківськ «____»_________2017 р.
ОСОБА_1 комітет Івано-Франківської міської ради (далі - Виконком) в особі заступника міського голови ОСОБА_6, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» (сторона 1), фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (далі - Фінансове управління) в особі начальника ОСОБА_7, що діє на підставі Положення «Про фінансове управління виконавчого комітету міської ради» (сторона 2) з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю «КГД-Буд» (далі - Замовник) в особі директора ОСОБА_3, (далі - Замовник) що діє на підставі Статуту (сторона 3), з іншої сторони, а разом надалі - Сторони, у відповідності до Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» а також беручи до уваги те, що Замовник у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська, констатуючи, що правовідносини, які виникають за цим Договором, є майново-господарськими зобов'язаннями і обов'язковими до виконання, уклали цей договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (далі - Договір) про наступне:
1. Предмет Договору
1.1. За цим Договором Замовник, що здійснює будівництво складського приміщення на вул. Височана, 18 «А», в порядку та на умовах, визначених Договором, бере участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська.
1.2. Земельна ділянка, на якій здійснюється будівництво об'єкта, розташована за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Височана, 18 «А», витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, індексний номер 20446336 від 14.04.2014 року.
2. Обов'язки сторін
2.1. Замовник зобов'язується сплатити пайовий внесок у розмірі та у терміни, визначені Договором.
2.2. Виконком зобов'язується використати кошти отримані від Замовника на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
3. Розмір і порядок сплати пайового внеску
3.1. Розрахунок розміру пайового внеску здійснюється відповідно до додатку 1 до Договору.
3.2 Величина пайового внеску визначена на підставі загальної кошторисної вартості будівництва визначеної згідно будівельних норм, державних стандартів і правил та становить 783 404,00 грн.
3.3 Замовник сплачує пайову участь у сумі 54 838,28 грн. в 7-денний термін з моменту реєстрації Договору.
4. Строк дії Договору
4.1. Договір набуває чинності з моменту його реєстрації і діє до моменту повного виконання умов Договору.
5. Відповідальність сторін
5.1. При простроченні платежу, визначеного пунктом 3.3 Договору, Замовник сплачує до міського бюджету суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, три проценти річних від простроченої суми та пеню у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості за кожний прострочений день.
5.2. Спори, пов'язані з пайовою участю (внеском) у створенні і розвитку інженерно транспортної та соціальної інфраструктури міста, вирішуються комісією з питань визначення пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, в іншому випадку в судовому порядку, згідно чинного законодавства.
6. Інші умови
6.1. Тлумачення термінів Договору здійснюється згідно Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста».
6.2. Зміни до Договору можуть бути внесені за взаємною згодою сторін, що оформляється додатковою угодою до цього Договору, у разі невиконання пункту 3.3, з урахуванням пункту 5.1, Виконком та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, про що повідомляє Замовника.
6.3. Зміни до Договору оформляються додатком, який є його невід'ємною частиною і мають однакову юридичну силу, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками сторін. В разі невиконання пункту 3.3 з урахуванням пункту 5.1 Договору, Виконком та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, оформляючи додатком, про що повідомляє замовника.
6.4. Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов Договору та не врегульовані ним, регламентуються нормами чинного в Україні законодавства.
6.5. Договір складений на 3-х сторінках у 2-х примірниках, кожний із яких має однакову юридичну сили.
Місцезнаходження та реквізити сторін
ОСОБА_1 комітет Івано-Франківської ТзОВ «КГД-Буд»
міської ради Івано-Франківська обл., Тисменицький р-н
м. Івано-Франківськ с. Ямниця
вул. Грушевського, 21, вул. Галицька, 58
тел.556515
Одержувач платежу:
міський бюджет м. Івано-Франківська Ідентифікаційний код 31889827
24170000
код: 37952250
р/р: 31511921700002
МФО: 836014
УДКСУ в м. Івано-Франківську
Призначення платежу:
на інженерно-транспортну
та соціальну інфраструктуру міста
Виконком___________/ОСОБА_6/ Замовник_______/ОСОБА_3/
Фінансове управління виконавчого комітету
Івано-Франківської міської ради
м. Івано-Франківськ
вул. Дністровська, 28
тел. 785005
Фінансове управління___________/ОСОБА_7/
Додаток
до Договору №______ від "___" __________ 201 р.
про пайову участь замовників будівництва у
створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста
Розрахунок розміру пайової участі
(єдиний)
Об'єкт: складське приміщення на вул. Височана, 18 "А"
Загальна кошторисна вартість
визначена згідно будівельними нормами,
державними стандартами і правилами, грн. 783 404,00
Площа об'єкта будівництва, м. кв. (нежитло) 272,70
Відсоток, передбачений п.6.2.1 Положення "Про
пайову участь замовників будівництва у створенні
і розвитку інженерно-транспортної та соціальної
інфраструктури міста" від 18.10.2013 року (нежитло) 7
Розмір пайової участі, грн. 54 838,28
Розмір пайової участі на соціальну інфраструктуру
міста, грн. 38 386,80
Розмір пайової участі на інженерно-транспортну
інфраструктуру міста, грн. 16 451,48
Одержувач платежу:
МБ м. Івано-Франківськ
24170000
код: 37952250
р/р: 31511921700002
МФО: 836014
УДКСУ в м. Івано-Франківську
Призначення платежу:
на інженерно-транспортну та соціальну
інфраструктуру міста
Виконком______________/ОСОБА_6/ Замовник__________/ОСОБА_3/
Фінансове управління____________/ОСОБА_7/
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "КГД-БУД" (вул. Галицька, 58, с. Ямниця, Тисменицького району, Івано-Франківської області, 77422; код ЄДРПОУ 31889827) на користь Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Дністровська, 28, м. Івано-Франківськ, 76019; код ЄДРПОУ 02314062) 1600,00 грн (одна тисяча шістсот гривень 00 копійок) - судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 29.05.2017 р.
Суддя М. А. Шіляк